Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, maarec napisał:

Mam wrażenie, że głośno stuka Ci łożysko w moverze, mój enduro miał takie objawy - pomogła wymiana, ale to było ok 6 roku silnej eksploatacji. Swoją drogą widząc Twoje rolki to mam wrażenie, że z moich już nic nie zostało i są do wymiany - wytarte kompletnie.

pierwszy raz widzę taką rzeźbę z cieciem nadkola, nie dało się tego movera tam jakoś upchnąć ? ja zakładałem w 3 przyczepach i zawsze z luzem wchodził - inny model.

Gdyby się dało to bym upchnął, z przodu nie mogłem, bo amortyzator. Schować się  nie dało, bo musiałbym przesunąć rolki o ok. 3 cm wewnątrz. Oglądałem podobny model TEC i też było rzeźbione przy nadkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu napisał:

W TEC-u Trumy wchodzą bez cięcia. Ja mam Go2 bez kombinacji.

Masz inny model, może tu jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Byłem i sprawdziłem. Silniki niczego nie dotykaja. Dźwięki są inne do przodu lub do tyłu - co ciekawe w każdym inaczej. Silnik prawy, jako pierwszy i silnik lewy ponizej. Dźwięk przypomina stukanie łańcucha. Może się czepiam.... Tak czy inaczej zgłosiłem reklamacje do Obelink, niestety przy demontażu będę musiał pruć kable ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jacekzoo napisał:

A nie możesz odpiąć kabla przy silnikach? U mnie z tego co pamiętam były na konektory

Wchodzą w silniki, a ich nie chce rozbierać

IMG_20200622_185211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 21:24, jacekzoo napisał:

Nie widzę jak to jest, u mnie była taka guma na silniku dookoła, po jej zsunięciu były konektory na wsuwkę 

Guma jest, ale jej nie ruszałem. Może jak ją zdejmę , będzie coś widać. Póki co czekam na odpowiedź z Obelinka, bo nie będę 35 km na działkę zasuwać, aby się o tym przekonać. Jeśli będzie trzeba wyciągnę kable, choć ich przeciąganie z powrotem na pewno będzie problematyczne i zapewne peszle będę musiał demontować ;(. Jakiś d dupy ten rok, wszystko się pieprzy - zgodnie w wcześniejszymi planami byłbym teraz w Szwajcarii.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, qtik1 napisał:

Guma jest, ale jej nie ruszałem. Może jak ją zdejmę , będzie coś widać. Póki co czekam na odpowiedź z Obelinka, bo nie będę 35 km na działkę zasuwać, aby się o tym przekonać. Jeśli będzie trzeba wyciągnę kable, choć ich przeciąganie z powrotem na pewno będzie problematyczne i zapewne peszle będę musiał demontować ;(. Jakiś d dupy ten rok, wszystko się pieprzy - zgodnie w wcześniejszymi planami byłbym teraz w Szwajcarii.... :(

A rok jeszcze się nie skończył ?

 

wątpię żeby zrobili kable ,, na sztywno,, przy silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, qtik1 napisał:

,Nie sprawdzalem, gdyby mover był używany to bym sprawdził. Przy nowym podpiąłem lewy silnik,  zakręcił i dalej już nie sprawdzałem.

No i błąd. Co to ma do rzeczy, czy napęd nowy, czy używany. W pierwszym poscie tego tematu uczulałem na to, aby sprawdzać działanie całego napędu tuż przed zamontowaniem, bo potem może być tak, jak u Ciebie. Gdybyś sprawdził, to uniknąłbyś tego całego galimatiasu z montowaniem i rozmontowywaniem ;) Tak, jak pisano, przewody są z konektorami pod gumową osłoną tylnej części silnika. Mimo wszystko może być tak, że sprzedawca będzie wymagał odesłania pełnego kompletu :hmm:

W Twoich kolejnych filmach słychać, że nieprawidłowy dźwięk pojawia się tylko w czasie pracy napędu w jednym z kierunków, natomiast w przeciwnym, dźwięk wydaje się już prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kristofer napisał:

No i błąd. Co to ma do rzeczy, czy napęd nowy, czy używany. W pierwszym poscie tego tematu uczulałem na to, aby sprawdzać działanie całego napędu tuż przed zamontowaniem, bo potem może być tak, jak u Ciebie. Gdybyś sprawdził, to uniknąłbyś tego całego galimatiasu z montowaniem i rozmontowywaniem ;) Tak, jak pisano, przewody są z konektorami pod gumową osłoną tylnej części silnika. Mimo wszystko może być tak, że sprzedawca będzie wymagał odesłania pełnego kompletu :hmm:

W Twoich kolejnych filmach słychać, że nieprawidłowy dźwięk pojawia się tylko w czasie pracy napędu w jednym z kierunków, natomiast w przeciwnym, dźwięk wydaje się już prawidłowy.

Moja wina to prawda ;), jednak nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Nie niej jednak instrukcję wydrukowałem i była przydatna podczas montażu. Pozostałe punkty zribione zgodnie z instrukcją (no może poza wpuszczeniem kabli do przyczepy o czym już pisałem). Odnośnie dżwięku - właśnie to mnie dziwi, że w jedną stronę działa OK, a w drugą nie, tak jakby łańcuch się luzował, jednak nie wiem czy tam jest przekładnia czy łańcuch. Jest jeszcze 1 zastanawiająca sprawa - mover wysłany był w 2 różnych paczkach (2 różne listy przewozowe) - każda z innej miejscowości, tak jakby sklecali komplet z 2 różnych.  Mam nadzieję, że sprzedawca nie będzie chciał demontażu całości, aczkolwiek jak już wygrzebię silniki, to z resztą pójdzie szybko. Montaż z powrotem też będzie szybszy (w zasadzie zajął mi całą sobotę, z przerwami na różne rzeczy), gdyż już wiem co i jak ;).

34 minuty temu, jacekzoo napisał:

A rok jeszcze się nie skończył ?

 

wątpię żeby zrobili kable ,, na sztywno,, przy silniku

Nie strasz, w tym roku miałem wypadek (auto zmienione), padła lodówka na działce, pralka w domu, przyczepa zaczęła podciekać (mam już nową), w dodatku teściowa chora.A i jeszcze przeboje w pracy.  Plan miałem na miesiąc w alpach, zaczynając w Szwajcarii...

Kable obadam, zobaczymy zresztą co powie Obelink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w najbliższym czasie również będę montował :slina: w swojej, czy podpowie ktoś gdzie dać akumulator? planowałem dać pod lewym łóżkiem, aby dać przeciwwagę do markizy. Co uważacie, będzie ok.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jerzy i Beata napisał:

Witam, w najbliższym czasie również będę montował :slina: w swojej, czy podpowie ktoś gdzie dać akumulator? planowałem dać pod lewym łóżkiem, aby dać przeciwwagę do markizy. Co uważacie, będzie ok.?

Daj jak najbliżej osi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

Daj jak najbliżej osi. 

I Kolega niech sprawdzi silniki przed montażem, nawet w nowym moverze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.