Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kumpel sprzedał swoją s80, cos 2011 czy 2012 rok w d5, też podczipowana. Ale aż szkoda bo wszystko miał porobione i naprawde mało jeżdżona była... gdyby dla mnie nie był za mały to sam bym go wziął

Mogę się mylić ale z tego rocznika to auto z volva ma tylko znaczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,problem było sprzegło 1000kucy z USA nie ogarniała ,ale taki szpenio z siląska zrobił i było ok. teraz szukamy zdrowej budy bo nie chce nam się spawać .tu możesz popatrzec  https://www.facebook.com/fatpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za stary do driftu,zawieszenia tak ale autka takie mocne też tam są ,nasz supra i mx5 reszta  budowana u nas ,taka czerwona corsa była ,teraz śmiga po Warszawie ,ja osobiście już nie robię (zdrówko)ale synowie ciągną trochę na większą skale ,na holownik ostatni kupiłem w 210 2001 kombi 2,6 benzyna ,lekko puknięty był, 2100 na haku ,o dziwo bardzo mało rdzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ,zrobiłem dopiero blacharkę ,kompletuję części do gazu ,myślę jak zamontować butlę bo koło jest z boku ,nię chcę stawiać na  widoku ,szkoda bagażnika ,mam już 2 koncepcje ,muszę jeszcze pomierzyć ,chwilowo przerwa ,w poniedziałek do pracy .


Omega 2,6 pali mi na instalacji 2 generacji 12-15 z przyczepom 1700 na haku  po zwykłych drogach 17 ,myślę że mesio na wtrysku zmieści się w 15 ,lexus 3,0 na prins pali nam od 10 do 14 ,ludzie piszą że 10-12 ale ze spalaniem to wiele przechwałek .ja mowie ,tyle ile silnik chce, citroen c 3 małżonce pali wkoło komin 1,4 benzyna 8 LPG,jak po niemczech przegoniłem spalił 11 ,jechałem na granicy możliwości ,przy takich prędkościach  2,6 pali 1l więcej i jaki zapas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też jakoś bardziej ciągnie do diesel-a,

No to jak lubisz diezle to sam sobie odpowiedziałeś...

Mam bardzo zbliżony silniczek w T4 ale bez turbinki...auto ma blisko 500kkm i pali około 2l oleju na 10tyś (około 1-1,5l dolewki).

 

Chociaż też dopowiem... ostatnio jeździłem taką starszą Audi S4 z 4,2 benzynką i uważam że przy tej pojemności już nie muszę mieć diezla - ja po prostu lubię duży moment obrotowy który w diezlach jest po prostu "większy" :)

A dźwięk diezla v6 czy v8 podoba mi się równie bardzo jak benzyny (wiem że to dziwne, ale... tak "niestety" mam), a czy będę jeszcze po publicznych drogach jeździł z przyczepą to się jeszcze okaże (sam nie wiem :( ) ale jednak też pewnie przejechałem z pół setki tyś km z przyczepami kempingowymi, więc coś tam już tego liznąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak lubisz diezle to sam sobie odpowiedziałeś...

Mam bardzo zbliżony silniczek w T4 ale bez turbinki...auto ma blisko 500kkm i pali około 2l oleju na 10tyś (około 1-1,5l dolewki).

 

Chociaż też dopowiem... ostatnio jeździłem taką starszą Audi S4 z 4,2 benzynką i uważam że przy tej pojemności już nie muszę mieć diezla - ja po prostu lubię duży moment obrotowy który w diezlach jest po prostu "większy" :)

A dźwięk diezla v6 czy v8 podoba mi się równie bardzo jak benzyny (wiem że to dziwne, ale... tak "niestety" mam), a czy będę jeszcze po publicznych drogach jeździł z przyczepą to się jeszcze okaże (sam nie wiem :( ) ale jednak też pewnie przejechałem z pół setki tyś km z przyczepami kempingowymi, więc coś tam już tego liznąłem...

W volvo z 2000 roku mozna czasami trafić ten silnik 2.5 tdi rzedowa piątka, fajny i trwały sinik i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są fajne przyczepki typu 2+1 z łazienką i aneksem kuchennym. Czyli jedno łóżko na stałe rozłożone, a na tyle tzw. dinerka. To super opcja jak pada, albo ktoś tnie komara a drugi siedzi przy kompie. jak coś znajdę poglądowego to Ci podlinkuję.

 

Jak masz pewne auto to z nim zostań, bo uwierz mi - może Ci zabraknąć sił na szukanie tylko samej przyczepy. Dobry hak założysz za 500 zł z montażem i nie bawiłbym się tu w automaty. Szukaj przyczepki z DMC ok. 900 kg. Są takie małe Adrie i Burstnery. Szerokość 210 cm to też istotna sprawa. Ew. rowerki tylko na dach auta.

Niewiadówką nie przerobioną całkowicie możesz zniechęcić patrnerkę raz na zawsze do tego typu wyjazdów, a przerobionej i odpicowanej Niewiadki nikt Ci za parę tysięcy nie odda od tak...

To szybko zmieni partnerkę a Niewiadówka zostanie i witaj w klubie :laugh: a tak na poważnie to myślę , że na początek przygody to jest najlepsze rozwiązanie , bo jak ma pewny 100 konny holownik to po płaskim spoko da radę a i w górach też mimo , że będzie to trochę mało komfortowa jazda ; z czasem sam będzie wiedział jakie ma priorytety i może zmienić i przyczepkę i holownik . Wszystko > Niewiadówki będzie za ciężkie do tego holownika .

Powiedziałem co wiedziałem i :thank::hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Commander mądrze mówi - lepsza jakaś około 400 Adria, Burstner, ... 100KM starczy na pierwszy, drugi sezon a później i tak będziesz chciał zmienić i auto i przyczepę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.