Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Eastnomad napisał(a):

Duże ryzyko, że tak może się stać istnieje jeśli dużo ciężar zapakujesz na tył. Wtedy najczęściej dochodzi do takich uszkodzeń.

Na logikę to chyba właśnie drzwi przy osi najbardziej osłabiają konstrukcję. Największe zginanie jest na osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.03.2023 o 18:35, MarSal199 napisał(a):

Może ktoś zna komis  jw caravans Bydgoszcz , jakieś opinie

Ja w zeszłym roku kupiłem u nich przyczepę sprowadzona z UK i teraz nie mogę dostać przeglądu. Przyczepa powinna być wyposażona w światło cofania, a nie jest. 

"Światła cofania, czyli oświetlenie sygnalizujące cofanie pojazdu, to obowiązkowy element wyposażenia pojazdów samochodowych (z wyjątkiem motocykli), a także przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 750 kg (zarejestrowanych po raz pierwszy po 1 sierpnia 2009 roku)."

A moja pierwsza rejestrację na w 2023. Dodam że przyczepę kupiłem od nich z dowodem rejestracyjnym i przeglądem technicznym w Polsce.

Edytowane przez 0konrad0
Dodane zdanie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, 0konrad0 napisał(a):

Przyczepa powinna być wyposażona w światło cofania, a nie jest. 

Słuchaj - a jaki jest problem podjechania do elektryka samochodowego i dorobienie tego światełka ?

Wg mnie przy 13. pinowej wtyczce to masę do światełka cofania bierzesz z pinu 3 a plus z 8.

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BuryKocur napisał(a):

Słuchaj - a jaki jest problem podjechania do elektryka samochodowego i dorobienie tego światełka ?

Wg mnie przy 13. pinowej wtyczce to masę do światełka cofania bierzesz z pinu 3 a plus z 8.

pzdr

Włodek

W aucie mam instalacje 7 pinową więc zmiana całej instalacji konieczna. Wtedy będę dorabiał światło cofania w przyczepie - nie istnieje więc będę musiał dobrać jakaś lampę i pociągnąć przewód.

Btw podzieliłem się tylko moim doświadczeniem z JW Caravans Bydgoszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, 0konrad0 napisał(a):

W aucie mam instalacje 7 pinową więc zmiana całej instalacji konieczna. Wtedy będę dorabiał światło cofania w przyczepie - nie istnieje więc będę musiał dobrać jakaś lampę i pociągnąć przewód.

Chyba nie jest konieczna zmiana całej instalacji a jedynie gniazda elektrycznego przy haku.... A dobranie lampy i pociągnięcie przewodu to też nie jest jakoś zdaje mi się wielki problem...

Ech - oby tylko takie problemy w życiu mieć.

Dasz radę.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 0konrad0 napisał(a):

(zarejestrowanych po raz pierwszy po 1 sierpnia 2009 roku).

2 godziny temu, 0konrad0 napisał(a):

A moja pierwsza rejestrację na w 2023.

Chcesz nam powiedzieć, że w niemal nowej przyczepie z 2023 roku nie masz świateł cofania? No chyba, że stała niezarejestrowana kupę lat i dopiero w 2023 pierwszy raz...

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 0konrad0 napisał(a):

Dodam że przyczepę kupiłem od nich z dowodem rejestracyjnym i przeglądem technicznym w Polsce.

A w tym powyższym dowodzie rejestracyjnym to jaka jest data pierwszej rejestracji tej przyczepki?

Bo taka data raczej widnieć tam musi...

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcin T napisał(a):

Chcesz nam powiedzieć, że w niemal nowej przyczepie z 2023 roku nie masz świateł cofania? No chyba, że stała niezarejestrowana kupę lat i dopiero w 2023 pierwszy raz...

2023 to rok 1ej rejestracji, rok produkcji to 2008, a liczy sie data 1ej rejestracji niestety...

9 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

A w tym powyższym dowodzie rejestracyjnym to jaka jest data pierwszej rejestracji tej przyczepki?

Bo taka data raczej widnieć tam musi...

Włodek

tak, w dowodzie stoi 2023 :-(

2 godziny temu, filemoon napisał(a):

Przyczepy z IRL i UK NIE sa nigdzie rejestrowane i nie maja wlasych rejestracji.

Daje im sie rejestracje samochodu ktory je ciagnie.

Wiec technicznie nawet jak to stare grzyby to nie byly rejestrowane.

Pozdrawiam ;)

no i wszystko jasne, wygląda na to że jest dokładnie tak jak piszesz, przyczepa nie była rejestrowana wcześniej, ponieważ była użytkowana w Anglii... tylko jak JW Caravans zrobili badanie techniczne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 0konrad0 napisał(a):

tak, w dowodzie stoi 2023 :-(

No to czeka Cię tak jak piszę - wycieczka do elektryka - zmiana gniazda na 13. pinowe i dołożenie tego czego nie masz.

A masz w budce światło p-mgielne?

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, 0konrad0 napisał(a):

tylko jak JW Caravans zrobili badanie techniczne... 

Pojechali, zrobili. Wiedząc jak u nas się robi badania to nie powinno zaskakiwać. Ja ostatnio sam poprosiłem o sprawdzenie hamulców, bo jak bym nie poprosił to skończyłby się przegląd na sprawdzeniu świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BuryKocur napisał(a):

No to czeka Cię tak jak piszę - wycieczka do elektryka - zmiana gniazda na 13. pinowe i dołożenie tego czego nie masz.

A masz w budce światło p-mgielne?

Włodek

tak mam przeciwmgielne - nawet 2 sztuki :-) Wiec, zamiast jednego pójdzie wsteczne.

hmm, dołożenie przewodu z lampy światła wstecznego auta do gniazda 13 pin powinno załatwić sprawę, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 0konrad0 napisał(a):

hmm, dołożenie przewodu z lampy światła wstecznego auta do gniazda 13 pin powinno załatwić sprawę, co nie?

Wg mnie powinno - czyli miałbyś do ciągnięcia tylko jeden przewód i to nie za gruby, bo masę tam w gnieździe już masz.

Inna sprawa to sprawdź skąd masz tam masę bo jak z karoserii to ja bym pociągnął jednak z akumulatora

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.