Skocz do zawartości

Ku przestrodze


marko6

Rekomendowane odpowiedzi

:yes: nikt nie byl orłem przynajmniej nie ja dzis ucze innych......i umiem sie do tego przyznac ....zreszta dzis uwazam sie za dobrego kierowce choc interpretacje przepisow zawsze zostawiam na swoja korzysc ..nie zawsze zgodnie z misiami ale cóż dzis mam  najwyzsza kategorie prawa jazdy + uprawnienia do szkolenia a oni jedynie kurs jak karac za wykroczenia mam kolegow w policji i naprawdew to szukanie hwd

i mtwd serwer sie zwiesil 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 344
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Napisano dziś, 00:14

BOGDANKRAKOW, dnia 19 Maj 2014 - 23:55, napisał:snapback.png

:yes: nikt nie byl orłem przynajmniej nie ja dzis ucze innych......i umiem sie do tego przyznac ....zreszta dzis uwazam sie za dobrego kierowce choc interpretacje przepisow zawsze zostawiam na swoja korzysc ..nie zawsze zgodnie z misiami ale cóż dzis mam  najwyzsza kategorie prawa jazdy + uprawnienia do szkolenia a oni jedynie kurs jak karac za wykroczenia mam kolegow w policji i naprawdew to szukanie hwd

i mtwd serwer sie zwiesil 

 

:ok: Jak wszyscy mieli by takie podejście do przepisów i życia jak Pan to jeździło by się naprawdę przyjemniej bo nikt nie jest święty a jeśli umie się do tego przyznać to umie i wybaczać drobne błędy innych kierowców a to zapobiega powstawaniu agresji na drogach i bezpieczeństwo automatycznie wzrasta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

      Znajoma zdecydowała się wyprzedzić ciągnik rolniczy 

na podwójnej linii ciągłej do tego w sąsiedztwie przejścia dla pieszych

Po jakimś czasie dostała wezwanie z policji. Tam pokazano jej filmik

z jej wyczynem. Filmik nagrany z kamerki mocowanej na przedniej szybie samochodu.

Mam w tej instytucji pracującą rodzinę. Poproszono mnie o dokładniejsze rozeznanie sytuacji.

Film przesłany na policję, drogą mailową, anonimowo.

Policja jest zobowiązana do przeprowadzenia czynności.

Jako, że to nagranie prywatne więc mandatu nie można wystawić, nawet po

przyznaniu się do wykroczenia.

Muszą oddać sprawę do sądu

Jedyne co jest możliwe to oświadczenie o poddaniu się dobrowolnie karze.

Ominie nas wtedy wizyta w sądzie

Tak czy owak sąd ją ukarze a na jej koncie zawita 15 punktów.

Polska to naprawdę dziwny kraj. Jak to pójdzie dalej w takim kierunku.

To różnej maści frustraci i inni dewianci zaczną masowo wysyłać swoje filmy.

Dokumentujące większe, lub mniejsze nasze wykroczenia drogowe.

Baa okaże się , że skrzywieni psychicznie polują. Jadąc specjalnie

wolniutko tam gdzie nie można wyprzedzać. Nagrywają i wysyłają swoje filmy.

Jeszcze trochę i zaczniemy patrzeć tylko w lusterka, czy aby jadący za nami 

nie ma czasem na kamerki na przedniej szybie.

Wróćmy do sedna sprawy. Kolejność ważności w ruchu drogowym jest następująca;

  1. bezpieczeństwo
  2. PŁYNNOŚĆ RUCHU - O TYM CZĘSTO ZAPOMINAMY - a jest to istotny argument w obronie słuszności postępowania kierowcy. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłyszany przykład. Może ktoś pamięta, jakiś czas temu zepsuła się sygnalizacja świetlna na 7-ce, chyba w okolicy Wólki Kosowskiej - dla kierunku na W-wę było non-stop czerwone światło. Wszyscy kierowcy po zorientowaniu się w sytuacji ostrożnie przejeżdżali skrzyżowanie i w drogę. Ale trafił sie kierowca autokaru który nie pojechał dalej bo; "czerwone światło".Policja przybyła na miejsce też nie mogła go przekonać. Długo to trwało.

Czy kierowcy którzy przejechali za sygnalizator(zepsuty) z czerwonym światłem powinni zostać ukarani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie powinni - to policja powinna szybciej rozpocząć kierowanie ruchem bo od tego jest i na to płacimy podatki,  i nie byłoby gdybania,   i nie było by też problemu z autobusem .  Nie bardzo też rozumiem "długo trwało" - prawo jednoznacznie określa hierarchię sygnałów na skrzyżowaniu - policjant nakazuję jazdę autobus jedzie i tyle.

Nie znam opisywanego skrzyżowania ani lokalizacji patroli w pobliżu.  

Jednak np. przykład z Krakowa - środek miasta praktycznie, banalna stłuczka na skrzyżowaniu ul. Wielicka/Powstańców - spowodowana zapewne właśnie brakiem świateł  - na radiu o stłuczce słyszę około 5-10min wcześniej - dojeżdżam do owego skrzyżowania zastając spory korek, brak świateł, strażaków sprzątających sorbent i brak policji - o czym to świadczy, czy w ciągu kilku minut nie powinien być tam policjant kierujący ruchem  ?

To też jeden z aspektów bezpieczeństwa ruchu.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie powinni - to policja powinna szybciej rozpocząć kierowanie ruchem bo od tego jest i na to płacimy podatki,  i nie byłoby gdybania,   i nie było by też problemu z autobusem .  Nie bardzo też rozumiem "długo trwało" - prawo jednoznacznie określa hierarchię sygnałów na skrzyżowaniu - policjant nakazuję jazdę autobus jedzie i tyle.

Nie znam tego skrzyżowania ani lokalizacji patroli w pobliżu.  Jednak np. przykład z Krakowa - środek miasta praktycznie, banalna stłuczka na skrzyżowaniu ul. Wielicka/Powstańców - na radiu o stłuczce słyszę prawie 15min wcześniej - dojeżdżam do owego skrzyżowania zastając spory korek, brak świateł, strażaków sprzątających sorbent i brak policji - o czym to świadczy ?

Może misiaczek nie wyszedł na środek skrzyżowania i nie pokierował ruchem tylko "przekonywał" kierowcę autobusu, a kierowca nie chciał uwierzyć "na gębę" bo potem by było " a jak by ci kazał ...... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... było non-stop czerwone światło. Wszyscy kierowcy po zorientowaniu się w sytuacji ostrożnie przejeżdżali skrzyżowanie i w drogę.

...

Czy kierowcy którzy przejechali za sygnalizator(zepsuty) z czerwonym światłem powinni zostać ukarani?

Może ze względu na usterkę nie powinni, ale... Kij ma zawsze 2 końce.

Prawo jednoznacznie określa znaczenie światła czerwonego.

Nikt z kierowców nie jest wróżką a nawet jeśli, to nie upoważnia go do przejazdu na czerwonym i basta.

Przyjazd Policji, gwizdek w usta i nikogo przekonywać nie trzeba, ale zanim radiowóz przyjedzie, kierowca autobusu zachował się zgodnie z Prawem i odpowiedzialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te i podobne sytuacje można by mnożyć w nieskończoność -pracując jako motorniczy MPK bardzo często spotykam się z awariami sygnalizacji świetlnej ja stosuje zasadę "za ryzyko mi nie płacą" wykonuję "telefon do przyjaciela" czyli zgłaszam zdarzenie do głównej dyspozytorni ruchu i czekam na kierującego ruchem, na czerwonym bądź na poziomej szczelinie nie pojadę za cholerę bo pomimo pozornego rozładowania sytuacji to właśnie ja za d...pę zostane wzięty i pożegnam się z moimi pieniędzmi

na nic zdają się płacze i lamenty pasażerów etc -- sytuacja zgłoszona i tyle w temacie

a to właśnie tacy którzy w ramach uprzejmości przejadą na czerwonym psują nam robotę i jeszcze później mają wiele do powiedzenie i osądzania tych co zgodnie z przepisami czekali na radiowóz

niestety daleko nam do społeczności zdyscyplinowanej i solidarnej ,Polak zawsze musi coś "załatwić" i wątpie aby to się kiedykolwiek zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam coś co sprowadzi większość użytkowników video rejestratorów w samochodach na ziemie :] . Zapewniam każdego z was, że nagranie  z video rejestratora które może doprowadzić policjanta lub innego funkcjonariusza publicznego do składania zeznań pod przysięgą każdy sąd ( chyba, że sędzia jest uczciwy- nie pamiętam takiego ) umorzy postępowanie zanim sprawa nabierze tempa. To samo zrobi prokuratura. :ee:

Nawet najpiękniejsze nagranie video dla prokuratora lub pana sędziego może być niewiarygodnym dowodem. (pisze celowo z małej bo na dużą nie zapracowali)

 

Czy kierowcy którzy przejechali za sygnalizator(zepsuty) z czerwonym światłem powinni zostać ukarani?

Jeżeli świeciło się światło sygnalizacji ruchu drogowego koloru czerwonego to nikt nie powinien przejechać za sygnalizator czy dalej za skrzyzowanie! Należało czekać na przybycie pierwszego patrolu Policji który miał obowiązek kierować ruchem. W takich sytuacjach natychmiast zawiadamiają zarządce drogi który jest odpowiedzialny za działanie sygnalizacji świetlnej na danej drodze. Nie ma znaczenia że ktoś się spieszy lub tp. spostrzeżenia.

Kierowca autobusu zachował się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że nagranie, aby miało moc sprawczą musi zostać poddane ekspertyzie lub pochodzić z certyfikowanych urządzeń. Żerują na tym, że ktoś się przyzna...

 

Ze trzy lata temu na ulicy Dąbskiej w Krakowie (koło Plazy) przez 4 dni świeciło się non stop "czerwone" na przejeździe kolejowym (tory do elektrowni Łęg) i chrobotał brzęczek. Przez pierwszy dzień robiły się tam korki i ludzie przejeżdzali niepewnie, potem się przyzwyczaili... Pikanterii dodaje fakt że 300 metrów dalej jest KWPolicji. Przypuszczam, że to PKP ociagało się z naprawą a policja nie widziała sensu stawiać tam ludka choć przydała by sie chociaz dykta z napisem AWARIA.

 

A wy co byście zrobili... stali 4 dni ? Bo dla mnie to jest właśnie klasyczny, życiowy przykład mijania się teorii z praktyką :bzik:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zadzwonił na 112 i wziął namiary na przyjmującego zgłoszenie. Nie zdziwiłbym się gdyby przez te 4 dni, żaden z kierowców nie zdobył się na wysiłek zgłoszenia tego.

 

Film nagany będzie dowodem uznanym w sądzie do momentu podważenia jego oryginalności. Certyfikowane to muszą być urządzenia pomiarowe a nie kamery.

 

W kwestii czerwonego światła i autobusu: jak dla mnie to kolejna bajka.Żaden Policjant nie ma obowiązku stać na środku skrzyżowania żeby wydawać polecenia kierowcom i żaden nie będzie "negocjował"-za nie subordynacje należy się kwit. Ciekawe skąd kierowcy którzy "upłynnili"ruch wiedzieli że światła są zepsute? Może ktoś (tak jak to miało miejsce w Madrycie po zamachu bombowym) celowo zamknął ruch żeby zapewnić szybki dojazd kolumnie pojazdów ratowniczych?

 

Powtarzam:nie uważamy się za mądrzejszych od reszty świata: nie zdajemy sobie sprawy z całego obrazu sytuacji na drodze (nie mamy takiej możliwości)

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.