Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie pociągnie tych 3,5t. Na haku może mieć i 5t a legalnie może targać 2631kg

 

Ale nie pociągnie tych 3,5t. Na haku może mieć i 5t a legalnie może targać 2631kg

U nas może ciągnąć tyle co ma w dowodzie 3,5 tony, pytanie czy da radę 2,5 l i chyba poniżej 100 hk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U nas może ciągnąć tyle co ma w dowodzie 3,5 tony, pytanie czy da radę 2,5 l i chyba poniżej 100 hk

Owszem. Pod warunkiem, że przyczepa ma hamulec uruchamiany z miejsca kierowcy razem z hamulcem samochodu. W przypadku hamulca najazdowego stosujemy przelicznik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No a w Norwegii również     jest przelicznik 3,5 tony   :hmm:

Powiem Ci ,,że na 100% to nie wiem. Ale chyba nie bo jest coś takiego co się nazywa ,,reguła przyczepy kempingowej,, i tam jest mowa o rzeczywistej masie  zestawu do 3,5 tony bez żadnych dodatkowych punktow. Sprawdzilem mozna ciagnac tyle ile jest w DR

Owszem. Pod warunkiem, że przyczepa ma hamulec uruchamiany z miejsca kierowcy razem z hamulcem samochodu. W przypadku hamulca najazdowego stosujemy przelicznik

W norwegii :] Jacek00 jak się sprawuje c4 picasso jako holownik ? jaka masz skrzynie?

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W norwegii :] Jacek00 jak się sprawuje c4 picasso jako holownik ? jaka masz skrzynie?

OK :-) To na temat Norwegii się nie wypowiadam :-)

 

A auto sprawuje się dobrze. Jest duże i do małej i stosunkowo lekkiej przyczepy się sprawdza dobrze. Skrzynie mam manualną akurat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM3653, dnia 06 Sty 2017 - 23:58, napisał: snapback.png

Bo stare rzęchy się nie psują  były tak zaprojektowane aby jeździły wiecznie :yay:

Najśmieszniejsze jest to, że za 10 latbędzemy mowić to samo o terażniejszych nówkach

Dokładnie tak...

Jak kupiłem Scenica w 2008 to mówili wszyscy ze 200 000km nie wytrzyma i po 10roku życia się rozpadnie.

Sprzedałem go jako 12latka z ponad 300 000km przebiegiem z oryginalną turbiną, panewkami czy dwómasą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak...

Jak kupiłem Scenica w 2008 to mówili wszyscy ze 200 000km nie wytrzyma i po 10roku życia się rozpadnie.

Sprzedałem go jako 12latka z ponad 300 000km przebiegiem z oryginalną turbiną, panewkami czy dwómasą...

W Polsce auta nie mogą  przekroczyć magicznej granicy 200000km, tylko nilicznym wybrańcom sie to udaje, sory taki mamy klimat :]

 

OK :-) To na temat Norwegii się nie wypowiadam :-)

 

A auto sprawuje się dobrze. Jest duże i do małej i stosunkowo lekkiej przyczepy się sprawdza dobrze. Skrzynie mam manualną akurat

 

OK :-) To na temat Norwegii się nie wypowiadam :-)

 

A auto sprawuje się dobrze. Jest duże i do małej i stosunkowo lekkiej przyczepy się sprawdza dobrze. Skrzynie mam manualną akurat

Ja mam semiautomat, też jestem mega zadowolony mimo że zmienia biegi jak moja teściowa :] 2,5 roku 70kkm i nic nie robione tylko eksploatacja

 Ale niestety do przyczepy i w góry się nie nadaje.

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i to jest tak jak powinno być a nie jakieś zasrane przelicz

Mają tutaj fajne narzędzie przyczepokalkulator. Wpisujesz nr.rej. samochodu i przyczepy oraz kategorię PJ i wyskakuje Ci czy możesz ddaną przyczepę ciągnąć i ewentualnie ile kg można na nia załadować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 2.8 BiTurbo benzyna wersje Heico 320 koni i to byla poezja pod kazdym wzgledem...

 

Teraz jest 2.4 D5 i moc podniesiona do 185koni, tez super silnik do jazdy i cigania...

 

V40 miala 1,9 TD 115 i to byl najekonomiczniejszy silnik jaki mialem... w trasie zaladowana po dach palila ponizej 5L...

 

Jednak moim celem i marzeniem jest s80 i 4.4 pod maska... moze za rok... kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 2.8 BiTurbo benzyna wersje Heico 320 koni i to byla poezja pod kazdym wzgledem...

 

Teraz jest 2.4 D5 i moc podniesiona do 185koni, tez super silnik do jazdy i cigania...

 

V40 miala 1,9 TD 115 i to byl najekonomiczniejszy silnik jaki mialem... w trasie zaladowana po dach palila ponizej 5L...

 

Jednak moim celem i marzeniem jest s80 i 4.4 pod maska... moze za rok... kto wie...

ojciec miał V40 1,9td ale chyba był zajeżdżony bo wcale to nie chciało jechać, 2,4 D5 znam z łodzi, żadnych problemów chyba że chcieli klienta pociągnąć na kase to mu turbo wymieniali, te ostatnie modele to do 220hk ciągneli . Dlatego mam ochotę na tego dizelka.Gdzies czytałem ,że handlarz cofnął licznik w V70 d5 tylko o 600kkm z 860kkm na 260kkm. Auto było ze Szwecji po taksi a tam tak jak w Norwegii można sprawdzić stan licznika ze wszystkich przeglądow wystarczy tylko nr.rej albo VIN

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie turbo fabryczne...i suche, podobnie z wydechem i zawieszeniem. Jedyne co irytuje w tych autach to trzeszcZace lozyska mcpersonow.... co 50tys trzeba robic...

 

We Wroclawiu jest s80 z D5 i ma 260 koni i ponad 550 niutkow... na spocie 2 lata temu to non stop zawstydzal kazdego w kazdym starcie

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie turbo fabryczne...i suche, podobnie z wydechem i zawieszeniem. Jedyne co irytuje w tych autach to trzeszcZace lozyska mcpersonow.... co 50tys trzeba robic...

 

We Wroclawiu jest s80 z D5 i ma 260 koni i ponad 550 niutkow... na spocie 2 lata temu to non stop zawstydzal kazdego w kazdym starcie

S80 jest fajne ma wiekszy roztaw osi i lepsze wyposarzenie, tylko ja mam słabość do kombi ajakiegoś wirusa do silnika zawsze można wpuścić :]

skoro fabrycznie było 220KM to mysle, że te 260 KM nie robi wrażenia na tym silniku. Jego trwałość określana jest na 500kkm

co do 4.4 to w XC90 też mażenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie turbo fabryczne...i suche, podobnie z wydechem i zawieszeniem. Jedyne co irytuje w tych autach to trzeszcZace lozyska mcpersonow.... co 50tys trzeba robic...

 

We Wroclawiu jest s80 z D5 i ma 260 koni i ponad 550 niutkow... na spocie 2 lata temu to non stop zawstydzal kazdego w kazdym starcie

Wczoraj kumpel sprzedał swoją s80, cos 2011 czy 2012 rok w d5, też podczipowana. Ale aż szkoda bo wszystko miał porobione i naprawde mało jeżdżona była... gdyby dla mnie nie był za mały to sam bym go wziął
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.