Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Okładziny stabilizatora dostałem usmarowane od Panów z firmy Klaja w poprzedniej przyczepie. Odtłuściłem je nitro i bez problemu jeździłem na nich z trzy lata.

 

Miałem spray kontakt ale on bardziej tlenki usuwa biż tłuszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam :'(

 

Zważyłem w sobotę swoją przyczepkę... 1020 KG!!!!!!!!... a DMC mam 900 KG. (masa własna 785 KG).

Jestem załamany. Nie wiem co dalej robić. W przyczepce nie było grama wody tylko NIEZBĘDNE wyposażenie kempingowe z butlą i przesionkiem włącznie...

W żadne sposób nie jestem w stanie zejść z tej wagi, a gdzie tu jeszcze szmaty i żarło...

Z niestandardowych rozwiązań jest tyko stabilizator Alko i koło zapasowe, wrzucone pod budę...

Chyba muszę dla bezpieczeństwa opony zmienić nam mocniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe, abym miał ponad 230 kg nadbagażu... Może waga był jakaś lewa...

W przyczepce jest: pościel, 2 łóżka turystyczne. 4 krzesłą, stół plastikowy, mała suszarka druciana, przedsionek całoroczny ze stelażem, stopień.

W bakiscie: mata, butla po jednym sezonie, podnośnik, 50 m. kabla, opiekacz, 2 baniaki plastikowe, 2 parasole, 2 podstawy plastikowe.

Czy to może ważyć 200 kilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze masz koło zapasowe podwieszone (chyba ok 30kg razem). Przedsionek ok30kg, łóżka min6kg/szt... uzbiera się. musisz ważyć.

 

Ja miałem w szczytowym momencie ok 800kg ponad masę suchej budki...wydaje się nie prawdopodobne...a jednak.

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe, abym miał ponad 230 kg nadbagażu... Może waga był jakaś lewa...

W przyczepce jest: pościel, 2 łóżka turystyczne. 4 krzesłą, stół plastikowy, mała suszarka druciana, przedsionek całoroczny ze stelażem, stopień.

W bakiscie: mata, butla po jednym sezonie, podnośnik, 50 m. kabla, opiekacz, 2 baniaki plastikowe, 2 parasole, 2 podstawy plastikowe.

Czy to może ważyć 200 kilo...

To musi ważyć ponad 200kg ...

przedsionek ze stelażem całoroczny potrafi ważyć ponad 50kg

krzesła min 6-7kg sztuka

policzy po koleii ...

do tego naczynia, sztuće, jakieś dywaniki, chodniczki to wszystko się zbiera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj możliwe, o czym boleśnie prawie każdy z ważących się przekonał....

 

200-400kg nadwagi wcale nie jest trudne do osiągnięcia.

 

kolejną cepę będę szukał z dużym dmc i przy tym dużą ładownością.

 

na kolejny  wyjazd w dłuższą trasę bagażnik auta pewnie się nie zamknie, a przedsionek itak cały ten sezon przeleżał nie używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przedsionka możemy użyć daszków COMO różnej długości np: como 9-800cmx240cm, como 8-700cmx240cm, como7-500cmx240cm, itp. dobierając długość możemy zasłonić obydwa boki przyczepy lub jeden w zależności jaki kupimy, a wówczas znacznie zejdziemy z wagą i rozłożymy sami w 10 minut bo to materiał i 3 słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcji jest wiele - przepakuj jakieś 150kg do auta i masz z głowy, możesz się cieszyć, że tylko tyle :)

 

a na poważnie hmm - przemyśleć co mas zbędne, mega ciężary idą do auta...

 

a myślę, że jak przekroczy się dmc o 5% to może holownika nie zlicytują na miejscu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że już przekaraczam 120 kg... Nic nie mogę zostawić. Krzesełka mam małe ok. 3 kg. sztuka to razem 12 + stół 6 to 20 kg.

Mata, przedsionek mam tylko jeden, opiekacz z 3 kg bo nie wożę grila.

Jestem w stanie uwieżyć że te 785 kg to masa bez lodówki, kibla, pieca... Potem masy przybywa błyskawicznie.

Myślicie że waga weglowa jescze na odwazniki mogła falszować... tak z 10% by sie przydało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogła. masz te 10% nadziei..

 

ja bylem na 3 wagach i dopiero jak trzecia pokazała to samo (różnice do 10kg) to dopiero dotarło do mnie co i jak....

 

wszystkie wagi elektroniczne, dwie z wydrukiem wskazania na paragonie.

 

u mnie sprawa jest prosta - na czas jazdy (na wczasy) do auta leci :

 

- rowery (ponad 40kg)

- akumulator (30kg)

- klimatyzator (23kg)

- koło zapasowe cepy (17kg)

- napoje, soki, piwo (różnie bywa ale pewnie 30kg bywało)

- daszek ze stelażem (poniżej 10kg)

- krzesełka, wózeczek alu

 

z przyczepy wyleciało u mnie już ok 30kg sprzętów zbędnych, oraz spożywki, która przejeździła z nami cały sezon... czyli jest zbędna.

 

U mnie - wypakowany stuff z przyczepy zajął miejsce dużego auta w garażu i jeszcze było mało... - każda pierdoła z osobna - to niby nic... ale po podsumowaniu było już gorzej.

 

Odnośnie MW - u mnie po odliczeniu rzeczy ze środka + movera, rowerów i innych dodatków - okazało się że jest bardzo realna... jedynie ładowności mógłbym mieć więcej - 280kg to mało...

 

na koniec zostało mi teraz wykombinować - jak to wszystko pomieścić w aucie... na całe szczęście jeździmy we 3.... więc przestrzeni będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.