Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Może to nie najlepszy wątek, ale mam pytanie do użytkowników P1 automat. Mam go od tygodnia i odnoszę wrażenie że jest mało "czuły". W poprzedniej budzie miałem go2. Po zdjęciu palca z przycisku buda natychmiast stawała, teraz nie jest to takie natychmiastowe więc najechanie nad hak jest czasem zabawne... Zastanawiam się czy nie jest to przypadkiem wina pilota, ponieważ też nią włącza się za pierwszym razem. Czasem trzeba kilka razy albo dłużej nacisnąć... Pozostałe funkcje bez zarzutu. 

Czy ktoś ma podobne doświadczenia, czy to tylko moje widzimisię? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, w79 napisał:

Czy ktoś ma podobne doświadczenia, czy to tylko moje widzimisię? :)

Ja mam P1 automat i jest to mój pierwszy mover, więc porównania nie mam. Według mnie mover staje praktycznie natychmiastowo, opóźnienie to co najwyżej jakaś dziesiąta część sekundy po puszczeniu przycisku w pilocie.

Wcześniej w tym temacie w tym poście umieściłem filmik z mojej pierwszej jazdy - może Ci pomoże, choć pilota praktycznie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, qtik1 napisał:

I Kolega niech sprawdzi silniki przed montażem, nawet w nowym moverze :D

Oczywiście, już sprawdziłem, ale nie mogę się zebrać do montażu. Najchętniej dał bym komuś zarobić, może jest ktoś chętny w okolicach Buska Zdroju?

19 godzin temu, lbuster napisał:

Ja mam P1 automat i jest to mój pierwszy mover, więc porównania nie mam. Według mnie mover staje praktycznie natychmiastowo, opóźnienie to co najwyżej jakaś dziesiąta część sekundy po puszczeniu przycisku w pilocie.

Wcześniej w tym temacie w tym poście umieściłem filmik z mojej pierwszej jazdy - może Ci pomoże, choć pilota praktycznie nie widać.

Też kupiłem P1 automat, czy u Ciebie po podłączeniu do gniazda auta rolki cofają się same[ np.gdybyś o tym zapomniał ]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 21:40, qtik1 napisał:

Guma jest, ale jej nie ruszałem. Może jak ją zdejmę , będzie coś widać. Póki co czekam na odpowiedź z Obelinka,

Odpowiedź Obelinka mnie zadziwiła :D

"(...)Wydawane dźwięki są spowodowane nadmiarem smaru, który znajduje się na silnikach. W trakcie użytkowania i zużywania się smaru dziwne dźwięki powinny zaniknąć.

Prosimy o informację, gdyby jednak sytuacja się nie zmieniła i hałasy nie ustąpiły"

 

Nadmiar smaru raczej tak nie hałasuje. Pozostaje mi:

1. Odpisać, przedstawiając swoją opinię i czekać na rozwój sytuacji.

2. Poużywać, a jeśli obawy nie ustąpią odpisać mniej przyjemnym tonem.

Edytowane przez qtik1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jerzy i Beata napisał:

Oczywiście, już sprawdziłem, ale nie mogę się zebrać do montażu. Najchętniej dał bym komuś zarobić, może jest ktoś chętny w okolicach Buska Zdroju?

Dasz radę, to nie jest trudne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym używał i obserwował. Wszystko i tak masz zainstalowane więc niczego nie ryzykujesz. Gwarancje cały czas masz, jak coś się zepsuje to masz podkładkę, że ich informowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

Ja bym używał i obserwował. Wszystko i tak masz zainstalowane więc niczego nie ryzykujesz. Gwarancje cały czas masz, jak coś się zepsuje to masz podkładkę, że ich informowałeś

Zapytałem przewrotnie jak długo mam czekać na ustąpienie objawów i dorzuciłem zamieszczone tu na forum filmiki. Podkładkę (tudzież dupochron :) )w postaci korespondencji mam, tak więc nie zamierzam się tym specjalnie przejmować.  Powożę dzieciuchy w przyczepie po działce i zobaczymy. Dzięki... i wracam powoli do zakończenia relacji z Dolomitów.

Edytowane przez qtik1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jerzy i Beata napisał:

Też kupiłem P1 automat, czy u Ciebie po podłączeniu do gniazda auta rolki cofają się same[ np.gdybyś o tym zapomniał ]?

 

3 godziny temu, w79 napisał:

Tak, to jest standard

 

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Na tym polega między innymi automat emoji846.png

Czasami nawet się bawię i na podłączonych rolkach bez hamulca zapinam przyczepę do holownika i zamiast odciągnąć rolki podpinam wtyczkę do holownika i patrzę, jak rolki same odjeżdżają a pilot informuje nas o podpięciu do holownika. W sumie dobry test, warto raz na jakiś czas go wykonać :)  Oczywiście upewniamy się, że obydwie rolki odjechały ;):ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qtik1 mam identyczny problem ja Ty. Mover dotarł jakiś tydzień temu. Wczoraj zmontowany i na jednej rolce (silnik B ) w jednym kierunku słychać dźwięk jakby łańcuch obijał się o plastikową osłonę :(  Zauważyłem również luz na tej rolce.
Pewnie mnie również czeka kontakt z obelink.

 Może coś im partia nie siadła ?  

Edytowane przez Koczaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Informacja dla posiadaczy napędu Enduro.
Jakiś czas temu, firma "Enduro technology" wprowadziła dla niektórych swoich napędów adapter bluetooth, umożliwiający sterowanie napędem poprzez telefon, zamiast pilotem. Źródło

1.jpg.82f5dfe49178b69af276b6abab41bac8.jpg

Niezbędne jest zainstalowanie w telefonie aplikacji "My Enduro" dostępnej do pobrania poprzez podane odnośniki na stronie www "Enduro" - dla systemów Android oraz iOS. Adapter ma oznaczenie "Enduro BC101" i kosztuje ok. 260 zł.
Przystawka pasuje do napędów z oznaczeniem "smart" np. "Enduro EM304 smart", ale tak naprawdę, to do wszystkich centralek sterujących, które wyposażono w gniazdo wejściowe dla "bluetooth" - rysunek:

 

Enduro2.thumb.jpg.4a782365c1e09f981a340f32ae96ee3c.jpg
Prawdopodobne inne modele, w których adapter można podłączyć (należy sprawdzić obecność wspomnianego gniazda 4 pin):
EM304 Smart, EM405 Smart, EM305, EM304, EM303, EM303a, EM303+, EM303a+

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie, mover mam i ja? Wiem że już było dużo o tym pisane ale jedni piszą że 20ah starcza jedni 40ah itp i chciałem tylko dopytać jaki akumulator zamontować? W instrukcji pisze że min 80ah a max to 110ah ale czysto teoretycznie będę używał tylko na mover ale może też jakąś lampę czasami się zapali a może za jakiś czas solar... czy taki 75ah wystarczy? Z góry dzięki za odpowiedź..

Edytowane przez WojtexJanex7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.