Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Hu Su napisał(a):

czy to duże ryzyko nieszczelności? 

Jeżeli są uszczelnione podczas montażu to nie powinno być problemu.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Hu Su napisał(a):

Cześć, 

co myślicie o tych dodanych śrubach na boku, czy to duże ryzyko nieszczelności? 

Pzdr.

To nie śruby, to są napy/zatrzaski zamontowane na stałe do mocowania albo jakiegoś fartucha czy osłony. Zamontowane są raczej w listwę drewnianą szkieletu która tutaj leci. Ogólnie nie powinno być problemu, jeśli od wewnątrz nie ma jakich podejrzanych śladów, że napy puszczają wodę. Napy można odkręcic i dać świeże uszczelnienie.

Przyczepa widzęz Białogardu, zapytaj, pewnie w komplecie z przyczepą jest ten fartuch do którego są te napy i wszystko się rozjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, golob napisał(a):

To nie śruby, to są napy/zatrzaski zamontowane na stałe do mocowania albo jakiegoś fartucha czy osłony. Zamontowane są raczej w listwę drewnianą szkieletu która tutaj leci.

Bartek - ale takie napy są jednak wkręcane - wiem, bo mam takie w dużej ilości na jachcie i nawkręcałem się ich sporo - i temat ich uszczelnienia jest to żaden problem pod warunkiem, że przy przykręcaniu ich ktoś jednak kapnął pod nie tam cośkolwiek co uszczelnia.

Pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Bartek - ale takie napy są jednak wkręcane - wiem, bo mam takie w dużej ilości na jachcie i nawkręcałem się ich sporo - i temat ich uszczelnienia jest to żaden problem pod warunkiem, że przy przykręcaniu ich ktoś jednak kapnął pod nie tam cośkolwiek co uszczelnia.

No właśnie to napisałem :)

7 minut temu, Mariusz Golubiński napisał(a):

A po co one tam w ogóle są? 

jakis fartuch (choc typowo fartuch niżej powinien być), jakas osłona, czasem jakis fartuch z organizerem, kieszonkami, schowkami, widac takie przeróżne cuda na kempingach jak mają głównie holendrzy/niemcy pomotane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mariusz Golubiński napisał(a):

A po co one tam w ogóle są?

Te przy nadkolu służą do trzymania fartucha - bo tam nie ma prowadnicy, te wyżej to przypuszczam że ktoś montował na nich takie organizery.

 

18 minut temu, Mariusz Golubiński napisał(a):

Ciężko powiedzieć, jak dobrze zrobione, to będą szczelne, ale wiadomo jak jest :-)

Ja bym zakładał że o ile ktoś kiedyś nawet uszczelniacz dał to różnie może z nim być obecnie. Jeśli byś się decydował to zalecałbym ich odkręcenie i ponowne uszczelnienie tych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę oglądać tą przyczepę. Czy rzuca się wam coś ze zdjęć w oczy? Co sprawdzić dokładniej przy Adrii?

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/adria-aviva-442ph-adria-aviva-442-ph-okazja-cena-posezenowa-ID6G1rB1.html

 

Z informacji telefonicznej wynika, że jest "igła" ale miała przygodę i była naprawiana bakista z przodu.

Edytowane przez Michał Konopka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał Konopka napisał(a):

że jest "igła" ale miała przygodę i była naprawiana bakista z przodu.

Michale - no to albo jest "igła" albo była naprawiana.

Poproś - po pierwsze o większe zdjęcia bo na tych nic nie widać a po drugie o duże zdjęcia tego co było naprawiane + opis tego co było robione.

I nie napalaj się - za te pieniądze są do kupienia dobre przyczepki niekoniecznie z przygodami ...

pzdr

Wł.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napalania to nie mi jadę oglądać :) Więc nie ma z tym problemu :) Należę do grupy ludzi którzy zanim coś kupią sprawdzą 10x 

Edytowane przez Michał Konopka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał Konopka napisał(a):

Co do napalania to nie mi jadę oglądać :) Więc nie ma z tym problemu :) Należę do grupy ludzi którzy zanim coś kupią sprawdzą 10x 

OKI Michale - to jest w sumie Twój zakup, więc moje sugestie możesz traktować czysto pobocznie.

Niemniej jeżeli byś coś więcej wiedział to zamieść fotki i daj znać - tylko robiąc zdjęcia rób je większe, niż w tym ogłoszeniu...

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

OKI Michale - to jest w sumie Twój zakup, więc moje sugestie możesz traktować czysto pobocznie.

Niemniej jeżeli byś coś więcej wiedział to zamieść fotki i daj znać - tylko robiąc zdjęcia rób je większe, niż w tym ogłoszeniu...

pzdr

Włodek

To nie mój zakup tylko znajomy prosił żeby sprawdzić bo musi 700 km jechać :) Pierwszy raz będę sprawdzał ale już na forum znalazłem mniejwiecej co i jak :) Należę do ludzi czepliwych i raczej dokładnych więc na spokojnie wszystko posprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.01.2024 o 09:56, BuryKocur napisał(a):

To zamieść relacje fotograficzna tych oględzin.

pzdr

Włodek

Sorka temat wyleciał z głowy :) Byłem oglądać przyczepę niestety nie jestem w stanie teraz zamieścić zdjęć. Ogólnie po kilku godzinach sprawdzania gdy byłem już praktycznie pewny, że jest ok znalazłem 3 zacieki z przodu mniej więcej po całej szerokości przyczepy (przodu od wewnątrz).

nie wiem czym mogły być spowodowane i czy mogłyby mieć jakiś wpływ na dłuższą eksploatację ale, że znajomemu się nie spieszy to odpuściliśmy temat :)

Edytowane przez Michał Konopka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.