Skocz do zawartości

Czyja to przyczepka ? Adria Opatija


stico80

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedawca pokazał nam takie wady, jakie były w ogłoszeniu. Rozmawialiśmy o wymianie małego fragmentu ściany od środka, bez ruszania poszycia. Że zdjąć tapetę, kupić w casto... listewki pod wymiar i sobie wymienić. To aż tak dziwne, że w to uwierzyliśmy? Opisywałam na forum to, co widziałam, bo szukałam pomocy w remoncie. Tak nam doradził WojtEwa. Pokazując zdjęcia z 30 marca liczyłam na wskazówki, co dalej z tymi zniszczeniami zrobić. Zaskoczyły mnie, bo ich wcześniej nie widziałam. Oczywiście, że nikt mi ich nie pokazywał, Heniek też nie wiedział. Martwiliśmy się, więc zaczęliśmy tu szukać rad. To forumowicze zaczęli uświadamiać nam, w jakim stanie naprawdę jest przyczepa. I tłumaczyć, że remont jest nieopłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprzedawca pokazał nam takie wady, jakie były w ogłoszeniu. Rozmawialiśmy o wymianie małego fragmentu ściany od środka, bez ruszania poszycia. Że zdjąć tapetę, kupić w casto... listewki pod wymiar i sobie wymienić. To aż tak dziwne, że w to uwierzyliśmy? Opisywałam na forum to, co widziałam, bo szukałam pomocy w remoncie. Tak nam doradził WojtEwa. Pokazując zdjęcia z 30 marca liczyłam na wskazówki, co dalej z tymi zniszczeniami zrobić. Zaskoczyły mnie, bo ich wcześniej nie widziałam. Oczywiście, że nikt mi ich nie pokazywał, Heniek też nie wiedział. Martwiliśmy się, więc zaczęliśmy tu szukać rad. To forumowicze zaczęli uświadamiać nam, w jakim stanie naprawdę jest przyczepa. I tłumaczyć, że remont jest nieopłacalny.

Sorry za szczerość  , ale skoro od początku sprzedawca powoływał się  na forumowe wsparcie wiedzą czemu z niej nie skorzystaliście przed zakupem. "Kącik kupującego" jest pełen zapytań i ocen  przed kupnem.

Wystarczyło wkleić ofertę lub tylko  to zdanie "

"Na foto nie widać, ale wkrótce ten fragment bocznej ściany trzeba będzie naprawić/poprawić bo czuć miękkość, ale tragizmu nie ma. "

a zaraz nie jeden odpisał by że ściana jeśli jest już  miękka to jest to ostatnie stadium jej degradacji a tylko całkowita odkrywka poszycia przedstawi rozmiar degradacji. Nikt tak na prawdę  jeśli nie ma doświadczenia w remontach przyczep nie jest w stanie ocenić  ile ściany zostało ,a ile jest do uratowania bez zdjęcia poszycia zewnętrznego  lub prucia od wewnątrz . Nawet dla doświadczonych stanowi to niekiedy zagadkę.

 

I jeszcze jedna kwestia . Jak czytamy wcześniej , oględziny odbyły się o 21:00 . trochę  późno na dostrzeżenie szczegółów o tej porze roku. Choćby powszechnie panującej pleśni co już  samo w sobie powinno dla Was być decydującym faktem zważywszy na alergiczne dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonat, przeciez na tym polega chwyt sprzedajacego...

Jesli gosc, ktory na forum nieustannie demaskuje przewalki handlarzy i oszustow, powoluje sie na forum, to dlaczego mu nie zaufac?

 

Maurycy, na szczescie wbrew temu co napisales jest cos takiego jak rekojmia. Jesli Wojtek nie pojdzie po rozum do glowy, nie ogarnie sie i nie odbierze przyczepy, zwracajac pieniadze to wlasnie na podstawie ustawy dot. Rekojmi magdu ma prawo dochodzic zwrotu pieniedzy.

 

 

Wojtek wstyd mi za Ciebie. Wielokrotnie na lamach forum pietnowales oszustwa i kombinacje, odkrywales patenty handlarzy, a koniec koncow sam sie znizyles do takiego poziomu. Jak traktowac Twoje porady, w swietle tego co czytamy?

 

Nie odpowiadaj. To nie ma sensu...

 

J.

Edytowane przez jacekwwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, czy były wcześniej takie "niebywałe okazje"  i ilu ludzi dało się nabrać na taki barwny opis? Ta sprawa rypnęła się przez przypadek a ile jest osób które mogą żyć w błogiej nieświadomości to już nie wiemy  :niewiem:  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupione w komisie na słowo to głupota , więc sorry ale widze co kupuje wielu z nas pyta się dając linki i czeka na opinie forumowiczów przestrroga dla wszystkich jak nie należy postępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Maurycy. Nooo !! 

Widzę, że Mod  po Tobie posprzątał i zapewne ostudził trochę za gorącą

głowę.

A tak już w temacie to pomyśl, że jako nowicjuszowi taka przygoda może

Ci się wydarzyć- czego Ci kolego nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię że jeżeli Wojtk zrobil wała to pooszę ,sledzę forum i podzwim ludzi co nie czytają , jest taki forumowicz z Krakowa co podsyła co chiwlę linki i analizujemy a tu naprawdę gość się podał dlatego ja uważam ,że było tyle mozliwosci pomocy a magdu tego nie zrobił  samkupiłem  przyczepe z polecenia z forum ale nprawde obejżałem ją w dzien sprawdziłem papiery i wogule

Edytowane przez maurycy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodi o to,że nimożemy sobie pozolić  na pełne zaufanie na forum .Każdy szuka czego innego ,rozważa cenna lub stan wiadomo ,że domek za 4000 pln nie będzie w stanie idealnym chyba ,że jest to niewiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytając te wasze wypociny i obrazanie jeden na drugiego itp.. to płakać mi się chce.

Ja stanę tutaj w obronie sprzedającego, bo też nieraz coś nieco sprzedam, i wiem jak to jest każdy che kupić tanio i sprzedać drożej by zarobić.

 

[...]

 

Nikt niekogo nie zmuszał do zakupu, To oto takie moje zdanie.

 

Czy Ty przypadkiem nie obrażasz tu piszących  :hmm:

to do Miodka musze się zgłośić sorki ,że nie rozumiesz Bartek :-(

 

Mam podobne zdanie, jak BartoszK, czy pat 68.

Aby się wypowiedzieć, nie wystarczy napisać po polsku, choć i tu się nie przykładasz - trzeba również zadbać o to, aby Twoi rozmówcy  zrozumieli, co chciałeś przekazać :hmm:

Widząx doświadczenie forumowe na dwóch portalch też zaufał bym takiej osobie i jak było tu pisane pojechał bym po tą przyvzepe bedąc lalikiem. Chodzi tu o zafanie do kogoś kto zna sie na temacie i posiada wyrobiną pozytywnie opinie.

 

"Takich nieświadomych kupowaczy u nas w kraju mnogo"

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 1400 transakcji na allegro to nie handelek?

Poczytajcie sobie negatywy. Takie samo "walenie głupa". (pozytywy także są - dla formalności)

Nie cierpię takich "mądrych" którzy tak piszą teksty i umowy, że zwalniają ich z odpowiedzialności.

Podać sprawę na policję i do sądu o zwrot kosztów i odszkodowanie. Sprawa jest do wygrania.

Mój kolega podobną sprawę wygrał w sądzie, pomimo "posranych" opisów i zapewnień/kombinowania  sprzedającego.

 

O reputacje forum to zadba Administracja. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.