Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

To ja  jeszcze wtrącę  :D

Równowaga, aby był odpowiedni nacisk na hak, to nie wszystko. Najlepiej wszystko co ciężkie to blisko osi. Rozłożenie ciężarów daleko od osi zwiększa moment bezwładności przyczepy, czyli w skrócie jak już cię bujnie to...

image.png.0380deca9ae0d4d59dbd666bc2bc0f48.png

Pooglądaj sobie filmy o wężykowaniu. Tam to dobrze widać. 

Nie wiem jakie tam masz DMC i ile waży holownik. Jeśli masz lekką przyczepę a duży i ciężki holownik to nie musisz się tym tak bardzo przejmować, ale jak jest inaczej to staraj się nie przesadzać z tym rozkładaniem przód tył. 

A najlepiej zobaczysz podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To ja  jeszcze wtrącę  
Równowaga, aby był odpowiedni nacisk na hak, to nie wszystko. Najlepiej wszystko co ciężkie to blisko osi. Rozłożenie ciężarów daleko od osi zwiększa moment bezwładności przyczepy, czyli w skrócie jak już cię bujnie to...
image.png.0380deca9ae0d4d59dbd666bc2bc0f48.png
Pooglądaj sobie filmy o wężykowaniu. Tam to dobrze widać. 
Nie wiem jakie tam masz DMC i ile waży holownik. Jeśli masz lekką przyczepę a duży i ciężki holownik to nie musisz się tym tak bardzo przejmować, ale jak jest inaczej to staraj się nie przesadzać z tym rozkładaniem przód tył. 
A najlepiej zobaczysz podczas jazdy.
DMC przyczepy 1250
MW holownika 2050 więc duży nie duży :) ale tyl napęd

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 10.11.2021 o 08:46, ZdzislawW napisał:

Kolego podnosiłem DMC . W Polsce napisałem do przedstawiciela to owszem ,ale za duże pieniądze więc napisałem do Fendta przysłali mi nową tabliczkę i homologację. Żadnego rachunku, faktury . Napisałem ile mam zapłacić to zero odpowiedzi. Przetłumaczyłem homologację , zero problemów .

A mi odpisali że mam się kontaktować w tej sprawie z dystrybutorem marki Fendt w Polsce. No a nasi chcą kasę i to niemałą. Zwalając oczywiście na Niemców że to oni każą tyle płacić)-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ZdzislawW napisał:

Może teraz zmienili podejście, pewnie za namową przedstawicieli. Uciekała kasa.

Raczej kto jak trafi. Tobie się udało. Może podaj adres na jaki wysyłałeś wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mzsosik napisał:

A mi odpisali że mam się kontaktować w tej sprawie z dystrybutorem marki Fendt w Polsce. No a nasi chcą kasę i to niemałą. Zwalając oczywiście na Niemców że to oni każą tyle płacić)-:

Mnie dethleffs skasował na prawie 100 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Helmut napisał:

Ja płaciłem 120 €.  Mniej /więcej tyle to kosztuje.

U mnie +160kg ładowności. Nie żałuję ani jednego euro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj zajechałem na lokalny złom szczycący się wagą o dokładności +/- 10kg. NIestety po załadowaniu przyczepa zaważyła 1730 kg ( DMC 1600kg).  Na szybko jestem w stanie wylac wode (50kg), rowery na dach auta (30kg), koło zapasowe (20kg), mniejsza butla gazowa (10kg). W ten sposob znika parę ładnych kilo. 

Jakie są tolerancje przeładowania na Węgrzech / Austrii / Niemiec? Do tej pory jeździłem po Skandynawii, granica dobrego smaku np w Norwegii to 10% ( dopiero powyżej zaczynają się mandaty i nieprzyjemne rozmowy). Jak to wygląda u naszych sąsiadów?

W jaki sposób ważone są przyczepy? Ważą sam nacisk kół (a więc trzeba odpiąć przyczepę) czy cały zestaw? Jak duże grożą za to kary w przypadku przeładowania np 30kg ( ca. 2-3% DMC) ?

Holownik to duży i ciężki SUV 4x4, więc o to się nie martwię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.