Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.09.2021 o 13:29, Mzsosik napisał:

Ktoś przechodził ścieżkę podniesienia DMC u Fendt-a ? Pisałem email do producenta i echo )-:

Kolego podnosiłem DMC . W Polsce napisałem do przedstawiciela to owszem ,ale za duże pieniądze więc napisałem do Fendta przysłali mi nową tabliczkę i homologację. Żadnego rachunku, faktury . Napisałem ile mam zapłacić to zero odpowiedzi. Przetłumaczyłem homologację , zero problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja pisałem do Burstnera w tej sprawie, ale okazało się, że w moim przypadku aby podnieść z 1500kg do 1700kg trzeba by wymienić oś, a to już są znaczne koszty więc na razie odpuszczam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, michalnap napisał:

Ja pisałem do Burstnera w tej sprawie, ale okazało się, że w moim przypadku aby podnieść z 1500kg do 1700kg trzeba by wymienić oś, a to już są znaczne koszty więc na razie odpuszczam temat.

Wg przepisów wymiana osi nic nie da. Można się ,,poruszać,, w zakresie jaki miała pierwotna oś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacekzoo napisał:

Wg przepisów wymiana osi nic nie da. Można się ,,poruszać,, w zakresie jaki miała pierwotna oś

Sama oś to nie wszystko 

Jest jeszcze zaczep ,amory, opony a nawet felgi . 

Homologacja a konkretnie papier z jakim wyjechała z fabryki o ile oczywiście były "widełki" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali mi, że po wymianie osi i zaczepu w autoryzowanym serwisie wydadzą homologację na 1700kg.

After checking your request, we would like to inform you that in order to increase the maximum permissible gross weight of your caravan to 1500kg or 1700kg you need to get some technical changes done such as a new axes as well as a new anti-sliding coupling.
Please contac therefor your preffered dealer near you. The address of a Bürstner dealer can be found on our homepage with help of the following link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, michalnap napisał:

Napisali mi, że po wymianie osi i zaczepu w autoryzowanym serwisie wydadzą homologację na 1700kg.

Mogą wydać, tego nikt nie zabrania ;)  Problem, w tym, że nasze przepisy nie pozwalają na zmianę DMC w takim wypadku. Reguluje to rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach, dział III, art 3. 2 W przypadku dokonania zmian konstrukcyjnych, przeznaczenia pojazdu, marki, typu i modelu produkowanego fabrycznie, ustalona dopuszczalna masa całkowita nie może przekraczać jej pierwotnej wielkości.

Znaczy to tyle, że nawet jeśli dokonasz zmian konstrukcyjnych w pojeździe, to tak czy inaczej maksymalne DMC będzie mogłobyć takie jak pierwotnie ustalił producent dla Twojego konkretnego pojazdu wychodzącego z fabryki. Czyli jeśli pojazd konstrukcyjnie był homologowany w zakresie np. 1300-1500 kg to tylko w takim zakresie możesz zmieniać DMC tego konkretnego pojazdu, nawet wtedy gdy dokonasz zmian konstrukcyjnych w pojeździe. 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Nie wiem jakie były pierwotne widełki i nie zamierzam teraz tego szukać. Skoro się nie da to trudno, trzeba rzeźbić w tym co się ma :) Wymiana osi i walka z biurokracją - podziękuję za taką "przyjemność".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michalnap napisał:

OK. Nie wiem jakie były pierwotne widełki i nie zamierzam teraz tego szukać. Skoro się nie da to trudno, trzeba rzeźbić w tym co się ma :) Wymiana osi i walka z biurokracją - podziękuję za taką "przyjemność".

Podejrzewam, że masz max na aktualnej osi dlatego nic nie zaproponowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy ten temat będzie odpowiedni.

 

Przed nami dopiero pierwszy wyjazd. Korzystając z zimy szukam i staram się kupić niezbędne dodatkowe wyposażenie.

 

Mam na oku fotele z decathlonu, wybrałem się do swojej Hobby sprawdzić gdzie by jest schować na czas podróży i jedyne mądre miejsce to dolne łóżko na tyle przyczepy. 4 krzesła po 5 kg to 20 kilo ładunku na łóżku na samym tyle i to jakieś 30 cm nad ziemią.

 

Czy jest się czego bać z takim ładunkiem na tyle ? dodatkowo w mojej przyczepie za osią jest lodówka slim tower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ventyl napisał:

Nie wiem czy ten temat będzie odpowiedni.

 

Przed nami dopiero pierwszy wyjazd. Korzystając z zimy szukam i staram się kupić niezbędne dodatkowe wyposażenie.

 

Mam na oku fotele z decathlonu, wybrałem się do swojej Hobby sprawdzić gdzie by jest schować na czas podróży i jedyne mądre miejsce to dolne łóżko na tyle przyczepy. 4 krzesła po 5 kg to 20 kilo ładunku na łóżku na samym tyle i to jakieś 30 cm nad ziemią.

 

Czy jest się czego bać z takim ładunkiem na tyle ? dodatkowo w mojej przyczepie za osią jest lodówka slim tower.

Bać się będziesz mógł ja nie będzie nacisku na hak, jak będzie nacisk to wszystko ok, ja wożę na tylnej ścianie dwa rowery elektrycznie i jest ok, pamiętaj nacisk na HAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, peja76 napisał:

Bać się będziesz mógł ja nie będzie nacisku na hak, jak będzie nacisk to wszystko ok, ja wożę na tylnej ścianie dwa rowery elektrycznie i jest ok, pamiętaj nacisk na HAK.

Patrząc na to że na przodzie jedzie butla, koło w bakiście, do bakisty pewnie pójdzie kabel przynajmniej 25 metrów kabel pewnie swoje też waży. Myślę że to już się trochę równoważy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ventyl napisał:

Patrząc na to że na przodzie jedzie butla, koło w bakiście, do bakisty pewnie pójdzie kabel przynajmniej 25 metrów kabel pewnie swoje też waży. Myślę że to już się trochę równoważy

Zbiornik na wodę gdzie masz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, peja76 napisał:

Zbiornik na wodę gdzie masz???

40 litrów pod przednim łóżkiem :) w prawej części przyczepy, chociaż po jakiejś tam lekturze forum , to raczej zbiornika nie bede woził pełnego, szkoda KG, myślę że 10 litrów maks, to wole w spłuczce wode na droge w razie W :), lepiej korzystać ze swojego niż z publicznej toalety

 

350027563_rzutprzyczepy.png.05b651a65c4c647216338b39f52440cf.png

 

Z tyłu mam łóżko piętrowe, na dolnym łóżku są fajne oryginalne pasy na klips że krzesła będę mógł dać centralnie na środku i zamocować żeby nie latały

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.