Jump to content
rafalkwiatkowski73

Wybór auta do holowania

Recommended Posts

dudek_t
2 minuty temu, lbuster napisał:

Ja już nie raz pisałem, że kocham diesel'e, więc się nie będę rozpisywać :) U mnie nawet Euro6 i diesel współgrały z miastem. Choć ja po mieście lecę 25 kilometrów, w tym kawałek obwodnicy, więc może to nie jest typowe miasto ;) 

Przy takiej eksploatacji euro 6 nie straszne. Spokojnie będzie się wypalał na codzień. 

lbuster

Też tak myślę :) 

maarec
10 godzin temu, dudek_t napisał:

Powiem szczerze że ja kompletnie nie rozumiem tej nagonki na diesle. Kompletnie. Ciężko o coś lepszego na trasę niż diesel. Owszem, nie patrząc na koszty to można powiedzieć że V8 czy V12 w benie będzie lepsze. Ale też niekoniecznie. Tankowania co chwile i ogromne przepalane pieniądze. 

Obecnie mam dwa diesle i dwa benzyniaki. W trasę? Diesel bez dwóch zdań. W mieście już gorzej bo z EURO6 dpf trzeba wypalać bardzo często. Przy euro 4 tego problemu nie ma. Jeżdżony w ogromnej większości po mieście i nic się nie dzieje. Różnice w spalaniach to średnio 3-4 litry przy takiej samej eksploatacji. 

Oczywiście masz rację.  Holownik to diesel, w trasę diesel itd.  Byle tyten diesel nie robił 90% przebiegu w mieście po 4km do pracy.

Alternatywą v8 z podtlenkiem :) juz wcale nie biedy.

Na mojej małej stacji dziś 3,6 lpg i info, że nie dostali pełnej cysterny bo w hurcie mało gazu. Za kilka tygodni możliwe że lpg będzie tylko na orlenie pewnie do tego ponad 5 zł. 

Wiosna idzie, rower trzeba smarować.

Gregor887

Bo trzeba mieć diesla bez dpf-a

BUMERANG
10 godzin temu, Gregor887 napisał:

Za chwile do żadnego miasta nim nie wjedziesz...

Piotrekm13
10 godzin temu, Gregor887 napisał:

Są jeszcze takie? Pytam poważnie, czy da się kupić coś powiedzmy dziesięcioletniego bez dpf?

Piotrekm13
Posted (edited)
16 minut temu, BUMERANG napisał:

Ale ten silnik to trochę słabo do przyczepy. A coś bardziej ze stajni VW, PSA, lub GM? Na jakich modelach silnikach tam się kończyły wersje bez dpf?

EDIT: Ale czy te Dustery na pewno są bez dpf? Właśnie doczytałem że od 2006 dpf jest w dieslu obowiązkowy. :niewiem:

Edited by Piotrekm13 (see edit history)

BUMERANG
8 minut temu, Piotrekm13 napisał:

EDIT: Ale czy te Dustery na pewno są bez dpf? Właśnie doczytałem że od 2006 dpf jest w dieslu obowiązkowy. 

Może jakieś bzdury wyczytałem :hmm: Ludziska pisali, że jeszcze w 2012 były wersję bez. :niewiem:

Piotrekm13
42 minuty temu, BUMERANG napisał:

Może jakieś bzdury wyczytałem :hmm: Ludziska pisali, że jeszcze w 2012 były wersję bez. :niewiem:

Więc zostaje pogodzić się się z dpf, albo gaz. Ostatnio nie wiem czy nie pewniejszy jest gaz, a na pewno tańszy. Broniłem się przed tą myślą przez ostatnie kilka lat, ale chyba muszę skapitulować...

Gregor887
2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Pytam poważnie, czy da się kupić coś powiedzmy dziesięcioletniego bez dpf?

Dziesięcioletniego chyba nie.

Mam 2,0 HDI z 2005 roku.

2 godziny temu, BUMERANG napisał:

Za chwile do żadnego miasta nim nie wjedziesz...

Za chwilę to wrócimy do kotłowni węglowych...

filipert
28 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Ostatnio nie wiem czy nie pewniejszy jest gaz, a na pewno tańszy.

cały czas oscyluje w okolicy 50% Pb

szary11
Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

EDIT: Ale czy te Dustery na pewno są bez dpf? Właśnie doczytałem że od 2006 dpf jest w dieslu obowiązkowy. :niewiem:

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

Mój smax z końcówki 2010 był fabrycznie bez filtra cząstek i na euro 4. Takie samo 2.0 TDCI można było dostać w focusie i mondeo tak do ok 2011r. Ale takich ze świecą szukać.

dudek_t
13 godzin temu, Gregor887 napisał:

Akurat wolę dbać o dpf i nie zostawiać czarnych bąków jak prehistoryczne diesle. Co innego adblue - tego ku... nienawidzę. 

Gregor887

2,0 HDI to nie taka prehistoria.