Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I cały syf z pod kół w trakcie jazdy wali na mover. 

W sobotę zrobię przymiarkę może uda się przed osią. W co wątpię bo u mnie też jest amortyzator osadzony przed osią do ramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sebka34 napisał:

I cały syf z pod kół w trakcie jazdy wali na mover. 

W sobotę zrobię przymiarkę może uda się przed osią. W co wątpię bo u mnie też jest amortyzator osadzony przed osią do ramy. 

Nie ma żadnego dramatu, też mam z tyłu bo z przodu amorki. Coś tam się sypie na mover ale to wydumany i mało znaczący problem, może jakby taka przyczepa jeździła non-stop po jakimś błocie to wtedy by się tam coś więcej zbierało, w normalnym użytkowaniu nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cały syf z pod kół w trakcie jazdy wali na mover. 
W sobotę zrobię przymiarkę może uda się przed osią. W co wątpię bo u mnie też jest amortyzator osadzony przed osią do ramy. 
Syf nie straszny. Gorzej z jazdą w deszczu. Ale co zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał:
51 minut temu, sebka34 napisał:
I cały syf z pod kół w trakcie jazdy wali na mover. 
W sobotę zrobię przymiarkę może uda się przed osią. W co wątpię bo u mnie też jest amortyzator osadzony przed osią do ramy. 

Syf nie straszny. Gorzej z jazdą w deszczu. Ale co zrobić

W deszczu szybciej się umyje, po tym błocie :D Ja tam ogólnie nie widzę różnicy jak pada to wszytko jest mokre :D Jest jeszcze jeden plus, pierwsze walnie koło o krawężnik a nie mover:D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W deszczu szybciej się umyje, po tym błocie  Ja tam ogólnie nie widzę różnicy jak pada to wszytko jest mokre  Jest jeszcze jeden plus, pierwsze walnie koło o krawężnik a nie mover   
Dlatego ja się tym nie przejmuje. Sprzęt wieczny nie jest, jak coś się uszkodzi to się tak samo naprawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mower zamontowany za osią. 

Przed osią nie było szans. 

Rama za osią tak bardzo się zwężała ze parę centymetrów dolej od osi a nie zmięścił by się, ponieważ silnik Movera ma teraz około 1,5cm luzu pomiędzy silnikiem a spodem podłogi przyczepy. 

Również nie podobały mi się zakończenia przewodów, a mianowicie pozakówane oczka były bardzo delikatne i miękkie.,albo biała miedź pobiał albo aluminium. 

Pozmieniałem zakończenia na miedziane z tym że nie lrasowałem lecz lutowałem. 

IMG_20200309_172736.jpg

IMG_20200309_172750.jpg

IMG_20200310_155325.jpg

IMG_20200310_170445.jpg

IMG_20200310_170457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka lecz rozebrany do czynników pierwszych powymieniane łożyska Stare osazały się chińskie i martwe, nowy smar i  stara farba zdarta do czystej stali i pomalowane. 

IMG_20200229_105825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie koleżanki i kolegów. W ostatnich dniach przed zamknięciem granic udało nam się odebrać zamówiony pojazd od dealera z Niemiec. Przyczepa przyjechała już z zamontowaną klimatyzacją dachową oraz markizą. Czas naglił, i niestety nie udało się zamontować pomocy manewrowej. Przyczepa o DMC 2000 kg, podwozie AL-KO z oznaczeniem M.

Waham się miedzy produktem od AL-KO Mammut AMS M20 a nowym produktem od Truma Smart A. Intuicja podpowiada mi Mammut AMS M20, produkt typowy pod ramę naszej przyczepy. Nasza przyczepa posiada system ATC, pytań w głowie rodzi się wiele, czy wybierając produkt inny niż AlKo nie wystąpi jakaś kolizja przy montażu z systemem ATC. 

Dodatkowe pytanie, co myślicie o akumulatorach litowo-jonowy z ładowarką ?

Czy ktoś z szanownego grona ma lub miał do czynienia z produktem od AL-KO Mammut AMS ? 

 

AL-KO Mammut AMS M20.jpg

mover-product-mover-smart-a-440x447px.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DarioM napisał:

Nasza przyczepa posiada system ATC, pytań w głowie rodzi się wiele, czy wybierając produkt inny niż AlKo nie wystąpi jakaś kolizja przy montażu z systemem ATC. 

Według mnie system ATC nie ma nic wpólnego i z niczym nie koliduje w instalacji movera. Tak więc tym bym się nie przejmował.

Największy problem to dobranie movera do swojej ramy, by pasował i z niczym nie kolidował.

IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DarioM napisał:

Nasza przyczepa posiada system ATC, pytań w głowie rodzi się wiele, czy wybierając produkt inny niż AlKo nie wystąpi jakaś kolizja przy montażu z systemem ATC. 

Ja posiadam przyczepę Hobby na ramie Knota, napęd  Enduro, a ATC od Al-Ko i mogę powiedzieć, że nic nie koliduje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.