Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Marcin,

Przed chwilą przyszedł do mnie zestaw chińskich mierników wilgoci z allegro. Jeden z igłami (inwazyjny) - 45zł, drugi nieinwazyjny 110zł. Wiadomo, że taki sprzęt to raczej zabawka, ale pomierzylem kilka kawałków drewna i wydaje mi się, że poglądowo jako punkt odniesienia i do znalezienia ewentualnych zawilgoceń może być pomocne. Nic chyba jednak lepszego od nosa w tym zakresie nie ma. Jak widać zdjęcia są też nieocenione, żeby na spokojnie pooglądać.

A tu urządzenia wspomniane:

https://photos.app.goo.gl/CXzod98GwCoHNFWm9

Także to jest dziwne. (zdjęcie niżej). Kolega mac zauwazył tez pęknięcie w bakiscie. No cóż doświadczenie zebrane, ale ten zakup odpuszczam. 

 AMWts8CrWIt4wePJ96h-GGOyNUS50AZacelHYNLm

 

Edytowane przez Lunarii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Lunarii napisał(a):

Także to jest dziwne. (zdjęcie niżej). Kolega mac zauwazył tez pęknięcie w bakiscie. No cóż doświadczenie zebrane, ale ten zakup odpuszczam. 

To wycięcie w chlapaczu kojarzy mi się tylko z ew. zdemontowanym moverem. Montaż chlapacza i ten klocek, hmm, to istna fuszerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lunarii napisał(a):

Na mój laicki nos nie wygląda źle, ale proszę o oceny:

Dobrze, że odpuściłeś ten egzemplarz bo jak dla mnie to wygląda on nawet bardzo źle - jeżeli dobrze widzę, to cały dół zabudowy jest po prostu wilgotny a od spodu podłoga po prostu momentami nie istnieje.

Zwróć też uwagę na jednym ze Swoich zdjęć od spodu - pod ramę włożony jest klocek - raczej dla podniesienia zapadłej w tym miejscu podłogi - a podłoga sama się tak nie zapada - jest to zwykle wynik przegnicia.

Poza tym przeanalizuj spokojnie Kolegów uwagi na czerwono na zdjęciach - to są jak dla mnie ewidentne próby ukrycia czegoś po jakiś przeróbkach - być może po naprawach po wilgoci.

Nie - zdecydowanie dobrze, że odpuściłeś temat - a przy okazji nabrałeś trochę doświadczenia w oglądaniu.

Pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Rano się jeszcze zastanawiałem czy jechać 2h żeby oglądać przyczepę z 2000 roku, ale wyszedłem z założenia, że zdobędę jakieś pierwsze doświadczenie w temacie. Sprzedający przez telefon mówił, że stan igła. Ja większość problemów dostrzegłem dopiero po obejrzeniu zdjęć i dzięki Waszym cennym opiniom. Jednak na żywo można kogoś, kto kupuje emocjami nieźle wmanewrować. 

Czekam na dwie wyceny nowych przyczep - Dethleffs C'GO 495 oraz Adria Altea 552 PK - ta druga jest już nieco ponad mój budżet i chyba trochę przyduża na początek. Może jak obejrzę jeszcze kilka przyczep z rynku wtórnego to w końcu zdecyduje się na nową przyczepe. Nowa przyczepa to jednak sporo kasy, więc nie odpuszczam jeszcze całkowicie tematu używanej.

Jutro wybiorę się do niewielkiego komisu, który mam pól godziny drogi i zobaczę Adrie z 2012 i może coś jeszcze co tam będzie. Może się okaże, że w komisie nie będzie tak źle.  A może dopiero tam się przekonam co znaczy źle. Zobaczymy:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lunarii napisał(a):

Jutro wybiorę się do niewielkiego komisu, który mam pól godziny drogi i zobaczę Adrie z 2012 i może coś jeszcze co tam będzie. Może się okaże, że w komisie nie będzie tak źle.  A może dopiero tam się przekonam co znaczy źle. Zobaczymy:)

To moje ulubione miejsca na zdobywanie doświadczenia.

Nie idź tam kupować, ale spróbuj usilnie poszukać wad, może trafisz na różne ciekawe "triki".

19 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Zwróć też uwagę na jednym ze Swoich zdjęć od spodu - pod ramę włożony jest klocek - raczej dla podniesienia zapadłej w tym miejscu podłogi - a podłoga sama się tak nie zapada - jest to zwykle wynik przegnicia.

czy piszesz o tym klocku?

2 godziny temu, Lunarii napisał(a):

AMWts8CrWIt4wePJ96h-GGOyNUS50AZacelHYNLm

 

na moje to bardziej klocek który jest wzmocnieniem czegoś co zamontowano wewnątrz na przestrzał przez podłogę.

Kolor podłogi nie jest za ciekawy, ale to może być przekłamanie aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lunarii napisał(a):

Sprzedający przez telefon mówił, że stan igła.

Jeżeli sprzedający tak mówił to w ramach ucierania nosa takim "rzetelnym handlowcom" możesz zebrać uwagi z forum i wysłać je sprzedającemu z nieśmiałym pytaniem cóż on na to...

Pzdr

Włodek

 

11 minut temu, filipert napisał(a):

czy piszesz o tym klocku?

Nie - o tym na fotce poniżej - tam później w serii zdjęć naszego Kolegi jeszcze motyw tego klocka się powtarza.

Przyznasz, że takie widoki nie są oryginalnym rozwiązaniem...

Pzdr

Włodek

20230125_120407.jpg

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Jeżeli sprzedający tak mówił to w ramach ucierania nosa takim "rzetelnym handlowcom" możesz zebrać uwagi z forum i wysłać je sprzedającemu z nieśmiałym pytaniem cóż on na to...

 

Niby mógłbym, tylko co to da. Stracę więcej czasu. Lepiej patrzeć do przodu :)

Może mógłbym prosić o jakiś link do oferty wartej sprawdzenia.

Do 150km od Łodzi.

Rocznik jednak minimum 2005, a najchętniej 2010+

DMC 1000-1500

Układ - najlepiej z łóżkami piętrowymi, ale rynek nie jest na tyle szeroki, żeby wybrzydzać.

Oczywiście nie oczekuje pewniaczków, bo takich nie ma. Ilość zdjęć jest ograniczona na portalach. No ale przeglądam i nic nie widzę wiele wartego uwagi. Może jestem zbyt wybredny. 

Edytowane przez Lunarii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Nie - o tym na fotce poniżej - tam później w serii zdjęć naszego Kolegi jeszcze motyw tego klocka się powtarza.

Przyznasz, że takie widoki nie są oryginalnym rozwiązaniem...

oryginalne :D

Ale z drugiej strony niegłupie. po pierwsze to nie podłoga przyczepy, a bakisty, w moim starym Dethleffsie miałem też bakistę (chyba z laminatu) opartą bezpośrednio na ramie i nie podobało mi się to rozwiązanie, sam kombinowałem, czy by tam nie podłożyć jakiejś cienkiej sklejki, albo gumy. Tutaj jednak zastanawia grubość podkładki.

4 minuty temu, Lunarii napisał(a):

Rocznik jednak minimum 2005, a najchętniej 2010+

budka z 2002, albo 2003 u niektórych producentów może się wcale nie różnić od 2005, wiec nie warto się ograniczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Jeżeli sprzedający tak mówił to w ramach ucierania nosa takim "rzetelnym handlowcom" możesz zebrać uwagi z forum i wysłać je sprzedającemu z nieśmiałym pytaniem cóż on na to...

Pzdr

Włodek

 

Nie - o tym na fotce poniżej - tam później w serii zdjęć naszego Kolegi jeszcze motyw tego klocka się powtarza.

Przyznasz, że takie widoki nie są oryginalnym rozwiązaniem...

Pzdr

Włodek

20230125_120407.jpg

Czyli moje 4letnie Hobby też było by zdeklasowane bo w bakkiście miałem podłożoną podobną listewkę:( podłoga plastikowa jak nakładem klamotów to się uginała, dobry patent żeby nie uszkodzić podłogi jak ktoś dużo ma w Bakkiście. Panowie nie dajcie się zwariować, rozumiem Włodek że jak bym oglądał twoją przyczepę i bym zobaczył że zakonserwowana jak to ty zrobiłeś to mógł bym pomyśleć idąc waszym tokiem myślenia że ma ktoś coś do ukrycia, po co malował pewno żeby zamaskować biedę;)

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej martwi, że takich przyczep w "super stanie" jest pełno i ktoś niestety to kupi. 

Zobacz sobie przyczepy u tego sprzedawcy : https://handelkemping.otomoto.pl/inventory

Ma też z łóżkami piętrowymi jak na szybko spojrzałem

Jest polecany i ma bardzo dobre opinie również wśród użytkowników tego forum.....wiadomo sprawdzić trzeba ale ma wielu zadowolonych Klientów..... Wiem jest kawałek od Ciebie ale zwróci Ci się to z nawiązką jak kupisz coś porządnego.

7 minut temu, peja76 napisał(a):

Czyli moje 4letnie Hobby też było by zdeklasowane bo w bakkiście miałem podłożoną podobną listewkę

Bakista bakistą ale chyba nie chcesz powiedzieć że to jest normalne. Tam na zdjęciach jest zresztą więcej kwiatków np. zacieki

AMWts8CrWIt4wePJ96h-GGOyNUS50AZacelHYNLm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kleo77 napisał(a):

Mnie bardziej martwi, że takich przyczep w "super stanie" jest pełno i ktoś niestety to kupi. 

Zobacz sobie przyczepy u tego sprzedawcy : https://handelkemping.otomoto.pl/inventory

Ma też z łóżkami piętrowymi jak na szybko spojrzałem

Jest polecany i ma bardzo dobre opinie również wśród użytkowników tego forum.....wiadomo sprawdzić trzeba ale ma wielu zadowolonych Klientów..... Wiem jest kawałek od Ciebie ale zwróci Ci się to z nawiązką jak kupisz coś porządnego.

Bakista bakistą ale chyba nie chcesz powiedzieć że to jest normalne. Tam na zdjęciach jest zresztą więcej kwiatków np. zacieki

AMWts8CrWIt4wePJ96h-GGOyNUS50AZacelHYNLm

No widziałem, na drzwiach serwisowych też zaznaczyliście, tu zdjęcie mojej przyczepy jak miał dwa lata, jak wiesz cały czas garażowana, a może to jest klej:hmm:. Ja nie mówię że przyczepa ze zdjęć jest igła ale Panowie nie nakręcajcie się bo nie potrzebie sprzedającemu jak i kupującemu narobicie nie potrzebnych problemów. Szukam listewki z pod bakkisty:] jak znajdę wkleję żeby wam udowodnić że można tak zrobić fakt jak miałem zainpregnowaną, tu człowiek zrobił jak umiał.

20230125_110956.jpg

20200822_165251.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Lunarii napisał(a):

Wstępnie wykluczam tego typu ogłoszenia, słusznie? 

Ona po prostu wygląda jakby była rozbita.

Pamiętaj, że strzał nie pozostaje bez znaczenia dla reszty konstrukcji. To co widać naprawiają, metodami znanymi z czechosłowackiej bajki ;)

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, filipert napisał(a):

w moim starym Dethleffsie miałem też bakistę (chyba z laminatu) opartą bezpośrednio na ramie i nie podobało mi się to rozwiązanie, sam kombinowałem, czy by tam nie podłożyć jakiejś cienkiej sklejki, albo gumy. Tutaj jednak zastanawia grubość podkładki.

Aż się położyłem pod swoją budką, bo nie pamiętałem jak tam jest wykończona część techniczna od dołu - mam tam sklejkę - tyle, że u mnie całość od spodu jest przyzwoicie zakonserwowana.

Ale masz rację - grubość tego kawałka zastanawia dlaczego aż taką grubość trzeba było podkładać.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.