Skocz do zawartości

Anteny dvbt do zastosowań mobilnych


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zdecydowany kupić antenkę UFO z tym, że w wariancie z cybantem zamiast magnesu tak aby można ją było zamocować do profila alu który mam na dachu. Problem w tym, że ta wersja nie jest bezpośrednio z przewodem tylko ma wyjście F. Czy takie połączenie to jest problem? Pytam bo jest możliwość na specjalne życzenie poprosić o antenę bez tego złącza tylko nie wiem czy warto zawracać tym głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem zdecydowany kupić antenkę UFO z tym, że w wariancie z cybantem zamiast magnesu tak aby można ją było zamocować do profila alu który mam na dachu. Problem w tym, że ta wersja nie jest bezpośrednio z przewodem tylko ma wyjście F. Czy takie połączenie to jest problem? Pytam bo jest możliwość na specjalne życzenie poprosić o antenę bez tego złącza tylko nie wiem czy warto zawracać tym głowę.

Moim zdaniem lepiej bez tej zewnętrznej F (jest na zewnątrz obudowy i styki mogą śniedzieć). Jak wybierzesz bez F do kabelek odpowiedniej długości montujesz w środku, tylko kwestia uszczelnienia samego otworu na kabel no i całej obudowy (po podłączeniu kabelka). Zorientuj się czy jest możliwość dobrego uszczelnienia tych rzeczy w tym modelu anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany kupić antenkę UFO z tym, że w wariancie z cybantem zamiast magnesu tak aby można ją było zamocować do profila alu który mam na dachu. Problem w tym, że ta wersja nie jest bezpośrednio z przewodem tylko ma wyjście F. Czy takie połączenie to jest problem? Pytam bo jest możliwość na specjalne życzenie poprosić o antenę bez tego złącza tylko nie wiem czy warto zawracać tym głowę.

 

Tu i w kilku wcześniejszych postach, Kol. Belmondo podał namiar na firmę i zamieścił stosowne informacje:

http://forum.karawaning.pl/topic/13617-anteny-dvbt-do-zastosowań-mobilnych/?p=352443

Jeśli napiszesz, to może zrobią Ci wersję, jaką potrzebujesz (poproś o dobre uszczelnienie miejsca, z którego będzie wychodził kabel) - w zasadzie to powinno być oczywiste, ale napomknąć nie zaszkodzi.

 

Złącze F nie musi być problematyczne, ale najczęściej jednak jest, a wynika to wyłącznie ze złego uszczelnienia i to nie tylko tego, które sami robimy, ale często tego, które powinno być po wewnętrznej stronie, czyli robionego już podczas produkcji. Tylko bardzo nieliczne z anten, z którymi miałem do czynienia praktycznie, miały to uszczelnienie wykonane w odpowiedni sposób. Najczęściej nie było go w ogóle. To właśnie jest powodem, że lepiej kupić antenkę z bezpośrednio wyprowadzonym z obudowy kablem antenowym.

Antena UFO jest nierozbieralna, więc wykonanie takiej przeróbki bez naruszenia szczelnej konstrukcji jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Kupiłem tą antenę

   http://anteny.pl/ant...24v-p-1162.html przetestowana w budce odbierała w deszczu i słońcu wszystkie programy nie cięła sie i nie gubiła sygnału mogę ją polecić. Zaletą jej jest magnetyczna podstawa na dachu przykleiłem blachę stalową i przez kominek nad kuchenką wprowadziem przewód antenowy i jest ok.

Witam,kupiłem podobną antenę dookolną typu UFO(122zl z 10m kabla i zasilaczem sieciowym) i mam ją zamiar zamontować w taki sam sposób jak Ty.Mam już wyciętą blaszkę do przyklejenia na dachu,zamierzam to zrobić mocną(podobno)tasmą dwustronną) ale nie wiem jak to bedzie yrzymalo.A czym przykleiłeś blachę no i jak wpuścileś kabel przez kominek,robileś gdześ na dlugości rury kominka dziurę?Będę Ci wdzięczny za podpowiedzi

                        Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer wszystko wcześniej opisał dokładnie-on ma dziurę w suficie i przelotkę na dachu-to jest montaż profesjonalny.Szybki montaż  to dziura w kominku z boku .W moim przypadku na serwisie u Klaji blache przykleili do dachu  i dodatkowo przytwierdzili śrubami,które zalali chyba żywica czy czymś tam ,żeby nie rdzewiały i na to antena na magnes.Jechałem z nią 160 km i sie trzyma w tym samym miejscu  i nawet działa,bo sobie TV tez sprawiłem za podpowiedzią Porta,uchwyt obrotowy na 360 stopni to zasługa Kristofera oczywiście i mojego teścia,który mi go zamontował-czyli  mój sukces ma kilku ojców-wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc:)

Edytowane przez belmondo4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer wszystko wcześniej opisał dokładnie-on ma dziurę w suficie i przelotkę na dachu-to jest montaż profesjonalny.Szybki montaż  to dziura w kominku z boku .W moim przypadku na serwisie u Klaji blache przykleili do dachu  i dodatkowo przytwierdzili śrubami,które zalali chyba żywica czy czymś tam ,żeby nie rdzewiały i na to antena na magnes.Jechałem z nią 160 km i sie trzyma w tym samym miejscu  i nawet działa,bo sobie TV tez sprawiłem za podpowiedzią Porta,uchwyt obrotowy na 360 stopni to zasługa Kristofera oczywiście i mojego teścia,który mi go zamontował-czyli  mój sukces ma kilku ojców-wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc:)

.Jechałem z nią 160 km i sie trzyma w tym samym miejscu  i nawet działa

Kamikadze 160 z cepą :mlot:

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pomyliłeś prędkość z odległością ;)

Ale przecież przejechany dystans nie ma wpływu na trzymanie się anteny, tylko ewentualnie szybkość. Czy przejadę 10 czy 1000 km to dla anteny nie ma różnicy, ale czy jadę 60 czy 160 km to już ma. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież przejechany dystans nie ma wpływu na trzymanie się anteny, tylko ewentualnie szybkość. Czy przejadę 10 czy 1000 km to dla anteny nie ma różnicy

i tu jesteś w błędzie...... prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych zdarzeń wzrasta wraz z przyrostem czasu wystawienia na źródła zagrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując ,jak wcześniej napisałem dokonałem już przelewu za antenę ,którą wybrałem dzięki wiedzy Kristofera .Jak wynika z opisu jest to producent tych anten z okolicy Tarnowa .Przy zamówieniu przerabiają w cenie zasilacz z 12 V na 230 V z regulacją,a p. Kamil daje 5 % zniżki jak się zagada.Wysyłka po wpłacie kosztuje 9 zł,czyli razem 104 zł.

Posta napisałem ,bo na priv już tłumaczę kolegom :)

Daje link do tej anteny : http://allegro.pl/najmocniejsza-antena-dvb-t-full-hd-ufo-magnes-45db-i3934997869.html

 

Dzisiaj zauważyłem ,że w Katowicach i 2 p-kcie na Śląsku tez sprzedają te anteny po 101 zł :)  ale nie przerabiają na 230 V :)

Witam kolegów,

 

belmondo4 jak możesz to napisz co to za regulacja - 230 V z regulacją.

Tu i w kilku wcześniejszych postach, Kol. Belmondo podał namiar na firmę i zamieścił stosowne informacje:

http://forum.karawaning.pl/topic/13617-anteny-dvbt-do-zastosowań-mobilnych/?p=352443

Jeśli napiszesz, to może zrobią Ci wersję, jaką potrzebujesz (poproś o dobre uszczelnienie miejsca, z którego będzie wychodził kabel) - w zasadzie to powinno być oczywiste, ale napomknąć nie zaszkodzi.

 

Złącze F nie musi być problematyczne, ale najczęściej jednak jest, a wynika to wyłącznie ze złego uszczelnienia i to nie tylko tego, które sami robimy, ale często tego, które powinno być po wewnętrznej stronie, czyli robionego już podczas produkcji. Tylko bardzo nieliczne z anten, z którymi miałem do czynienia praktycznie, miały to uszczelnienie wykonane w odpowiedni sposób. Najczęściej nie było go w ogóle. To właśnie jest powodem, że lepiej kupić antenkę z bezpośrednio wyprowadzonym z obudowy kablem antenowym.

Antena UFO jest nierozbieralna, więc wykonanie takiej przeróbki bez naruszenia szczelnej konstrukcji jest niemożliwe.

 

Witaj Kristofer,

 

Jak możesz to utwierdź mnie w przekonaniu - rozumiem, że jak podłącze tą antenkę do TV, który posiada MPEG4 to od razu będzie hulać, czy muszę mieć dekoder DVBT.

Edytowane przez dyziak13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.