Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, BUMERANG napisał:

Oby. Mój jechał z fabryki trzy tygodnie.

Prawie tyle co mój z portu w Gdańsku ?

Ibuster, zamawiałeś mniej więcej wtedy co ja. Podziwiam za cierpliwość, nie wytrzymałbym tyle ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czyś napisał:

Rodzi się. Można powiedzieć, jest nadany VIN, to jakby pierwsze bóle i skurcze. Za chwilę wody odejdą itd. Już niedługo będziesz tulił, głaskał i woskował :) Cieszę się z pozycji "grupy wsparcia" - ten jeden raz... wykrakałem coś pozytywnego.

Prawdopodobnie pod koniec kwietnia będzie na placu pod salonem. W logistyce samochodowej nie ma teraz co wozić, więc to raczej już kolejowe lory czekają na samochody, niż na odwrót, przyjedzie raczej szybko. To samo do salonu z placu centranego, raczej nie będzie stał tygodniami na placach magazynowych, teraz to transportowcy biją się żeby co tylko przyjdzie przewozić, tym bardziej ci, którzy robią dla importerów, tj. mają specjalistyczny sprzęt nastawiony na przewóz samochdów (np. STS).

pod warunkiem że nie zabraknie któregoś z komponentów.

jak kupowałem Superba w czasie covidu to sytuacja  była podobna. Setki gotowych wyprodukowanych superbów stało na wynajętym lotnisku i codziennie dowozili nowe bo nie chcieli całkiem wstrzymywać produkcji a brakowało jakiegoś komponentu i auta nie mogły trafić do odbiorców.  Użytkownicy jednego z forów gdzieś wyczaili temat i śledzili sytuacje na kamerkach :-]

obraz.png.65f902d911c7baf187f1b9bbb8f91ece.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Suzu4x4 napisał:

pod warunkiem że nie zabraknie któregoś z komponentów.

jak kupowałem Superba w czasie covidu to sytuacja  była podobna. Setki gotowych wyprodukowanych superbów stało na wynajętym lotnisku i codziennie dowozili nowe bo nie chcieli całkiem wstrzymywać produkcji a brakowało jakiegoś komponentu i auta nie mogły trafić do odbiorców.  Użytkownicy jednego z forów gdzieś wyczaili temat i śledzili sytuacje na kamerkach :-]

 

Z przyczepami w grupie Knausa było podobnie. Z fabryki wyjeżdzały gotowe Tabberty, ale bez okien, bo Dometic miał jakieś problemy. Owijali je folią i tak czekały aż się okna zjawią. 

image.thumb.png.391a36ebf009b3883498127886387baa.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czyś napisał:

Rodzi się. Można powiedzieć, jest nadany VIN, to jakby pierwsze bóle i skurcze. Za chwilę wody odejdą itd.

Śmiejesz się, a ja już od dawna mówię do niego słoniątko :D Choć sprawdziłem i ciąża słonia trwa jakieś 18 miesięcy, więc jeszcze trochę brakuje.

3 godziny temu, czyś napisał:

Już niedługo będziesz tulił, głaskał i woskował :)

Ja nie z tych - moje motto to "5mm brudu i samo odpada" :) 

3 godziny temu, czyś napisał:

Cieszę się z pozycji "grupy wsparcia" - ten jeden raz... wykrakałem coś pozytywnego.

A ja bardzo Wam dziękuję za wsparcie w tych ciężkich chwilach (z małymi wyjątkami na podśmie.ujki :klnie:). Z Wami mogę iść w ogień.

Przy porodzie słoniątka może nie będę, ale opić z chęcią opiję :D

3 godziny temu, czyś napisał:

Prawdopodobnie pod koniec kwietnia będzie na placu pod salonem.

Ze względu na spowolnioną pracę w fabrykach, dealer przewiduje, że samochód będzie w Polsce na początku maja. Dużo się nie pomyliłeś Czyś, obyś miał ponownie rację :ok:

2 godziny temu, filipert napisał:

Co ten VIN powie, jaki rok produkcji?

Na razie dekodery VIN'ów nic nie mówią :( Sam jestem ciekaw statusu i wyposażenia. 

2 godziny temu, szary11 napisał:

Podziwiam za cierpliwość, nie wytrzymał bym tyle ?

Na początku był luz, pod koniec zeszłego roku już przebierałem nóżkami i :klnie:

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

pod warunkiem że nie zabraknie któregoś z komponentów.

Podobno jak został przydzielony do produkcji, to wszystkie niezbędne elementy już są. Choć na forum BMW wyczytałem też jedno zdanie zaprzeczające tej tezie :mlot:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lbuster napisał:

(...)

Podobno jak został przydzielony do produkcji, to wszystkie niezbędne elementy już są. Choć na forum BMW wyczytałem też jedno zdanie zaprzeczające tej tezie :mlot:

 

podobno.

najczęściej najpewniejsze informacje znajdziesz na forum marki niż uzyskasz u dilera ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Suzu4x4 napisał:

najczęściej najpewniejsze informacje znajdziesz na forum marki

Dlatego napisałem wyżej, że jedno zdanie temu zaprzecza. Pozostałe potwierdzają wersję dealer'a ;) 

A co będzie - nie wiem. Może normalne słoniątko a nie wcześniak :niewiem: 

Ale pierwszy raz jestem dobrej myśli. Więc bez nabijania się :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja zamierzam kupić nowy holownik tak gdzieś za 2 lata - to nie wiem - jutro jechać zamówić ? czy może jeszcze poczekać...

Mój holownik musi mieć uciąg 1500 i być krótki - max 4,30. Co byście polecili ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Czech napisał:

A ja zamierzam kupić nowy holownik tak gdzieś za 2 lata - to nie wiem - jutro jechać zamówić ? czy może jeszcze poczekać...

Mój holownik musi mieć uciąg 1500 i być krótki - max 4,30. Co byście polecili ?

 

Uu będzie mały wybór.

Vw T-roc w dieslu spełnia te parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Czech napisał:

A ja zamierzam kupić nowy holownik tak gdzieś za 2 lata - to nie wiem - jutro jechać zamówić ? czy może jeszcze poczekać...

Mój holownik musi mieć uciąg 1500 i być krótki - max 4,30. Co byście polecili ?

 

A nie było już czasem rozmowy o tym i stanęło na Mini ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.