Skocz do zawartości

Anteny dvbt do zastosowań mobilnych


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, dyziak13 napisał:

Ja używałem anteny dookólnej UFO i większych problemów ze złapaniem sygnału nie było, choć zdarzało się, że musiałem kombinować tzn. wyżej, niżej, w pionie, w poziomie. 
Od dwóch lat używam antenę kierunkową Digit aktywną j jak na razie problemów nie mam.

Wyszukuje na mapie najbliższy nadajnik, ustawiam w jego kierunku i TV hula.

Ufo na Angielce działa ok i to że zwykłą Mantą. W górach mniej kanałów było/w Czechach/ ale coś tam odbierało. Jak mamy wifi korzystam.z iptv, a jak nie to jakieś wykopaliska z YouTube oglądamy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Nad morzem ( chłapowo) też na ufo lipa Polskie nie łapią ale za to rosyjskie i TV Sztokholm to razem ze 40 kanałów  ? czemu tak się dzieje jak ufo na nastawione na nadajniki w trójmieście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MARKON napisał:

Nad morzem ( chłapowo) też na ufo lipa Polskie nie łapią ale za to rosyjskie i TV Sztokholm to razem ze 40 kanałów  ? czemu tak się dzieje jak ufo na nastawione na nadajniki w trójmieście? 

W Jarosławcu tez brak kanałów na ufo. Zerknij na lokalizację nadajników, teoretycznie łapie do 100km od nadajnika.  Ale ile w tym prawdy , nie wiem. 

P.s Śliczne dzięki Mariusz za korek spustu wody ?

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podłączyłem u siebie telewizor Manta który działa także na 12V. W swojej instalacji posiadam antenę DVBT z przedwzmacniaczem. Odbieram kanały TV tylko jeżeli ten przedwzmacniacz dostaje zasilanie z zasilacza który jest na 6V. Jest jakaś możliwość aby ten przedwzmacniacz działał z akumulatora w przyczepie czy z energobloku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 17:23, Sebasp napisał(a):

Podłączyłem u siebie telewizor Manta który działa także na 12V. W swojej instalacji posiadam antenę DVBT z przedwzmacniaczem. Odbieram kanały TV tylko jeżeli ten przedwzmacniacz dostaje zasilanie z zasilacza który jest na 6V. Jest jakaś możliwość aby ten przedwzmacniacz działał z akumulatora w przyczepie czy z energobloku ?

A nie będzie to czasem wzmacniacz antenowy zasilany z 5V (USB)? Szczerze mówiąc, albo z 12V albo z USB się spotyka, nie spotkałem się żeby akurat z 6V. Jesli 6V  ani więcej, ani mniej, przetwornica step-down o jak najmniejszej mocy (400-500mA). Gdyby okazało się że jednak USB to pociągnie (5V), warto byłoby spróbować zasilić wzmacniacz z USB w TV, wtedy dopiero włączając TV powinno pojazwić się zasilanie na USB w TV i tym samym zasilania wzmacniacza. Dobowo to już kilka Ah "zostawione" w aku, gdyby korzystać z 12V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po zakupie przyczepy taką właśnie zastałem instalacje. Przedwzmacniacz antenowy i zasilacz na którym napisane jest out 6V. Bez zasilacza programy nie działają.
Po podłączeniu zasilacza działają więc nie zastanawiałem się nad poprawnością. Dzięki za podpowiedź. Sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.