Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm mam Forda S maxa bi turbo oczywiscie ze skrzynia dsg .Gwarancja sie juz skończyła .80 tys km przebiegu i jeszcze przyczepki nie ciągnął .
1300kg jest do pociagniecia - i sie zastanawiam czy da rade ?.
Kolega ma octavie rs z dsg skrzynią i zrobił z 30 tys km i nic ....


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma mondeło 2,0 diesla z pałersziftem, po podłączeniu przyczepy niby coś tam w skrzyni się zmienia ale ani ja ani on nie widzi żadnej różnicy. Jeździ w automacie, nalatane ma 240tyś. Może kolega w skodzie ma jakieś cenne rady czy też zdaje się na konstruktorów fabrycznych ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jubi-tom napisał:

Biegi zmieniac łopatkami ? I trzymac na obrotach ?

do ciągnięcia przyczepki jest tryb S. Komputer kontroluje wszsytko więc nie trzeba mu przeszkadzać, ewentualnie można na ostych zjazdach w górach zredukować ręcznie, ale i to sam ogarnia nienajgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze trzeba zobaczyc w praktyce jak przezuca biegi , bo moze rzeczywiscie sie cos zmienia w skrzyni.
Hak mam automat i moze wysyla jakies info do komputera ktory zmieni parametry skrzyni.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w DSG grupy VAG po podpięciu przyczepy praca skrzyni się  zmienia, choć przy jeździe na tempomacie dalej pozostaje tendencja do wrzucania jak najwyższych biegów i pałowania auta w zakresie poniżej 1500 rpm, i o ile na prostej nie ma z tym problemu to w górach trzeba wspomagać się łopatkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cosik3 napisał:

przeczytałem, że Ford chce wprowadzić do Europy fajną hybrydę nadającą się do ciągania przyczep (DMC do 2500 kg):

Ford Explorer PHEV 

Ford Explorer PHEV

Ford Explorer PHEV

 

ford na 2020 zapowiedział nową Kugę (dla mnie ładna podobna do Mazdy, Porsche, Alfaromeo), która też ma być hybrydą ( i to plug-in) . Aż mi się nie chce wierzyć, bo zapowiadają 3.0 ecoboost.

explorera też zapowiedzili, dali do myślenia. Jak doliczą akcyzę, cło to obstawiam, że będzie bliżej 300 niż 200.000zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nowe fordy.

Edycja - na filmiku Zachar wspomina o cenie explorera ok 70.000E - cena nie oficjalna. lekko 300.000zł plus akcyza itd. Zobaczymy oficjalną cenę w PL.

450KM, ponad 800NM. Kusi, szczególnie, że zasięg  na prądzie ok 50km. w moim przypadku jeździłbym 80% przebiegu na prądzie. Być może nie za rok, ale już za 5 dałbym się skusić.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

Ło matko - toż to za 300 tys. to już kamperek miooodzio byłby...

I nie musiałby mieć wcale 800NM...

A po mieście jakaś mała popierdółka:-)

A gdzie mu tam ceną do BMW czy audi?

Osobiście na dziś wolałbym te 300k wydać na holownik niż kampera :) wcale mnie moda nie kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.