Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, witus napisał:

Wczoraj po raz pierwszy jechałem 500 km z przyczepą 1.4 TSI 150KM. Załadowałem się ma maxa, lodówka, ciuchy 70 litrów płynów. Samochód spisywał się bardzo dobrze, nie widziałem różnicy w stosunku do 115KM turbodiesla. Jedyny minus to 11,5l spalanie i krótszy zasięg na baku.


A jakie masz DMC przyczepy? Jazda autostrada? Drogi krajowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 1,5 dci przyczepa dmc1200 na dystansie 350km, średnia w spalaniu 8,5/100km.

Interesuje mnie jeszcze silnik 1.3TCe 150KM 260Nm, może ktoś ciąga tym motorkiem podobne dmc do mojego, chętnie bym się dowiedział jak się to sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Captur z silnik 1.2 Tce 120KM i z przyczepa Sprite Super 410 1200dmc daje radę. Mój tata takim ciągnie i bez problemu daje radę. Spalanie z tego co mówił ok 9.5l drogami krajowymi.

Ogólnie ten 1.2 tce bardzo fajnie silnik wiec 1.3 tez powinien byc ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Captur z silnik 1.2 Tce 120KM i z przyczepa Sprite Super 410 1200dmc daje radę. Mój tata takim ciągnie i bez problemu daje radę. Spalanie z tego co mówił ok 9.5l drogami krajowymi.
Ogólnie ten 1.2 tce bardzo fajnie silnik wiec 1.3 tez powinien byc ok
Baaardzo fajny silnik. Lubiący serwis... A w tym serwisie bardzo lubili wymieniać całe jednostki na nowe, wolne od wad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śilnik 1.2 tce wycofuje się z produkcji ze względu na brak spełnienia unijnych norm emisji spalin.                      Podobnie z resztą już się dzieje z jednostką 1.6 Sce 115Km wolnossącym, też ma być zastąpiony przez 1.0 TCe.

 

Natomiast 1.3 tce ma zastąpić 1.2.     Ma już zastosowanie przeważnie koncernach Reno, Dacia, Nissan itp. Jest to stosunkowo nowa jednostka napędowa turbo doładowana, zaopatrzona w filtr cząstek stałych, dwumase i wszystko inne stosowane już dawno w silnikach dieslowskich.

Jak wszystkie silniki benzynowe lubią wyższe obroty, przy dzisiejszych upałach z ogonem na haku ciekawe jak radzą sobie z temperaturą.                     Tak że te małe pojemności ""od kosiarek" trochę mnie przerażają.

Dodam że mój w górach przy ostrym podjeździe i serpentynach, czasem dochodził już do 98°C.           Reasumując na trzecim biegu dawał jeszcze rade przy 2500/3000 rmp, drugiego biegu nie trzeba było używać, chyba że zablokowali niedzielni kierowcy.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2019 o 16:29, witus napisał:

Jedyny minus to 11,5l spalanie i krótszy zasięg na baku.

 

No niestety - to bolączka małych (a właściwie w dobie 1.0 litrowych trzycylindrowych silników to średnich), turbodoładowanych benzyn.

Ja zamieniłem wolnossącego 1.6, 120 KM i 156 Nm na 1.4 turbo, 140 KM i 220 Nm.

Różnica ogromna w komforcie podróżowania - zwłaszcza przez tą ostatnią wartość - ale w zasadzie równo litr więcej spalania.

W poprzednim miałem średnią 10l z cepką, w obecnym nie chce być inaczej niż 11... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Commander napisał:

Te 120 zł to takie lekkie wejście do apteki.

Padłem, ale tak jest, zwłaszcza przy małych dzieciakach.

 

Miedzy dieslami a benzynami są duże różnice w zakupie, u siebie miałem 11450zł różnicy. Fajne jest spalanie diesla czy solo czy z przyczepą, ale te 11tyś zł to jednak jest sporo kasy.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepszy był wynik jadąc SS13 z Tarvisio do UL (reset po ostatnim tankowaniu na Shellu w Arnoldstein) - 8,9 l:-)

No ale to połowa trasy z górki i połowa po płaskim z optymalną prędkością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.