Skocz do zawartości

Anteny dvbt do zastosowań mobilnych


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz, "po prostu tak jest" nie jest wiarygodne.

Sygnał z nadajnika jest nośnikiem zawartości cyfrowej ale nie jest sygnałem cyfrowym. Jak wygląda fala radiowa w wersji zobrazowanej każdy wie lub łatwo się dowie.

Pole elektryczne indukuje magnetyczne, te zaś elektryczne itd.

Ilość tych "samotworów" w sekundzie to częstotliwość.

Tego zjawiska w żaden sposób nie można ucyfryzować, bowiem jest to zjawisko fizyczne, występujące w naturze,

natomiast zapis cyfrowy, który przenoszony jest za pomocą fali radiowej, jest zjawiskiem-tworem człowieka.

To jest jak zaprzęg konny. Koń istniał a wóz wymyślił człowiek i było to połączenie doskonałe przez wieki, ale co jak jedno krzywe koło będzie chciało jechać w innym kierunku? Skuteczność zestawu spadnie, prawda?

Zatem każde odbicie jest niesprzyjające Krzysiek bo wprowadza niekorzyści. Inaczej nie byłoby sensu istnienia anten kierunkowych z reflektorami kątowymi, których rolą jest takie kształtowanie fali, by uzyskać jak najlepszą charakterystykę promieniowania kierunkowego.

Jedno wyklucza drugie.

Dlatego mnie Twoje stwierdzenie zaciekawiło a ja chcę tylko ten błąd wyprostować - żebyś nie odebrał tego złośliwie.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niestety, to zupełnie nie tak.

Jak znajdę chwilę, to napiszę, tylko nie bardzo wiem, jak to zrobić krótko.

Najchętniej znalazłbym jakiś przykład z netu, ale pewnie nie ma, a i czasu poszukać tez nie mam.

Tymczasem .., bo właśnie wychodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł sam w sobie dobry, ale  rosną też gabaryty. 

Wydaje mi się, że dla naszych potrzeb nic lepszego niż dość krótka antena YAGI nie znajdę. Ta ma dodatkową zaletę, że jest hermetyczna i pochodzi z dobrej krajowej firmy. Mam gdzieś obrotnicę, na pilota,  z anteny którą kiedyś kupiłem w biedronce. Może uda mi się z tego stworzyć coś sensownego. Ze względu na znikomą długość kabla kupiłem wersję bez wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w cyfrowej odbicia pomagają. W analogu oglądamy wszystko on-line, odbicia to zakłócenia. W cyfrowej tuner może nieco buforować sygnał i wykorzystywać odbicia jako dosył danych. Jeśli błędnie rozumuję to proszę o zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkuletnich poszukiwaniach i testowaniu różnych anten ostatnio trafiłem na bardzo dobrą i nadającą się do stosowania w przyczepie.

 

Antenę kupiłem w sklepie DIPOL w Warszawie.

Ma bogate wyposażenie i nie powinna sprawiać kłopotu z zainstalowaniem na przyczepce.

 

Zasilać można ją z dołączonego zasilacza na 220V i bezpośrednio z tunera DVB-T.

Nie będę jej montować na stałym uchwycie, ponieważ zdarza się często, że przesuniecie anteny o pół metra znacznie poprawia odbiór. Znacznie łatwiej szukać sygnału przemieszczając antenę niż przesuwać przyczepę. Najczęściej montowałem antenę na jednym z masztów przedsionka.

 

Antena kosztuje ok. 90 zł.

W tym kształcie jest sporo anten tańszych, ale ich jakość jest kiepska.

post-372-0-68048100-1369904707_thumb.jpg

post-372-0-52658100-1369904732_thumb.jpg

Edytowane przez Jurek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

zdarza się często, że przesuniecie anteny o pół metra znacznie poprawia odbiór.

...

Mógłbym to kopiować i przy każdej okazji wklejać. :yes:

 

Ludzie często sądzą, że jak poczytają zlepek bzdur w opisach, to antena powinna im extra odbierać nawet w toaletowej "porcelanie" :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem w miarę prostej, a skutecznej anteny TV na weekendowe wypady – na pobyt dłuższy czasowo mocuję antenę satelitarną. Tuż przed weekendem na Boże Ciało nabyłem antenę Koronę dedykowaną do mobili (z wzmacniaczem i wtyczką pod zapalniczkę; cena 99 PLN).

Jedyne, co przerobiłem w antenie to  zmieniłem zasilacze bym mógł podłączyć antenę w przyczepce pod 230Voraz dokręciłem sporą (ok. 30 cm) plastikową ciężką podstawkę by anteny nie zdmuchnął z dachu wiatr).

Na kempingu w NIedźwiadzie antenkę wrzuciłem na dach przyczepy w przypadkowym miejscu i zonk. Okazało się, że wtyczka antenowa (z modułem elektronicznym) jest zbyt gruba i nie daje się wpiąć w gniazdo antenowe (telewizorek Samsung LED 24”). Na siłę jakoś udało mi się dotknąć wtyczką gniazdo antenowe i sygnał złapałem (jednak bez możliwości obracania telewizorkiem, bo rozpinało się połączenie).

Padał i lał deszcz oraz wiał wiatr. Antena ani na moment nie gubiła sygnału, co było dla mnie zaskoczeniem, gdyż używana wcześniej antena pokojowa stawiana na blacie w przyczepie przy deszczu od razu gubiła lub zrywała sygnał.

Jak wrócę do domku muszę zmienić jeszcze wtyczkę antenową i będzie bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo. Made in Poland, a do tego wspomagasz ojczystą gospodarkę rezygnując z niedziałającego badziewia z cacankami , dumnie - samozwańczo i błędnie nazywanego "firmą" rodem wiadomo skąd. 

.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie i nie daj się nabrać na pułapki typu "cyfrowa" bo jest to kpina sprzedawczyków = bzdura z innego* poziomu inteligencji.

Szpernij nieco wyżej, tam odszukasz kilka opinii linków o antenach.

.

 

* znacznie niższego.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam jesli moje pytanie będzie głupie... ale czy istnieje antena z wbudowanym dekoderem.

Pozdrawiam.

Witam !

Pytanie wcale nie jest głupie :nono:

Oczywiście, że istnieje, jednak tylko z wyjściem USB, czyli do komputera.

Zajrzyj do tego posta, tam jest link do opisu tej anteny. Należy ją potraktować raczej jako ciekawostkę. Przypuszczam, że nie jest to zbyt sprawne połączenie i w porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem wypadło by słabo. Sam pomysł jest jednak ciekawy. Obecnie najlepszym wyjściem jest dobra antena i osobny tuner DVB-T, ewentualnie TV z wbudowanym tunerem DVB-T.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytania jest duzo a mnie chodzi czy ktos z bractwa kupił dekoder  do tv i jak to się zachowuje w dziczy .czy ten maszt 10 m jest standartem  bo wiele czytam i jest mowa o jakims doswietleniu -dla laika to wszystko jest obce.Pytam bo taksiarze pozmieniali tv na te nowe i zeby odbierac program muszą miec antenę o długosci 10m :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.