Skocz do zawartości

Anteny dvbt do zastosowań mobilnych


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zamówiłem dziś - zobaczymy co przyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

He bo jak pojechalem po tą hiszpanska to jej nie mial na sklepie gosc i ta mi wciskal z obrazka.Ogolnie powiedzialem mu zeby ja dla mnie zamowil tak czy inaczej bo to nic pilnego.

Wadą pewnie bedzie to ze brakuje zasilacza(wzmacniacza) w zestawie w hiszpance ale pewnie to nie droga sprawa juz.

Jeszcze delikatnie zastanawiam sie nad anteną telmor activia polecaną przez Ciebie bo one sa w podobnej cenie ze wzmacniaczem-co tym myslisz.?

 

Postaram się odpowiedzieć po powrocie do domu (wykorzystuję jeszcze świetną pogodę, jak na tą porę roku).

Mam nadzieję, że możesz kilka dni poczekać. Może się zdarzyć, że znajdę chwilkę wcześniej :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telmor Digit Activia czy sama antena jest identyczna w wersji pod zasilacz (aktywna) i w wersji bez zasilacza (pasywna).?

Co to za ustrojstwo ze zdjęcia,czy to jakiś wzmacniacz antenowy,jak tego używać,czy może w ogóle nie to omijać?

post-17500-0-46856100-1415646741_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz dobrą antenę i nie ma tej, o której pisałeś, to antena Telmoru jest bardzo dobrym wyborem.
Czy wybrać pasywną, czy ze wzmacniaczem, to zależy jakie miejsca przewidujesz odwiedzać (blisko aglomeracji miejskich, silnych nadajników), czy raczej trudny teren dla odbioru TV.  W pierwszym przypadku wystarczy Digit pasywna, natomiast w drugim potrzebna będzie Digit Activa. Osobiście wybrałbym raczej konstrukcję Telmoru, niż tą, którą pokazywałeś ostatnio.
Urządzenie, o które pytasz, to wzmacniacz antenowy. Powinny być dwa gniazda na "męski" i "żeński" wtyk antenowy. Jedno z tych gniazd służy do podłączenia anteny, a drugie przewodu łączącego z telewizorem. Wzmacniacz jest zasilany z sieci 230 V. Na fotce nie widać, ale z opisu wynika, ze jest jeszcze gniazdo 12 V. Możliwości są dwie: masz tam napięcie stałe 12V dla zasilania jeszcze czegoś lub jest to gniazdo dla doprowadzenia napięcia 12 V, aby zasilić ten wzmacniacz, gdy nie ma 230 V.
Generalnie nie znamy parametrów tego wzmacniacza, ale nowa konstrukcja to nie jest i może się okazać, ze zamiast pomóc w odbiorze DVB-T, to szkodzi. Najlepiej wypróbować: podłączyć jakąś pasywną antenę i sprawdzić odbiór TV z włączonym wzmacniaczem i bez niego.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli mogę kupić antenę digital activia ze wzmacniaczem z którego nie muszę jak dobrze rozumiem  korzystać i ta antena może również działać jako pasywna?

Tak myślałem że to jakiś dinozaur ten mój wzmacniacz z fotki.

Kristofer dziękuję za odpowiedz. :skromny:

Edytowane przez schabo78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2014 o 21:42, schabo78 napisał:

Ok czyli mogę kupić antenę digital activia ze wzmacniaczem z którego nie muszę jak dobrze rozumiem  korzystać i ta antena może również działać jako pasywna?

 

Najprawdopodobniej, tak, ale nie jestem tego pewien. W karcie katalogowej nie ma o tym informacji.

 

DIGITactiva_karta katalogowa.pdf

 

Może Koledzy z forum, którzy posiadają tą wersję anteny będą mogli to sprawdzić praktycznie ...

Wiele osób kupiło tą antenę i wszyscy są raczej zadowoleni.

Np.: http://forum.karawaning.pl/topic/11247-pomoc-w-wyborze-anteny-tv/?p=269064

W Twoich postach wyczuwam niechęć do anten ze wzmacniaczem ?

  :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdzie wyrzuć fotki tego wynalazku i papierów do niego.będę wdzięczny.pozdrawiam

 

Przyszło już jakiś czas temu ale dziś jest taki dzień, że się ma więcej czasu :)

 

Oto foty. Czy cudo działa - jeszcze nie wiem, bo nie podłączałem.....  :hmm:  W każdym razie, jak za takie pieniądze to jest nie najgorzej.....  :]

 

post-9355-0-63291900-1415696049_thumb.jpgpost-9355-0-54223800-1415696060_thumb.jpgpost-9355-0-19692400-1415696068_thumb.jpgpost-9355-0-09814000-1415696076_thumb.jpgpost-9355-0-70810900-1415696084_thumb.jpgpost-9355-0-42818500-1415696093_thumb.jpgpost-9355-0-43955200-1415696101_thumb.jpg

 

Jak zamontuję - wrzucę foty na przyczepie i powiem jak działa :)

 

Tylko, że to równie dobrze może być na wiosnę  :]  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy widzę że rozmawiacie o antenach.Zamierzam swój nowy zakup uzbroić w antenę satelitarną :

1     http://www.ebay.pl/itm/Original-Gibertini-Sat-Spiegel-Cassegrain-CP60-R-Flachantenne-CP60R-Flat-/131342001838?pt=DE_TV_Video_Audio_Satellitensch%C3%BCsseln&hash=item1e9497e6ae

 2      http://e-vox.pl/prod,p,24667    

 Czy ktoś może coś napisać na ich temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan, u mnie niestety "to cudo" nie wszędzie działało. Musiałem kręcić na wszystkie strony masztem. W te wakacje w Świnoujściu całkowita kicha. Przyuważyłem na polu u Kolegi z forum, że ma koronę. Kupiłem i odpukać: łapie bez problemu.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy widzę że rozmawiacie o antenach.Zamierzam swój nowy zakup uzbroić w antenę satelitarną :

1     http://www.ebay.pl/itm/Original-Gibertini-Sat-Spiegel-Cassegrain-CP60-R-Flachantenne-CP60R-Flat-/131342001838?pt=DE_TV_Video_Audio_Satellitensch%C3%BCsseln&hash=item1e9497e6ae

 2      http://e-vox.pl/prod,p,24667    

 Czy ktoś może coś napisać na ich temat

 

Witam !

Żadna z tych anten nie nadaje się do zamontowania na przyczepie, chyba, że na przyczepie stojącej stacjonarnie.

Inną możliwością jest przewożenie w bagażniku samochodu którejś z tych anten razem z masztem i każdorazowe rozkładanie zestawu po dojechaniu do celu podróży. Ponadto, antena panelowa jest dosyć ciężka, jak na antenę SAT (prawie 4 kg.) i nie zapewnia dobrych parametrów odbioru w każdym miejscu. Kolejna linkowana antena (CP60R) jest anteną o specyficznej konstrukcji (konwerter jest skierowany w przeciwną stronę, niż np. w antenie offsetowej), a ponieważ zawiera dodatkowy reflektor i osłonę oraz jest wykonana z blachy stalowej, to waży jeszcze więcej (prawie 6 kg.).

Ciężar może nie byłby tak istotny, gdyby te anteny można było składać do powierzchni dachu przyczepy na czas jazdy. Przy antenie Cassegrain'a (całość bardzo "pękata") jest to raczej niemożliwe.

Do montażu na przyczepach są zupełnie inne anteny i dedykowane maszty. Maszt umożliwia wszystkie ustawienia anteny z wnętrza przyczepy, natomiast sama antena musi posiadać składane ramię z LNB. W sprzedaży są też anteny ustawiane elektrycznie, ale ich ceny sa niebotycznie wysokie.

 

Gdzieś tak od posta #92 tego tematu jest trochę o tym, więc popatrz.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgodnie z typami Kristofera kupiłem (a raczej wylicytowałem) nową antenkę Telmor Digit activa za 76zł z wysyłką no i na sucho w bloku śmiga pięknie,no ale zobaczymy w przyczepie jak będzie.

Edytowane przez schabo78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgodnie z typami Kristofera kupiłem (a raczej wylicytowałem) nową antenkę Telmor Digit activa za 76zł z wysyłką no i na sucho w bloku śmiga pięknie,no ale zobaczymy w przyczepie jak będzie.

A czy możesz sprawdzić, czy będzie działać również nie podłączona do zasilania, czyli jako pasywna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem to zaraz po zakupie ale bez zasilania nie chciało to działać praktycznie zerowy sygnał  :oslabiony: ,po podłączeniu zasilacza 100% sygnału...

Jeszcze co ważne nie szukałem sygnału kręcąc anteną,może by zadziałało i było by lepiej zmieniając kierunki ale na to za zimno teraz..

Edytowane przez schabo78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.