Skocz do zawartości

Anteny dvbt do zastosowań mobilnych


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Za ok. dwa tygodnie zmieniamy zestaw programów w dwóch multipleksach (mowa oczywiście o DVB-t).
Do końca kwietnia, wprowadzonych będzie też kilka zmian natury technicznej, które powinny wpłynąć na znaczną poprawę zasięgu multipleksu trzeciego w tych rejonach Polski, gdzie obecnie nie jest możliwy jego odbiór.
Prawdopodobnie na początek wakacji, uda się wprowadzić kilka dodatkowych funkcji do nadawanych kanałów TVP, np.: dla osób niewidomych, zostanie dodana audiodeskrypcja, dodana będzie też funkcja wyświetlania napisów, wprowadzone zostaną dodatkowe ścieżki dźwiękowe. W tym samym czasie planowane jest też uruchomienie RSO, który pozwoli na dostęp do wszelkich informacji kryzysowych, ostrzegania itp. na danym terenie.
Wracając do zmian w multipleksach.
Zmiany nastąpią jedynie w MUX 1 i MUX 3.
Z MUX1 do MUX 3 przeniesiony zostanie kanał TVP Info
Do MUX 1 trafi TV Trwam oraz TVP ABC (całkowicie nowy kanał dla dzieci)  lub Stopklatka TV (jeszcze nie ustalone).

Dodam jako ciekawostkę, że właśnie dla tej nowej stacji, zostanie również uruchomiona nakładka Hybrid Broadcast Broadband TV.
Jednocześnie z MUX 1 zostanie usunięty TVP2 SD
Z MUX 3 zniknie program TVP Polonia.

P.S.
Zmiany zostaną włączone w nocy, z 14 / 15 lutego, więc jeżeli ktoś odbiera programy DVB-T przy pomocy anteny naziemnej, potrzebne będzie ponowne przeprogramowanie poszczególnych kanałów odbiornika TV (nowe wyszukiwanie programów).
Oczywiście zmiany nie wpłyną na odbiorniki otrzymujące sygnał z sieci telewizji kablowych.

Taki będzie nowy skład w/w multipleksów:
MUX 1
TVP ABC
TVP1 HD
TV Trwam
Eska TV
Polo TV
TTV
ATM Rozrywka

MUX 2
TVP1 SD
TVP2 HD
TVP Regionalna
TVP Kultura
TVP Rozrywka
TVP Historia
TVP INFO

 

Będą też zmiany od 28 kwietnia, oto przewidywany zestaw dla MUX 1:
TVP ABC
Eska TV
TTV
Polo TV
ATM Rozrywka
TV Trwam
Stopklatka TV
Fokus TV.
 

Edytowane przez Spablo1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

Celowo nie podawałem nazwy anteny, aby nie być posądzonym o reklamę lub polecanie jakiegoś sprzedawcy.

O tej antenie było już w tym temacie. Teraz wiadomo, o jaką chodzi, więc bez trudu odszukasz te informacje. Podam link pierwszy z brzegu na All..., ale ofertę musisz wybrać już samodzielnie, ewentualnie przeszukaj oferty w necie przez np. Google: antena UFO. Szukaj jednak anteny o wyglądzie takim, jak na foto, ponieważ tą nazwą są określane również trochę inne anteny.

 

attachicon.gifAntena 1.JPG

 

Nie kupuj czarnej. Antena występuje w kilku wykonaniach mocowań i w dwóch wersjach elektrycznych (pasywna - bez przedwzmacniacza, oraz aktywna - z wbudowanym przedwzmacniaczem).

Z góry zaznaczam, że ta antena jest moim wyborem z powodów, o których pisałem wcześniej i nie chcę nikogo namawiać akurat do tego właśnie modelu. Mam ją jeszcze zbyt krótko, aby definitywnie potwierdzić jej zalety lub wady, dlatego proszę traktować moje słowa, jako pomocne informacje, ale wyboru każdy powinien dokonać samodzielnie, przy uwzględnieniu własnych potrzeb w tym zakresie.

Witam ,Kristofer chcę zamówić tą antenę-aktywną na magnes a teraz doczytałem sie ze wzmacniacz jest na 12 V.Jak uruchomię ten wzmacniacz,jezeli nie mam pociągniętej dodatkowej instalacji na 12 V i akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,Kristofer chcę zamówić tą antenę-aktywną na magnes a teraz doczytałem sie ze wzmacniacz jest na 12 V.Jak uruchomię ten wzmacniacz,jezeli nie mam pociągniętej dodatkowej instalacji na 12 V i akumulatora?

 

Każda antena aktywna wymaga zasilania. Istnieją różne możliwości np. bezpośrednio z 12 V lub przez mały zasilacz z 230 V.

Są też sprzęty (TV, dekoder itd.) które posiadają opcję zasilania wzmacniacza anteny, ale logiczne, że je same też trzeba jakoś zasilić. Zasilanie wzmacniacza odbywa się tym samym przewodem antenowym, którym odbierasz sygnał z anteny. Dopiero we wnętrzu wtyku antenowego (najczęściej) jest zamontowany układ separatora napięcia i wychodzi z tej wtyczki dodatkowy kabelek do zasilacza sieciowego lub wtyczka do gniazda 12 V.

Czy odpowiedziałem na Twoje pytanie :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda antena aktywna wymaga zasilania. Istnieją różne możliwości np. bezpośrednio z 12 V lub przez mały zasilacz z 230 V.

Są też sprzęty (TV, dekoder itd.) które posiadają opcję zasilania wzmacniacza anteny, ale logiczne, że je same też trzeba jakoś zasilić. Zasilanie wzmacniacza odbywa się tym samym przewodem antenowym, którym odbierasz sygnał z anteny. Dopiero we wnętrzu wtyku antenowego (najczęściej) jest zamontowany układ separatora napięcia i wychodzi z tej wtyczki dodatkowy kabelek do zasilacza sieciowego lub wtyczka do gniazda 12 V.

Czy odpowiedziałem na Twoje pytanie :hmm:

Kolego belmondo4  masz wyczerpującą odpowiedź ja sam latem tak zrobiłem, ponieważ w miejscu gdzie mam tv akurat nie było gniazda 12v i nie chciało mi się go przeciągać więc wymieniłem zasilacz i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer  chodzi mi o to,że nie ma w tej antenie na magnes  zasilacza do wzmacniacza na 230 V ,jest tylko na 12 V i co wtedy mam zrobić? Można przerobić ta końcówkę,tzn. uciąć wtyczkę 12V i założyć nową na 230 V i ile mniej więcej kosztuje taka przeróbka?

Bo jest np. antena ,która ma 2 kable -jeden na 12V ,drugi na 230 V-ale ta nie jest na magnes :

http://www.eltrox.pl/samochodowa-antena-dvbt-unialbeeta-hd-mpeg4-p-6811.html

Co sadzisz  o tej antenie? Bo ta mam na miejscu do odebrania.

Wole jednak antenę  na magnes , bo jak znowu ta przymocować na dachu-tu jest kłopot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj link do tej anteny,którą wolę kupić z uwagi na jej mocowanie:

http://www.eltrox.pl/antena-dvbt-samochodowa-albeeta-mocny-magnes-szara-p-5297.html

I właśnie  tutaj mam problem z tym wzmacniaczem na 12V.Nie można dokupić u nich tego 2 kabla na 230 V,a sprzedawca nie kuma bazy  i gorzej trybi niż ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belmondo4 antenę kupić, kabel zasilający obciąć przy wtyczce i założyć w to miejsce zwykły zasilacz na 230/12v np taki :http://allegro.pl/zasilacz-led-12v-dc-15w-ip20-i3925109642.html

No i właśnie o to mi chodziło.Pytałem ich w sklepie  w Katowicach czy tak można to karpia strzelili .

Kristofer zobacz tą antenę na magnes za 89 zł -czy to jest dobre i podobne do Twojej ,kupie i po temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belmondo4 antenę kupić, kabel zasilający obciąć przy wtyczce i założyć w to miejsce zwykły zasilacz na 230/12v np taki :http://allegro.pl/zasilacz-led-12v-dc-15w-ip20-i3925109642.html

 

Nie ma takiej potrzeby. Wtyk antenowy jest rozbierany i wystarczy przylutować w miejsce przewodów wtyczki 12 V, przewody od zasilacza, pamiętając o zachowaniu polaryzacji (+ i -).

No i właśnie o to mi chodziło.Pytałem ich w sklepie  w Katowicach czy tak można to karpia strzelili .

Kristofer zobacz tą antenę na magnes za 89 zł -czy to jest dobre i podobne do Twojej ,kupie i po temacie :)

 

To nie jest taka antena. Tej, którą linkujesz bym Ci nie polecał.

Ta, o którą pytasz:

http://allegro.pl/mocna-antena-dvb-t-full-hd-ufo-tir-camping-magnes-i3892618707.html

 

zasilacz w tej samej firmie (jeden koszt wysyłki):

http://allegro.pl/zasilacz-antenowy-dvb-t-nieregulowany-wyprzedaz-fv-i3883696241.html

 

Jestem przekonany, że jak do tej firmy napiszesz, że chcesz kupić taką antenę, ale w wersji z zasilaczem 230 V, to sprzedadzą Ci w tej samej cenie co wersję 12V i jeszcze zmontują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby. Wtyk antenowy jest rozbierany i wystarczy przylutować w miejsce przewodów wtyczki 12 V, przewody od zasilacza, pamiętając o zachowaniu polaryzacji (+ i -).

Spoko o to mi chodziło.To że ja nie wiem to rozumiem ale sprzedawcy -to już jest lipa :)

Temat tej wtyczki rozwiązany,w  serwisie RTV zrobią mi to w momencie.Kriostofer przeczytaj moje ostatnie  posty i odpowiedz czy mam kupić ta antenę na magnes z firmy eltrox.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko o to mi chodziło.To że ja nie wiem to rozumiem ale sprzedawcy -to już jest lipa :)

Temat tej wtyczki rozwiązany,w  serwisie RTV zrobią mi to w momencie.Kriostofer przeczytaj moje ostatnie  posty i odpowiedz czy mam kupić ta antenę na magnes z firmy eltrox.pl?

Odpowiedziałem - post wyżej

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kristofer,tak zrobię jak mówisz i już Cie nie męczę z anteną :)

W kwietniu ,w maju będą końcowe pytania o TV.Pozdrawiam :)

 

Żaden kłopot   ;)

Tej anteny, którą linkowałeś, nie polecam dlatego, że jest bliźniaczej konstrukcji, którą omawiałem tu (m. in China),

:

http://forum.karawaning.pl/topic/13617-anteny-dvbt-do-zastosowań-mobilnych/?p=337810

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.