Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.04.2019 o 21:33, Cezarr napisał:

Znalazłem dla Was silnik odpowiedni, tylko że diesel ?

 

Silnik.jpg

Cezar ja widze ze jestes milosnikiem motoryzacj okrętowej hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

Mała errata - sprawdziłem i jednak ma DMC równo 2.200, a więc do cepki 1.300 jeszcze styknie;-)

To już zależy od konkretnej konfiguracji auta. Palić to będzie jak V8 bez turbiny. Tak tylko ostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 21:33, Cezarr napisał:

Znalazłem dla Was silnik odpowiedni, tylko że diesel ?

 

Silnik.jpg

Mój sąsiad, który jest mechanikiem okrętowym zapytany przeze mnie, dlaczego sam nie naprawił samochodu jak się zepsuł odpowiedział:

cyt: "nie naprawiam silnika jak nie mogę wejść do cylindra". :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 21:10, maarec napisał:

w moim temacie to trafiony zatopiony zgodnie z zapowiedziami. Jak się uda, to będzie niedługo durango w garażu, morda mi się uśmiecha jak tylko sobie o tym przypomnę :)

brzydkie, czarne, ciężkie i amerykańskie. W tym aucie najbardziej podoba mi się silnik, silnik, skrzynia, silnik, napęd, zawieszenie samopoziomujące, silnik, skrzynia i cała masa dodatków.... a no i zbiornik na gaz prawie 100L :) i jeszcze MW :)

mija praktycznie miesiąc co pokazuje, że pewnych spraw przyśpieszyć czasem się nie da, nawet jak obie strony do tego dążą. Zakup wspomnianego bolida jest dalej na tapecie, nie uda się tego zrobić przed ewentualnymi wczasami, do których zostało już końcowe odliczanie. Samochód widzieliśmy na żywo, zrobił odpowiednie wrażenie, a cały temat pogrzebała papierologia. Może to i dobrze, bo miałbym max 10 dni na rejestrację, hak, serwis i LPG.

W temacie sprzedaży smaxa, wygląda na to, że jest to temat na 48H, mam zapisanych 5 chętnych w kolejce więc pewnie któryś jest wypłacalny.

 

Image1.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maarec napisał:

To już zależy od konkretnej konfiguracji auta. Palić to będzie jak V8 bez turbiny. Tak tylko ostrzegam.

No nie wiem, czy aż tak. Ten silnik, dla tego samochodu jest porównywalny z moim (mniejszy, słabszy, ale samochód też mniejszy i lżejszy).

Póki co nie narzekam na spalanie - średnia z jazdy miejsko-podmiejskiej to 7.5-8.5 litra (solo oczywiście).

Zobaczymy jak zamknie się trasiak z cepką na Włochy - ale to dopiero za miesiąc.

Poprzedni (silnik większy, ale bez turbo i słabszy) spalał z cepką całkiem znośnie - między 9, a 11 l. Średnia wychodziła równe 10.

Nie piszę w żadnym wypadku, że Kuga jest idealnym samochodem do holowania (zresztą nie mam żadnej sympatii do Forda), ale jako nowy samochód za te pieniądze dla mniejszych cepek i dla zestawu poniżej 3,5 t to niezła opcja.

No i automat to nie żadne CVT, tylko "klasyk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

No nie wiem, czy aż tak. Ten silnik, dla tego samochodu jest porównywalny z moim (mniejszy, słabszy, ale samochód też mniejszy i lżejszy).

Póki co nie narzekam na spalanie - średnia z jazdy miejsko-podmiejskiej to 7.5-8.5 litra (solo oczywiście).

Zobaczymy jak zamknie się trasiak z cepką na Włochy - ale to dopiero za miesiąc.

Poprzedni (silnik większy, ale bez turbo i słabszy) spalał z cepką całkiem znośnie - między 9, a 11 l. Średnia wychodziła równe 10.

Nie piszę w żadnym wypadku, że Kuga jest idealnym samochodem do holowania (zresztą nie mam żadnej sympatii do Forda), ale jako nowy samochód za te pieniądze dla mniejszych cepek i dla zestawu poniżej 3,5 t to niezła opcja.

No i automat to nie żadne CVT, tylko "klasyk".

Mam w garażu ecoboosta 1.0 i coś tam o spalaniu wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Suzuki też przerzuciło się na dałnsajzing i też daje do wyboru 1.4 i 1.0 turbo.

Ford widzę zrobił podobnie - 1.5 i 1.0.

Nie wiem jak się sprawują w Suzuki silniki 1.0. Do swojego bał bym się takiego (nie mówiąc już o ciągnięciu cepki).

Porównując parametry 1.4 Suzuki i 1.5 Forda do mas/wymiarów S-Crossa i Kugi, wychodzi to na korzyść Suzuki, czyli siłą rzeczy 1.5 Ecoboost Forda w Kudze powinien palić więcej niż ten 1.4 u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zulos napisał:

No Suzuki też przerzuciło się na dałnsajzing i też daje do wyboru 1.4 i 1.0 turbo.

Ford widzę zrobił podobnie - 1.5 i 1.0.

Nie wiem jak się sprawują w Suzuki silniki 1.0. Do swojego bał bym się takiego (nie mówiąc już o ciągnięciu cepki).

Porównując parametry 1.4 Suzuki i 1.5 Forda do mas/wymiarów S-Crossa i Kugi, wychodzi to na korzyść Suzuki, czyli siłą rzeczy 1.5 Ecoboost Forda w Kudze powinien palić więcej niż ten 1.4 u mnie.

Ja wiem jak się te Ecoboosty sprawiają w Fordzie. Koledze wymienili w Mondziaku taki silnik po 30k km. Silniki się tak dobrze sprawują, że ten znajomy właśnie próbuje się pozbyć tego Mondeo ;)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Ja wiem jak się te Ecoboosty sprawiają w Fordzie. Koledze wymienili w Mondziaku taki silnik po 30k km. Silniki się tak dobrze sprawują, że ten znajomy właśnie próbuje się pozbyć tego Mondeo ;)

No i to jest dobra informacja:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał:

Ja wiem jak się te Ecoboosty sprawiają w Fordzie. Koledze wymienili w Mondziaku taki silnik po 30k km. Silniki się tak dobrze sprawują, że ten znajomy właśnie próbuje się pozbyć tego Mondeo ;)

Wiadomo, różnie bywa. Tfsi, 4.2 TDI itd też wymienia się na gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.