Skocz do zawartości

Anteny dvbt do zastosowań mobilnych


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam ponownie

 

No i udało się zainstalowac antenę na cepce :) programy ściągają w mojej miejscowości super :)

Antena Telmor digit naprawdę godna polecenia. Wykonanie bardzo dobre no i wygląd też :)

lr3x2h.jpg

 

4qgi86.jpg

 

tfhpek.jpg

 

a przy okazji zamontowałem kotki w drzwiach :)

 

lg1abo.jpg

Edytowane przez COLLINS18 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem tą antenę

   http://anteny.pl/ant...24v-p-1162.html przetestowana w budce odbierała w deszczu i słońcu wszystkie programy nie cięła sie i nie gubiła sygnału mogę ją polecić. Zaletą jej jest magnetyczna podstawa na dachu przykleiłem blachę stalową i przez kominek nad kuchenką wprowadziem przewód antenowy i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtEwa, dnia 17 Cze 2013 - 10:17, napisał:

 

Zepal, maszt najprawdopodobniej jest klasyczny, wysuwany z wnętrza przyczepy przez dach z odpowiednim systemem uszczelnień.

Tak jak napsal WojtEwa :) Maszt oryginalny a mocowanie antena ma w sobie :) W maszcie wywierciłem delikatną dziurkę przez którą wprowadziłem przewód (uszczelniłem) idący do wnętrza przyczepki i tam rozdzieliłem sobie wtycznki antenowe w dwóch miejscach :) Edytowane przez COLLINS18 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Poszukuje anteny TV. Posiadałem wcześniej antenę Korona  ale nie byłem z niej  zadowolony. Będąc nad morzem w Chłapowie to odbierała tylko programy skandynawskie , rosyjskie   a żadnego polskiego , wcześniej też mnie zawiodła. Wszystko odbierane jest przez dekoder DVBT. Szukając anteny natrafiłem na takie coś, http://allegro.pl/show_item.php?item=3541864847. Co wy na to, macie może jakieś inne typy a może już pewniaki sprawdzone   .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Kristofera.

To chyba najlepsza dostępna na rynku antena.

 

A wynalazek który proponujesz jest dość sporych rozmiarów i do tego:

 

 

* Wbudowany wzmacniacz 34-45dB
* Parabolicznie skupiony odbiór   
 * Wbudowany reduktor szumów

 

Ma parametry i możliwości jakich świat nie widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Estetyczne Polskie pudełko..." 

Matko... :blagac:

Zlepek przechwałek i superlatyw odwrotnie proporcjonalnych do towaru. Klasyka Allegrowych potentatów.

Co ten marketing robi z ludzi,

żeby chociaż napisał Made in Poland, no ale by skłamał...

.

Kup rodzimą produkcję. Ty będziesz zadowolony i ktoś będzie miał na chleb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Patelnia, czy antena telewizji naziemnej ?

Tematy antenowe były już omawiane ale sygnał cyfrowy pojawił się w Polsce niedawno więc cenne są Wasze doświadczenia.

Mam antenę satelitarną i dekoder Polsratu , którą zawsze coś złapię, za cenę akrobacji stojąc na połówce drzwi i montując patelnię na dachu.

Polsrat z którego zrezygnowałem brał kasę i groził windykacją ale przez ostatnie pół roku nie dostarczał mi sygnału – oglądałem więc jakieś Polonie i Kebaby i prosiłem UOKiK o zbadanie sprawy.

Zimą jest to zadanie dość upierdliwe, pomijam już osobny problem łapania sygnału.

Problemem też jest wiatr i drgania, bo halny może wyrwać całość wraz z dachem, bujać budą poprzez „żagiel” anteny, no i oczywiście przestawić położenie tak, że zgubię sygnał i wtedy znowu wspinaczka na zaśnieżony dach.

Telewizja służy mi wyłącznie do zasypiania, więc zastanawiam się nad powrotem do anteny okólnej, którą już parę lat wożę w budzie, od kiedy wyparła ja patelnia.

Tym sposobem woziłbym, jak kiedyś zamontowaną antenę na dachu, ewentualnie przykręcał ją prostym sposobem – kusi mnie więc wygoda.

Pytanie brzmi, czy sygnał naziemnej telewizji cyfrowej złapię w każdej dziurze, podobnie jak satelitarny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Odpowiedź brzmi: niestety, nie :nono:
Adam, talerz pozostaw sobie w odwodzie, gdy polegniesz w zmaganiach z odbiorem DVB-t w miejscu, w którym tego sygnału nie uświadczysz. Założenia były takie (moim zdaniem optymistyczne), aby po zakończeniu wyłączania analogu i wdrażania całego procesu DVB-t (podzielono na siedem etapów) uzyskać pokrycie zasięgiem w ok. 96 - 97 % obszaru Polski.
Niestety, okazuje się, że nie wszędzie jest tak różowo, a DVB-t mimo dużo lepszej jakości na ekranie TV (przy nawet wystarczającej jakości sygnale) ma też i swoje kaprysy, zwłaszcza na terenach, gdzie do analogu wykorzystywano przemienniki lub stacje retransmisyjne (tereny górskie, przygraniczne itp.), które obecnie są pomijane, odbiór może być utrudniony lub w określonych warunkach nawet niemożliwy. Na dzień dzisiejszy, pomiary i modernizacje w wielu miejscach jeszcze trwają. W zapisach decyzyjnych UKE było jedynie zobowiązanie, aby w chwili całkowitego wyłączenia analogu, zakończyć pomiary dla trzech pierwszych multipleksów.  Stopniowo zapewne uda się załatać trochę "dziur" w sygnale, brane jest nawet pod uwagę uruchamianie dodatkowych nadajników sygnału cyfrowego - czas pokaże :hmm:
Jeśli chodzi o Twoje pytanie, to w zasadzie nie można odpowiedzieć na nie w sposób zadowalający, a moja odpowiedź "nie" jest bardzo ogólna.
Należałoby ten odbiór sprawdzić konkretnie w miejscu (miejscach), którymi jesteś zainteresowany. Nie każda "dziura" jest na tyle dziurawa, aby ziała pustką w sygnale, zależy którą konkretnie masz na myśli. Nazwy "dziur" pozostawmy, jako niedomówienie, natomiast tak na szybko, dostępność sygnału w danej miejscowości możesz sprawdzić np. w miejscu, do którego link zamieszczam w ostatnim wierszu tego posta - wystarczy kod pocztowy miejscowości lub nazwa województwa.
Dodatkowym utrudnieniem dla nas jest fakt, że rozmawiamy o antenie na przyczepie kempingowej, a nie na wysokim na 10 m. maszcie antenowym lub budynku (tak optymalizowane jest nadawanie omawianego sygnału w Polsce), dlatego kierując się wszelkiego rodzaju mapkami, tabelami itp., należy mieć to na uwadze.
Nie piszesz o tym, ale zakładam, że wiesz, iż do odbioru naziemnej cyfrówki musisz posiadać telewizor z odpowiednim tunerem lub osobny dekoder DVB-t podłączany do TV. Weź też pod uwagę to, co zostało napisane w tym temacie odnośnie anten dookólnych i kierunkowych.

Sprawdzenie dostępności sygnału DVB-t w Polsce i zasięg poszczególnych multipleksów.
 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Sprawdzenie dostępności sygnału DVB-t w Polsce i zasięg poszczególnych multipleksów.

 

Dziękuję za praktyczne rady !

Chyba spróbuję pozbyć się patelni, jak kupię nowy telewizor.

 

 

Edytowane przez adamkwiatek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.