Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Zulos napisał:

 

Trzeba jeździć na czczo...:D

Dobra, pojadę w poniedziałek z CRO na czczo, ale czy ważą cały zestaw, czy chodzi im o każdy pojazd z osobna? Pytam, bo mam i tak zestaw 4,7 tony dmc, ale o ile pojazd mieści się w dmc z dowodu, to przyczepa ma lekką nadwagę. Lekką, ale jednak bardziej 100 kg, niż 1-2%, przy dmc 1500. "jaki pan, taki kram" mogę powiedzieć, ale nie sądzę, żeby to zadziałało na inspektorów. ? 

Edytowane przez Lukson (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Lukson napisał:

Dobra, pojadę w poniedziałek z CRO na czczo, ale czy ważą cały zestaw, czy chodzi im o każdy pojazd z osobna? Pytam, bo mam i tak zestaw 4,7 tony dmc, ale o ile pojazd mieści się w dmc z dowodu, to przyczepa ma lekką nadwagę. Lekką, ale jednak bardziej 100 kg, niż 1-2%, przy dmc 1500. "jaki pan, taki kram" mogę powiedzieć, ale nie sądzę, żeby to zadziałało na inspektorów. ? 

Pierwszy przejazd masz w całości, jak tir. Ja tak miałem 2 razy. Mieściłem się i nie bylo problemu, ale widziałem jak zestawy kierowali na bok. Nie wiem co z nimi robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, masz ktoś może gotowego maila z prośbą o podniesienie DMC przyczepy (Hobby). 

Mam 1350kg a chciałbym zrobić jakieś 1500-1600kg. Tabliczki znamionowe na osi i UN podają max 1600kg to fajnie byłoby to sprawdzić i jak się da to podnieść DMC do tych wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strus251 napisz w translatorze. Po prostu maila z prośbą do jakiego dmc możesz podnieść budę z takim a takim vinem i jakie są koszty. Odpowiedzą to będziesz mógł dalej się ustosunkowywać.  ja takiego napisałem i przyszła klarowna odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

@strus251 napisz w translatorze. Po prostu maila z prośbą do jakiego dmc możesz podnieść budę z takim a takim vinem i jakie są koszty. Odpowiedzą to będziesz mógł dalej się ustosunkowywać.  ja takiego napisałem i przyszła klarowna odpowiedź

Tak też zrobię. Myślałem że ktoś może na już taki "protip" ;)

 

1 godzinę temu, Mars napisał:

Myślałem, że wystarczy załatwić to z dealerem w Polsce.

Jak tak czytam to widzę że producentowi jest lżej i szybciej coś pomoc czy załatwić niż naszym ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnosiłem masę z 1350kg na 1500kg w 2019 roku, koszt 115e. Poniżej odpowiedź na zapytanie.

Sehr geehrter Herr oder Frau ......

 

der 510 TF PLATIN kann auf 1.500 kg aufgelastet werden, Sie benötigen dazu von uns:

 

1  neues Typenschild

1 Unbedenklichkeitsbescheinigung zur Vorlage beim TÜV bzw. DEKRA

Unsere Kosten:  115,00 Euro zzgl. MwSt.

 

Die Unterlagen erhalten Sie auf Anforderung. Die Rechnung liegt dann den Unterlagen bei und kann überwiesen werden.

Mit diesen Unterlagen fahren Sie beim TÜV bzw. DEKRA vor, lassen den Caravan abnehmen und den Brief ändern.

Spróbuj napisać do tej osoby.

j.christ@fendt-caravan.de

 

 

 

 

Edytowane przez mac28
Dodanie zawartości (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, masz ktoś może gotowego maila z prośbą o podniesienie DMC przyczepy (Hobby). 
Mam 1350kg a chciałbym zrobić jakieś 1500-1600kg. Tabliczki znamionowe na osi i UN podają max 1600kg to fajnie byłoby to sprawdzić i jak się da to podnieść DMC do tych wartości. 

Piotr, może napisz najpierw do Pawła Woracha, on się bardzo dobrze zna z Łukaszem z Kutna.
Może wystarczy zwrócić się właśnie do CCK :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adasiuuu napisał:


Piotr, może napisz najpierw do Pawła Woracha, on się bardzo dobrze zna z Łukaszem z Kutna.
Może wystarczy zwrócić się właśnie do CCK :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Napisałem już do Hobby w D. Zobaczymy co powiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W dzisiejszym ważeniu wytypowano następujące wyniki ?

Przyczepa DMC 1200kg

Na wadze najazdowej (skład złomu) 1110kg

Zapakowane pościele, kołdry plus jakieś resztki wody w spłuczce i w zbiorniku. Do tego przedłużacze, butla 5kg, zapasowa butla 2kg plus parę narzędzi i przydasiów.

Teoretycznie 90kg powinno starczyć na jakieś ciuchy i jedzenie, ale planowałem na przyszły sezon trochę dodatków, między innymi koło zapasowe i akumulator, więc nie jest różowo.

Przeczytałem prawie cały wątek i dowiedziałem się że trzeba pilnować wagi głównie w Austrii i Niemczech. A jak sprawa wygląda w Polsce? Ostatnio było trochę domysłów na forum, że ITD zaczyna ważyć karawaningowców, ale mało konkretów, czy ktoś się spotkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 09:41, Adasiuuu napisał:

No i jak? Dostałeś odpowiedź?

tak. Dupa z tego ?

cyt.:

"After checking the chassis data, we can inform you that your caravan 495 UB De Luxe from the model year 1997 cannot be loaded up. Due to the technical specifications, there are no possibilities for a superimposed load, not even by technical modifications."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.