Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie podali od razu nr VIN, bo pewnie niedługo pojawi się na OTOMOTO:-)

3 godziny temu, maarec napisał:

Osobiście na dziś wolałbym te 300k wydać na holownik niż kampera :) wcale mnie moda nie kręci.

Że niby jest moda na kampery i dlatego się kupuje??

Czy chodzi Ci o modę na Fordy??;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zulos napisał:

Szkoda, że nie podali od razu nr VIN, bo pewnie niedługo pojawi się na OTOMOTO:-)

Że niby jest moda na kampery i dlatego się kupuje??

Czy chodzi Ci o modę na Fordy??;-)

O modę na porzucanie przyczep na rzecz kamperòw. Owszem rozważam kampera jako auto na weekendy blisko domu. Może być i pełnoletni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maarec napisał:

O modę na porzucanie przyczep na rzecz kamperòw. Owszem rozważam kampera jako auto na weekendy blisko domu. Może być i pełnoletni. 

Wydaje mi się, że to raczej kwestia wyboru preferencji karawaningowych na rzecz większej mobilności. To trochę tak jak z modą na SUVy - z jakiego powodu bym nie kupił SUVa, każdy teraz powiedz mi, że ulegam modzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zulos napisał:

Wydaje mi się, że to raczej kwestia wyboru preferencji karawaningowych na rzecz większej mobilności. To trochę tak jak z modą na SUVy - z jakiego powodu bym nie kupił SUVa, każdy teraz powiedz mi, że ulegam modzie...

Oczywiście. Zarówno kampera jak i Suva można zrozumieć i nie traktować tego jak podążania za modą. Z drugiej strony sam mówisz o kamperze zamiast solidnego holownika. Ja przestaje widzieć zalety kampera, jedyną jest szybszy dostęp do WC z dziećmi w trasie - oczywiście chodzi mi o parking, zatoczkę, pas awaryjny a nie podczas jazdy - nie trzeba kurtek, wysiadania itd. I to koniec zalet, nawet realna prędkość (nie wliczając kamperoblaszaka) będzie mocno zbliżona. Na weekend tak, wsiadam i jadę i już. Natomiast zwiedź 7m kamperem zakątki na Greckiej, Włoskiej czy Chorwackiej wyspie, gdzie ciężko czasem autem się pomieścić. Wiem, że jestem daleko poza tematem.

jak sytuacja wygląda u mnie na dziś ?

1. Dodge Durango AWD Hemi -  2015/2016 - na próbę na rok czy dwa

2. długo, długo nic

3. Edge biturbo

4. Za 2-3 lata wspomniany Escape z hybrydą, pod warunkiem, że cena będzie realna a ta pojawi się pod koniec 2020r. Mocno kusi dojazd do pracy elektrycznym wozem... a później hmm tankowanie z gniazdka w pracy ? Ciekawe co na to przepisy podatkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał:

Fajny, co pod maską?

3.8 V6 wolnossący 291 KM i 355 Nm.

Wydaje mi się że bliźniak w Kia jest ciekawszy, tył trochę jak w Volvo XC90:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/premiery/kia-telluride-luksus-w-terenie-or-nowy-suv-kia-w-detroit/h6wj384#slajd-10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.