Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach dzielenia się wiedzą...

przyczepa MW wg dowodu 1175kg (sam jej pustej nie wazyłem)

tegoroczny wyjazd 1420kg załadowana (i tak pojechałem) DMC 1500

a było w niej:

 

- 2 butle 11kg ( pełna + 1/2 drugiej)

- pościel

- wszystkie ubrania na 2 tygodnie

- czysta woda 20litrów + 10 litrów w toalecie

- 3 krzesła kempingowe

- stół

- grill gazowy

- garnki, naczynia plastikowe

- składana kuchnia zewnętrzna

 

natomiast cały zestaw ważył 3300kg ... zapasu w aucie miałem 320kg ;)

a na aucie

- 2 rowery

- stelaż przedsionka

- jakieś maty leżaki itp.

 

 

Byłem zszokowany ile ludzie na kempingach pakują do przyczep ... nie dziwię się że w Austrii/Niemczech łapanki robią :)

 

W zakresie nacisku na zaczep ...

wydajcie te 50zł na wagę do zaczepu ... na prawdę bardzo ciężko jest uzyskać załadowanie przyczepy i nie przekroczyć nacisku na hak bez wagi ... szczególnie dotyczy to wożacych na dyszlu rowery ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Speedy lubi wozić kamionkową zastawę i porządne duże stalowe sztućce. Poza tym jest gościnny więc ma tego dwa zestawy - jest co wozic ;)

sztućce są faktycznie porządne i ciężkie. .. nie trawie plastiku itp w tej kwestii.

 

.. no i mój ulubiony granitowy moździerz na okazję herbatki z pomarańczą i goździkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już nic nie napiszę :) w tym temacie..

 

no może po za tym, że poważyłem to i owo - i moja zestawa ważyła przed weekendem jeszcze więcej...

 

a co ciekawe po zważeniu całego majdanu w cepie - okazało się ze MW jest bardzo realna do osiągnięcia...

 

szkoda, że DMC dla mnie zdecydowanie mało realne do nie przekroczenia :) - ale walczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj odstawiłem budkę na zimowanie. Wybebeszyłem z wszystkiego za wyjątkiem obowiązkowego wyp. technicznego ( 1x butla z gazem BP light -100% pełna,akumulator 61Ah, kabel 220V, zbiorniki na wodę sz. i cz. ,jakiś klin, klucz do movera) . Brak naczyń ,sztućców itd,itp.

 

Przy okazji zaciekawiło mnie,że wszystkie oglądane przez mnie LMC z tego rocznika miały plastikowy dól bakisty...a u mnie była deseczka (chyba inwencja poprzedniego właściciela). Okazało się ,ze "parkiet" w bakiście waży 11kg(!)...a więc OUT.

 

 

Potem pojechałem w zaprzyjaźnione miejsce:

 

 

Wynik: równiutko 1400kg. Czyli zostaje 100kg na własne bambetle.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod spodem była standardowa plastikowa podłoga-to starcza spokojnie. Aku jest w środku. W bakiscie tylko 2 butle z gazem, baniaki,kabel,klin, klucz do podpór,węże do wody i ścieków +kilka złączek,odtłuszczacz do tarcz hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odtłuszczania haka przed przypięciem przyczepy.AlKo twierdzi,że jednorazowe zatłuszczenie okładzin stabilizatora kwalifikuje takowe do wymiany. Nawet pod osłonką ,zawsze trochę brudu się nazbiera na haku. Robota żadna, a jak ma pomóc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.