Skocz do zawartości

Anteny dvbt do zastosowań mobilnych


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kristofer masz rację ,że to dobra firma,nawet przejściówkę mają :

http://allegro.pl/przejsciowka-z-230-v-na-12-v-adapter-tanio-nowosc-i3957478736.html

 

I teraz to kumam :)

 

Wiesz, to nie do końca tak jest. Nie pisałem nigdzie, że to dobra lub zła firma i jej nie reklamuję.

Każdy może wybrać sobie dowolny produkt, a jeśli ktokolwiek zechce polegać na mojej opinii, to opisałem we wcześniejszych postach, dlaczego akurat antenę tej firmy wybrałem. Jak do tej pory, antena sprawuje się dobrze i w/g moich przypuszczeń, więc póki co uważam, że wybrałem dobrze.

Wszystko w zasadzie jest opisane w tym temacie.  Jest tak dużo różnych anten na rynku, że zwykły zjadacz chleba może dostać zawrotu głowy, a i tak nie będzie w stanie w tym wszystkim się odnaleźć. Większość tych anten, to chińszczyzna. Te trochę lepsze, są robione przez Chińczyków dla konkretnej firmy i już z jej logiem, a te najlepsze, to nasza rodzima produkcja - tak uważam.

Są jeszcze bardzo dobre anteny produkowane w różnych krajach europejskich, ale ich ceny często mogą prowadzić do omdlenia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, u mnie nie fruwa i nie zauważyłem, aby miała takie tendencje. Kopuła jest bardzo lekka, mimo że wyglądem sprawia wrażenie przeciwne. Magnes jest bardzo mocny. Jak zechcesz zerknąć w realu, to śmiało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, u mnie nie fruwa i nie zauważyłem, aby miała takie tendencje. Kopuła jest bardzo lekka, mimo że wyglądem sprawia wrażenie przeciwne. Magnes jest bardzo mocny. Jak zechcesz zerknąć w realu, to śmiało ;)

to bardzo dobra informacja, jeszcze jedno pytanie - czy kabel antenowy może być położony jedną przelotką przez dach razem z przewodem od panela fotowoltaicznego  i nie będzie to powodowało zakłóceń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dobra informacja, jeszcze jedno pytanie - czy kabel antenowy może być położony jedną przelotką przez dach razem z przewodem od panela fotowoltaicznego  i nie będzie to powodowało zakłóceń?

 

Pod tym względem, nie będzie to miało żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedziec jak Wasze anteny na magnes trzymają się na tym aluminiowym dachu :hmm: .Szukałem miejsca z magnesem  głosnikowym  i ni cholery wszędzie odpadało,co jest? moze o czyms nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornak, Magnes nigdy nie przyczepi sie do aluminium. Na dachu musisz przykleiś taśmą dwustronną kawałek blachy stalowej (tak ja dach samochodu) o wymiarach np. 20,0 x 20,0 cm ( albo okrągłej o zbliżonej średnicy) i na tej blaszce dopiero stawiasz antenę z magnesami (magnesem) i wtedy trzyma.

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedziec jak Wasze anteny na magnes trzymają się na tym aluminiowym dachu :hmm: .Szukałem miejsca z magnesem  głosnikowym  i ni cholery wszędzie odpadało,co jest? moze o czyms nie wiem?

 

Pisałem o tym troszkę wcześniej. Jest tak, jak podpowiada Kol. Port, z tym że blaszka 200 x 200, to raczej mocna przesada. Spokojnie wystarczy cienki kawałeczek blachy 80 x80 do 100 x 100 mm. Chyba, że3 mamy jakąś nietypową antenę z kilkoma magnesami, to wtedy wymiar blaszki dobieramy do wymiaru rozmieszczenia magnesów. Można zastosować nawet blaszkę ocynkowaną i dodatkowo trysnąć ją warstwą lakieru bezbarwnego lub jakąś emalią, np. białą. To już wyłącznie kwestia indywidualnego podejścia. Zwracamy jedynie uwagę na dobre odtłuszczenie i przygotowanie obydwu powierzchni i używamy do klejenia bdb., markowej taśmy przeznaczonej do klejenia "na zewnątrz". Można oczywiście przykleić blaszkę odpowiednim klejem, ale i w tym przypadku musimy zadbać o przepisowe przygotowanie klejonych powierzchni. W przeciwnym przypadku, za bliżej nieokreślony czas, wszystko się oderwie w czasie jazdy. Zastosowanie silikonu byłoby również błędem.

To chyba tyle :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując ,jak wcześniej napisałem dokonałem już przelewu za antenę ,którą wybrałem dzięki wiedzy Kristofera .Jak wynika z opisu jest to producent tych anten z okolicy Tarnowa .Przy zamówieniu przerabiają w cenie zasilacz z 12 V na 230 V z regulacją,a p. Kamil daje 5 % zniżki jak się zagada.Wysyłka po wpłacie kosztuje 9 zł,czyli razem 104 zł.

Posta napisałem ,bo na priv już tłumaczę kolegom :)

Daje link do tej anteny : http://allegro.pl/najmocniejsza-antena-dvb-t-full-hd-ufo-magnes-45db-i3934997869.html

 

Dzisiaj zauważyłem ,że w Katowicach i 2 p-kcie na Śląsku tez sprzedają te anteny po 101 zł :)  ale nie przerabiają na 230 V :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam potwierdzenie od p.Kamila,że udzielają nam zniżki :

 

profile_mask2.png
Kamil Tworek
12:14 (2 godziny temu)
cleardot.gif
 
cleardot.gif
cleardot.gif
do mnie
cleardot.gif
Witam, możemy udzielić stały rabat 10 % dla forumowiczów – przy zakupie np 20 – 30 szt dodatkowo możemy zrobić 5 % ( zakupy przez stronę www.anteny.pl lub na maila.).
 

------------------------------

--------------------------------------------------
Pozdrawiam / Best Regards
Kamil Tworek
tel. 14 6928726, 602571700
gg: 18937971
www.anteny.pl
---------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do zapoznania się z całą ofertą naszej firmy:
{www.chemopol.pl } { www.terabit.pl } { www.yagi.pl } { www.anteny.net } { www.bitcoiny.com.pl }
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja się zdecydowałem na tą antenę wysłałem zamówienie do sklepu   podając nr aukcji (na allegro za 99,99zł) - jako pierwszy kupujący zgodnie z opisem aukcji otrzymałem wysyłkę gratis. Wiec całość to koszt 99,99zł

 

 

Jeśli chodzi o udzielanie rabatu dla forumowiczów to jest on udzielany od tylko od cen ze sklepu a więc 135zł plus  przesyłka 

http://anteny.pl/antena-analog-magnes-p-502.html

 

 tak więc po rabacie dla forumowicza będzie drożej jak dla każdego klienta z allegro :nono:  .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja się zdecydowałem na tą antenę wysłałem zamówienie do sklepu   podając nr aukcji (na allegro za 99,99zł) - jako pierwszy kupujący zgodnie z opisem aukcji otrzymałem wysyłkę gratis. Wiec całość to koszt 99,99zł

 

 

Jeśli chodzi o udzielanie rabatu dla forumowiczów to jest on udzielany od tylko od cen ze sklepu a więc 135zł plus  przesyłka 

http://anteny.pl/antena-analog-magnes-p-502.html

 

 tak więc po rabacie dla forumowicza będzie drożej jak dla każdego klienta z allegro :nono:  .

Jeśli chodzi o udzielanie rabatu dla forumowiczów to jest on udzielany od tylko od cen ze sklepu a więc 135zł plus  przesyłka

A skąd wiesz,że od ceny detalicznej sklepowej, anie allegrowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o udzielanie rabatu dla forumowiczów to jest on udzielany od tylko od cen ze sklepu a więc 135zł plus  przesyłka

A skąd wiesz,że od ceny detalicznej sklepowej, anie allegrowej ?

rozmawiałem z obsługą i w zamówieniu napisałem o rabacie dla forumowiczów powołując się na pana Kamila

dostałem email zwrotny a w nim.

"Witam,

Jeżeli zamówi Pan powyżej 20szt możemy udzielić rabatu. W tym wypadku wysyłka gratis."
więc dokładnie tyle co dla wszystkich klientów z allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.