Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne auto, ten dzwiek silnika jest nie do podrobienia! Co do spalania, nie wiem czy można porównać ale koledze Infiniti FX50s, pięcio litrowa benzyna v8 z nowym Hobby 650 na haku, 1900dmc spaliło na A1 do Sopotu 11 litrów na setkę! Dla mnie bajka, w mieście pali mu 20 ale to bardzo krótkie odcinki. Chyba można powiedzieć że tak wielki silnik "nie czuje" przyczepy.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

Czekamy, aż się pochwalisz spalaniem z budką w trasie - zwłaszcza, jak braknie gazu...:-)

Moje Durango na odcinku Sarvar - Bielsko (510 km) spalił z przyczepa 13,6l benzyny na 100km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekzoo, a kto wie, tak mówił a jaka jest prawda... Chociaż swoją drogą, jadąc np cała drogę 90, jestem ciekaw czy by tak nie wyszło. Zobacz, koledze[mention=17100]bw81[/mention] spalil 13.6, tyle co moja Mazda 2.5, a jaka różnica w pojemności i wygodzie jechania

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacekzoo napisał:

@borek6 ja opowieści kumpli to dziele przez 5, mam jednego takiego co ma tak wyczesany kominek że wystarczy że zapali w nim świeczkę a w całym domu ma ciepło :D 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacekzoo napisał:

@borek6 ja opowieści kumpli to dziele przez 5, mam jednego takiego co ma tak wyczesany kominek że wystarczy że zapali w nim świeczkę a w całym domu ma ciepło :D 

też mam kominek - z płaszczem wodnym. Nazywamy go pochłaniaczem opału - nie używamy drugi rok.

image.thumb.png.80f8931def986247badff7fd92c2defd.png

image.thumb.png.c5fd3641e3b9e8dd4a7280e9719e6735.png

image.thumb.png.626295f2e3d400622e17b20b246d55b8.png

image.thumb.png.8aac11530071e73da10187e577b851c5.png

image.thumb.png.9113de3a5bffdca92603a72d2ab95858.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bw81 napisał:

Moje Durango na odcinku Sarvar - Bielsko (510 km) spalił z przyczepa 13,6l benzyny na 100km. 

No i to właśnie jest ta różnica w porównaniu do mojej małej popierdółki. Ona bez cepki spala 7,5 a z cepką 11. U Was różnica będzie zapewne znikoma, ale komfort i bezpieczeństwo jazdy - szkoda gadać...

13,6 benzyny to bym powiedział zaskakująco mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to właśnie jest ta różnica w porównaniu do mojej małej popierdółki. Ona bez cepki spala 7,5 a z cepką 11. U Was różnica będzie zapewne znikoma, ale komfort i bezpieczeństwo jazdy - szkoda gadać...
13,6 benzyny to bym powiedział zaskakująco mało


Dzisiaj jechałem 70-80 km/h bory tucholskie - Łeba ... spalanie 9,8. Prędkość brzy turbobenzynie ma znaczenie.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.