Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, danielpoz napisał:

Parę weekendów już przejechaliśmy nowym autem i nazbierało się 2500km. Maszyna jeździ i nawet się nie rozpadla?

Wielbicieli i fanatyków ropniaków którzy bez ustanku wmawiają sobie jaki to cud bo "niutki", bo oszczędny i czort wie co jeszcze serdecznie pozdrawiam. Ropa świetnie się nadaje do traktorów i koparek w autach świetnie się sprawdza silnik benzynowy?

IMG_20190526_204907.jpg

PART_1559285347326.jpeg

PART_1559286903849.jpeg

Świetny zestaw ! Dobrze , że holownik daje radę  :). Nowy, duży i z mocną benzyną -  jeżeli nie ma ograniczeń, to jak najbardziej benzyna.

Ale mam zdanie odmienne co do preferencji silnikowych. Pod domem mam 2 identyczne samochody, nawet tego samego koloru są :D , moc podobna. Jednemu pod maską pracuje sadzomiot , a drugiemu benzyna z podtlenkiem...

Mając taki "park maszynowy" holownik jest tylko jeden - sadzomiot ?

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :)

Wreszcie się im udało dorobić :) 3 lata temu nie było i to dyskwalifikowało Rangera ale faktycznie nowy 2019 model już ma :D

Jaki jest rozdział mocy i w jakim systemie?

bo polska strona nie nadąża ;)  i dalej mówią tylko o systemie klasycznym

https://www.ford.pl/dostawcze/nowy-ranger/cechy-i-funkcje/prowadzenie

tutaj już coś jest o nowościach 

https://www.cars.com/articles/2019-ford-ranger-7-things-we-like-and-1-not-so-much-1420756860454/

 

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielpoz napisał:

Odnoszę wrażenie że Ty nie wiesz co to jest PT. ?

zmęczenie materiału :) 

Masz 100% racji zwracając mi uwagę a ja jak dziecko mylę terminy ...

Full time nie było w Ranger'ze i  dalej go nie ma :( 

Przepraszam za zamieszanie ... czyli wciąż na mokrej nawierzchni może być trudniej ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale auto ma tyle mocy* że chyba problemów nie będzie. 

* czyli brak?

Tak poważniej to zawsze mam ładunek na pace plus spory nacisk na hak. W zimie wyjdzie szydlo z worka i się okaże jak to będzie w praktyce. Przy obecnych warunkach problemy nie występują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Ropa świetnie się nadaje do traktorów i koparek w autach świetnie się sprawdza silnik benzynowy?

Stać Cię na dobry silnik PB - super, gratulację. Sam bym taki chciał. Jednak w budżetowych konstrukcjach wygrany jest tylko jeden ;)

I nie rozpoczynajmy kolejnej goownoburzy na ten temat :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lbuster napisał:

Stać Cię na dobry silnik PB - super, gratulację. 

Nie stać mnie. 

13 minut temu, lbuster napisał:

Jednak w budżetowych konstrukcjach wygrany jest tylko jeden ;)

 

Ten co ma najprostszy silnik. Żaden diesel nie jest już prosty konstrukcyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukasz88 napisał:

Jest ktoś kto holuje swoją budką  Fordem Mondeo mk5 w kombi i mógłby się podzielić informacją jakie ma dmc pojazdu, najlepiej z 2.0 TDCI ? Planuję zmienic swojego mk4 na coś nowszego. Przyczepa Sprite Super 410 TF 2005, 1200 dmc i chce się zmieścić w 3.5 t zestawu :)

Wyguglaj sobie na Autocentrum - zdaje się, że te wersje z najcięższymi silnikami mają właśnie DMC powyżej 2.300, więc byś się nie zmieścił. Jednak one mają bardzo dużą ładowność, przez co DMC wywalone w kosmos. Wydaje mi się, że 2.0 zarówno Pb, jak i D raczej odpadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Zulos napisał:

Wyguglaj sobie na Autocentrum - zdaje się, że te wersje z najcięższymi silnikami mają właśnie DMC powyżej 2.300, więc byś się nie zmieścił. Jednak one mają bardzo dużą ładowność, przez co DMC wywalone w kosmos. Wydaje mi się, że 2.0 zarówno Pb, jak i D raczej odpadają...

Proszę Cię nie wprowadzaj ludzi w błąd w Autocentrum nie raz takie bzdury wypisują, że nijak ma się do rzeczywistości, oczywiście piszą też poprawnie, ale nie zawsze. Chcąc mieć pewność jakie DMC ma konkretny model pojazdu, trzeba sprawdzić co ma w DR, jak nie ma możliwości sprawdzić w DR telefon do serwisu i sprawdzą w homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo prostszy sposób jak dzwonienie po serwisach. Wchodzisz sobie na https://historiapojazdu.gov.pl/, szukasz interesującego Cię modelu na złomomoto, zaznaczasz w wyszukiwarce (ststus pojazdu) "ma vin"i "ma numer rejestracyjny", potrzebna będzie jeszcze data pierwszej rejestracji ale rzetelni sprzedawcy w większości podają wszystkie dane - pstryk i czytasz z dowodu rejestracyjnego. W ten sposób orientujesz się czy dany model ma żądane właściwości holownicze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, górol napisał:

Proszę Cię nie wprowadzaj ludzi w błąd w Autocentrum nie raz takie bzdury wypisują, że nijak ma się do rzeczywistości, oczywiście piszą też poprawnie, ale nie zawsze. Chcąc mieć pewność jakie DMC ma konkretny model pojazdu, trzeba sprawdzić co ma w DR, jak nie ma możliwości sprawdzić w DR telefon do serwisu i sprawdzą w homologacji.

No nie przesadzaj - może i są błędy, ale raczej dotyczą nietypowych samochodów, a nie takiej masówki jak ford.

Zresztą zawsze można sobie porównać z innym źródłem. Tam po prostu można najszybciej sprawdzić.

Jak chcesz porady prawnej czy lekarskiej to też możesz sobie szybko wyguglować, ale jak chcesz mieć pewność, to już lepiej pójść do specjalisty, a najlepiej dwóch;-)

Zresztą dane ze strony Forda dotyczące bieżącego modelu (sprzed liftingu) potwierdzają, że wersje z silnikiem 2.0 mają DMC powyżej 2.300

A dokładnie 2.330...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

No nie przesadzaj - może i są błędy, ale raczej dotyczą nietypowych samochodów, a nie takiej masówki jak ford.

Uwierz mi, ja już się parę razy naciąłem i dotyczyło to nowych popularnych samochodów :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.