Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Wilk530 napisał(a):

Nie straszcie bo sam jeżdżę bitdi?.Niby to w ogóle inna konstrukcja(cuua) jak w caravelle czy amaroku lecz turbinki kiedyś się ukręcą??

Cóż, TDi ma swoją cenę, niespokojny sen w nocy, a biTidi podwójnie :) Spoko, będzie latał.

8 minut temu, jacekzoo napisał(a):

To ja w sharanie (zwykły 1,9tdi) turbo miałem tak na wierzchu, że z lewarka mogłem wydrapać ?

Topowe wersje silnikowe nie dla nas maluczkich, za prosto by było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja podziwiam tylko odwagę zlecającego wykonywać niemałą naprawę w przypadkowym przydrożnym warsztacie.

Co innego będąc 1500 km od domu , ale będąc 200 km od domu nie zawahałbym się sholować auta  do "swojego" mechanika który specjalizuje się w danej marce.

nie wiem jak obecnie działa assistance ale jak kiedyś miałem awarię 200 km od domu a assistance obejmował holowanie do 150 km to odrazu na miejscu awarii dogadałem się z holownikiem że dopłacę mu za te 50 km i nie robił żadnego problemu żeby zawieść auto pod wskazany przezemnie warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już też trochę nie te czasy, że warsztat pierwszy z brzegu, przydrożny "uzdrawiacz". Warsztat w sieci Boscha, trochę to go jednak uwiarygadnia, nie jest to przypadkowa przydrożna szopa. Masz "sieciową" gwarancję na wykonaną naprawę, trochę pokręconą, ale jednak nie musisz koniecznie dymać przez pół Polski, wariant naprawy gwarancyjnej i jej rozliczenia, pomiędzy serwisami, wg wyboru z trzech opcji. 

Takich zupełnie przypadkowych przydrożnych warsztatów nie trzymają w sieci (choćby przez to że inne warsztaty są narażone na udział w procedurach reklamacyjnych), a wejście tam to za duża inwestycja, żeby pozwolić sobie na zlewkę. Nie wycenili tego ani okazyjnie, ani generalnie też z kosmosu (Kiki przekombinował chyba z turbinami przy wycenie), taka naprawa to nie bułka z masłem, ale też nie technologia kosmiczna i nie czary wymagające zaklęć konkretnego szamana.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak z turbinami coś na rzeczy... Cena jakby za... dwie?

Odbieramy Samochód !!! - Ile zapłaciłem za Naprawę? *Odwiedziła nas Asia - Bliźniaczka Kasi. (862) - YouTube

26:33 rachunek. 

Doszły czujniki, wtryskiwacz AdBlue, czynnik na dobicie klimy, ale turbina prawie... 8 koła.... brutto. Trochę hmmm, drogo, jak za dwie - czyżby jednak: klient przyjechał BiTurbo, nie mógłby wyjechać z ceną za jedną turbinę?

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2023 o 14:11, w79 napisał(a):

Proszę bardzo, na samym przejściu granicznym:

https://maps.app.goo.gl/M6cVBWjRGWvGiPXb9 

Tyle razy przejeżdżałem i nie zauważyłem tej wagi, ale teraz wstapiłem

IMG_20230909_012052_HDR.thumb.jpg.1628080fbf932f1bdfa27d4e1f857643.jpg

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał(a):

 

jak wejdziesz do auta to 3500 kg przekroczone jak nic :-]

Tak ? jak stawałem to raz pokazywała +80 a raz +100kg gdzie w ubraniu jakoś z 90 ważę, więc dokładność dobra, tak ±10kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Commander napisał(a):

Oszukujemy???? Uuuu

A pani Jadzia pyta ile ma przyczepa....zagraniczna.

Mnie jeszcze nigdy się nie pytali, zresztą widzą na własne oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lbuster napisał(a):

Mnie jeszcze nigdy się nie pytali, zresztą widzą na własne oczy ;)

Twoim zestawem to nie ma nawet co wjeżdżać na taką wagę ;)

A jak jeszcze wieziesz te kamienie do domu to już w ogóle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2023 o 16:35, czyś napisał(a):

A jednak z turbinami coś na rzeczy... Cena jakby za... dwie?

Odbieramy Samochód !!! - Ile zapłaciłem za Naprawę? *Odwiedziła nas Asia - Bliźniaczka Kasi. (862) - YouTube

26:33 rachunek. 

Doszły czujniki, wtryskiwacz AdBlue, czynnik na dobicie klimy, ale turbina prawie... 8 koła.... brutto. Trochę hmmm, drogo, jak za dwie - czyżby jednak: klient przyjechał BiTurbo, nie mógłby wyjechać z ceną za jedną turbinę?

 

Auto już padło kolejny raz. 

 

Niestety ale autoryzacje typu Bosch Serwis czy inne to przede wszystkim ładne szyldy, ale nie koniecznie jakość.

 

Kolejny raz gdy zaczęły sie problemy Kamil olał temat i wymyślił sobie kalibrowanie ADBLUE, gdzie sam mówił że wymieniany miał wtryskiwacz.

 

Niby problem z za dużym bezpiecznikiem. Ale auto zrobiło setki km do tej pory  i nic sie nie paliło.

A patrząc na zdolności techniczne Kamila to raczej sam sobie nie zmienił bezpiecznika na większy.

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ventyl napisał(a):

 

Niby problem z za dużym bezpiecznikiem. Ale auto zrobiło setki km do tej pory  i nic sie nie paliło.

A patrząc na zdolności techniczne Kamila to raczej sam sobie nie zmienił bezpiecznika na większy.

Dokładnie. 2-3 lata tak jeździł i było ok, i nagle po naprawię się wszystko sfajczyło :D Albo przy montażu oni mu wsadzili większy bezpiecznik albo jeszcze coś innego tam się zadziało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał(a):

Dokładnie. 2-3 lata tak jeździł i było ok, i nagle po naprawię się wszystko sfajczyło :D Albo przy montażu oni mu wsadzili większy bezpiecznik albo jeszcze coś innego tam się zadziało. 

Widać na jednym z ujęć jak nie ma silnika że cała skrzynka z bezpiecznikami jest otwarta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.