Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczynam poszukiwania przyczepy dla 5 osób. W oko wpadła mi taka. Do Bierunia mam 250 km więc się zastanawiam nad wycieczką. Może ktoś oglądał, i co myślicie o cenie.

https://center-camp.pl/pl/p/PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-ADRIA-ALTEA-552DT/7112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim.

Kochani , prośba o spojrzenie i merytoryczne uwagi oraz podpowiedzi.

Siostra chce bardzo kupić i oglądała i takie coś:

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/fendt-saphir-przyczepa-kempingowa-fendt-saphir-wc-klimatyzacja-ID6GcKHe.html?fbclid=IwAR0umfYTdH7WRehc4m6Ir6izPy4Tw-AnpAwuthmKLugIVNdj58UoxF9_CYc

i takie fotki mi przekazała:

 

 

420629036_249334474815008_5802629650639188428_n.jpg

428509840_975573007333682_2332928114784401793_n.jpg

428873132_1182317416082899_6724518229267287928_n.jpg

428939249_1082251689488774_6579236118806825565_n.jpg

429081763_1103840303984111_8210189598808465415_n.jpg

429089370_1420982918797746_8852038314821300518_n.jpg

429118715_676197474478364_3123052778466357034_n.jpg

429120655_2398260913698454_4521566386580653353_n.jpg

429131136_1570831817017197_1134681317487188104_n.jpg

429133219_1490047584886273_3223347036216698911_n.jpg

429297045_7227706913979628_2558912198441969040_n.jpg

429492637_1342310613017863_8190448818170129488_n.jpg

Bez_tytułu_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, visitor1967 napisał(a):

Siostra chce bardzo kupić

A powiedz Staszku - czemu Twoja siostra koniecznie chce kupić budkę powypadkową?

Na dodatek od kogoś, kto - mówiąc delikatnie - mija się w opisie z prawdą - żeby nie powiedzieć - jak ostatnio marszałek sejmu o wypowiedzi Czarzastego - KŁAMIE - pisząc w opisie sprzętu:

"Przyczepa zachowana w bardzo dobrym stanie. Wszystkie sprzęty sprawne."

Jak może być sprawny brodzik, który nadaje się do wymiany bo jest pęknięty...

W bardzo dobrym stanie to jest przyczepa bez wypadowa a nie egzemplarz z blachą klepaną młotkiem...

Jak na początku rozmowy handlarz wciska takie wałki to wybacz - ja bym mu Staszku powiedział kilka ciepłych słów - powszechnie niekoniecznie uznanych za najbardziej eleganckie - i na tym zakończył z nim rozmowę.

I jeszcze wciska ten wałek za takie pieniądze ...

pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Chcemy kupić pierwszą przyczepę. 

Zainteresowało nas to ogłoszenie. Może ktoś oglądał? Może z filmu i zdjęć coś wywnioskujecie? 

Może jest ktoś kto sprawdziłby dla nas ta przyczepę? (Bytom)

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/burstner-390-holiday-przyczepa-burstner-z-przedsionkiem-4-osobowa-panel-solarny-aku-i-tv-ID6FLgSL.html

https://youtu.be/JVVG6feATkU?si=7W4KhXOhWZjLeQrO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem, że powrócę do wątku zakupowego, ale jednak :)

Od czasu do czasu przeglądam sobie ofertę przyczep u p. Oli i naszło mnie, aby może nieco zmienić układ budki. Teraz już chyba wiem co byłoby bardziej odpowiednie.

Podpowiecie czy z takimi uszkodzeniami (grad) w ogóle warto brać pod uwagę?

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/adria-altea-542-pk-rezerwacja-klimatyzacja-mover-markiza-przyczepa-kempingowa-ID6GbuVN.html

Zapewne ewentualna późniejsza odsprzedaż będzie utrudniona.

A może wybijecie mi z głowy zmianę ze względu na błahe powody :), są dwa:

1. Chciałbym mieć łóżko francuskie, podkowa co raz bardziej mnie irytuje.

2. Obecnie mam na tyle, po całej szerokości osobną łazienkę(środek szafka z umywalką, po lewej toaleta, po prawej prysznic). Z prysznica nie korzystamy w ogóle, tak duża łazienka fajnie się prezentuje ale w naszym przypadku strata miejsca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dracco napisał(a):

czy z takimi uszkodzeniami (grad) w ogóle warto brać pod uwagę?

Wiesz, to zależy na ile akceptujesz takie wizualne niuanse. Jeden nie przetrawi, drugi machnie ręką.

Natomiast DMC budki przy tej wielkości nie jest jakoś zachwycające. Może to tylko złudzenie, ale ona jakoś nisko siedzi, warto porównać z innymi, bo może osi "świeci się już rezerwa" jak była katowana.

39 minut temu, dracco napisał(a):

1. Chciałbym mieć łóżko francuskie, podkowa co raz bardziej mnie irytuje.

Nie dziwię się. Na francuzie zalegniesz nawet na chwilę, aby rozprostować kości. Podkowa tu zabawa w puzzle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dracco napisał(a):

Od czasu do czasu przeglądam sobie ofertę przyczep u p. Oli i naszło mnie, aby może nieco zmienić układ budki. Teraz już chyba wiem co byłoby bardziej odpowiednie.

Podpowiecie czy z takimi uszkodzeniami (grad) w ogóle warto brać pod uwagę?

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/adria-altea-542-pk-rezerwacja-klimatyzacja-mover-markiza-przyczepa-kempingowa-ID6GbuVN.html

Zapewne ewentualna późniejsza odsprzedaż będzie utrudniona.

A może wybijecie mi z głowy zmianę ze względu na błahe powody :), są dwa:

1. Chciałbym mieć łóżko francuskie, podkowa co raz bardziej mnie irytuje.

2. Obecnie mam na tyle, po całej szerokości osobną łazienkę(środek szafka z umywalką, po lewej toaleta, po prawej prysznic). Z prysznica nie korzystamy w ogóle, tak duża łazienka fajnie się prezentuje ale w naszym przypadku strata miejsca.

 

Trudno Ci radzić Kolego bo każdy ma swoje preferencje.

Mnie np. kompletnie nie odpowiada stół z siedzeniami typu WARS a już piętrusy są dla mnie z żoną porażką kompletną.

Zgadzam się, że jedno duże łóżko jest zdecydowanie wygodniejsze, ale dziś wiem, że aby ta wygoda była stuprocentowa to łóżko musi mieć dojście dookoła - nie tylko z jednego boku.

Ale to są moje i tylko moje spostrzeżenia dotyczące zabudowy.

Co do prysznica to pewnie Ty - skoro nie korzystasz ze Swego prysznica to korzystasz z pryszniców na campingach - my zdecydowanie wolimy prysznic własny w przyczepie.

Także widzisz Kolego - każdy ma swoje preferencje i naprawdę trudno drugiemu doradzać.

pzdr

Wlodek

4 minuty temu, Marcin T napisał(a):

Podkowa tu zabawa w puzzle.

Dlatego ja np. wolę jedno i drugie - podkówka jest do siedzenia a łóżko do spania - i jedno drugiemu nie wadzi.

pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My póki co jeździmy z dzieciakami i tylko na kempingi z dobrą infrastrukturą. Prawdziwy karawaning w planach jak będziemy jeździć sami :) Także na ten moment piętrusy sprawdzają się rewelacyjnie. Ale fakt, jest wiele innych aspektów które trzeba brać przy wymianie, chociażby kluczowa ładowność na którą obecnie nie narzekam. Podkowę łatwo można przerobić na francuskie.

Dzięki za odpowiedzi, może ktoś jeszcze dorzuci coś na chłodno. Samemu wiadomo, oczy się zaświecą i można zbłądzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dracco napisał(a):

może ktoś jeszcze dorzuci coś na chłodno. Samemu wiadomo, oczy się zaświecą i można zbłądzić

Może wybierzcie się z żoną do jakiegoś dilera, u którego obejrzycie sobie ileś tam przyczep i ileś tam wersji zabudowy - może pojedźcie na targi karawaningowe - tam jest zawsze wiele do obejrzenia - może ta wersja da Wam z żoną możliwość podjęcia decyzji do dalej...

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2024 o 11:22, dracco napisał(a):

My póki co jeździmy z dzieciakami i tylko na kempingi z dobrą infrastrukturą. Prawdziwy karawaning w planach jak będziemy jeździć sami :) Także na ten moment piętrusy sprawdzają się rewelacyjnie. Ale fakt, jest wiele innych aspektów które trzeba brać przy wymianie, chociażby kluczowa ładowność na którą obecnie nie narzekam. Podkowę łatwo można przerobić na francuskie.

Dzięki za odpowiedzi, może ktoś jeszcze dorzuci coś na chłodno. Samemu wiadomo, oczy się zaświecą i można zbłądzić :D

Jak masz dzieci, to ukad tylko kmfe takie jest moje zdanie, miałem lmc z podkową i łożkiem francuskim, miałem Dethleffsa z podkową i dwoma oddzielnymi łożkami, łazienka po środku (tego nie polecam łazienka na wysokości kuchni ciągle ktoś tam stał albo przechodził) teraz mam hobby kmfe 540 i jest prawie idealnie, minus taki że jak jest chłodno to przy wchodzeniu wieje dzieciom  na wejściu, no i zabawa na łożkach na wejściu. Ideał to kmfe 545 piętrus na końcu przyczepy. 

Rozumiem puzzle z układania podkowy i ciągłego ścielenia, żeby w chłodne dni mieć stolik w przyczepie, było to dość denerwujące.

Z mojej strony to polecam zmianę na podobny układ, a jeżeli chodzi o uszkodzenia typu grad zarysowania, Ja kupiłem taką przyczepę z dość mocnymi rysami od strony wejścia, wcześniej byłoby to nie do pomyślenia, środek mnie mocno zachęcił do zakupu. Rysy widziałem tylko przy zakupie, teraz tego nie zauważam :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łóżka piętrowe mam obecnie i wiem, że na ten moment tego bym nie zmienił za nic :) Tylko po upierdliwości podkowy zachciało się wygody dla siebie...

Jest jeszcze jeden mały szczegół, kiedyś tu na forum czytałem, że drzwi za osią osłabiają konstrukcję ściany i lubi pękać poszycie nad drzwiami. Obecnie mam drzwi przed osią. Z drugiej strony jest masa budek z drzwiami za osią. Czy to faktycznie warto brać pod uwagę? Może te problemy są marginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dracco napisał(a):

Jest jeszcze jeden mały szczegół, kiedyś tu na forum czytałem, że drzwi za osią osłabiają konstrukcję ściany i lubi pękać poszycie nad drzwiami.

Duże ryzyko, że tak może się stać istnieje jeśli dużo ciężar zapakujesz na tył. Wtedy najczęściej dochodzi do takich uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.