Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

śledzę z uwagą ten wątek. Mam do Was jedno pytanie - z tego, co wiem, od jakiegoś czasu istnieje możliwość zdawania egzaminu własnym samochodem. Czy to prawda? I jeśli tak, czy B96 też można zdawać własnym autem?

Pytam dlatego, iż od wielu lat jeżdżę dużym suvem z automatem i na pewno nie poradziłbym sobie autem z manualem.

A jak to wyglądało u Was? Był ktoś w takiej sytuacji?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cezarr napisał:

Czyli prawko masz tylko na automat?

W pewien sposób tak. 

Umiejętność prowadzenia samochodu to przede wszystkim praktyka, nawyki. Wie to każdy świadomy, doświadczony kierowca. 
Setki tysięcy km od 20 lat na automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Emzetek napisał:

W pewien sposób tak. 

Umiejętność prowadzenia samochodu to przede wszystkim praktyka, nawyki. Wie to każdy świadomy, doświadczony kierowca. 
Setki tysięcy km od 20 lat na automacie.

Zapytaj w swoim ośrodku egzaminacyjnym, może mają tak takie auto, ale taką możliwość mają chyba tylko osoby niepełnosprawne.

https://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-jazdy/egzamin/262769,Egzamin-wlasnym-autem-na-razie-niemozliwy.html

 

http://ministerstwonaukijazdy.pl/zdajesz-wlasnym-autem-dostajesz-zwrot-czesci-oplat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kristofer napisał:

To chyba jakiś żart ;)

Coraz więcej takich osób w PL

20 minut temu, Commander napisał:

Moja przyjaciółka mieszka w Stanach 25 lat. Tam robiła prawko..nigdy nie jeździła manualem.

To może być inna kwestia. 

Co innego mieś prawko "B" i nigdy nie jeździć manualem a co innego mieć "B automat" i mieć zakaz jazdy manualem.

Skoro można mieć prawo jazdy kat B tylko na automat, to robiąc E do takiego B WORD musi mieć "holownik" z automatem.

Chyba, ze do B na automat nie można zrobić E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być inna kwestia. 
Co innego mieś prawko "B" i nigdy nie jeździć manualem a co innego mieć "B automat" i mieć zakaz jazdy manualem.
Skoro można mieć prawo jazdy kat B tylko na automat, to robiąc E do takiego B WORD musi mieć "holownik" z automatem.
Chyba, ze do B na automat nie można zrobić E.
Wg mnie nie ma żadnego zakazu zrobić E do B na automat. Jeśli ktoś ma B Automat to musi mieć możliwość zrobienia B96 albo E do tego B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezarr napisał:

Ale o to najlepiej zapytać w WORD tutaj możemy sobie najwyżej podyskutować.

Właśnie dzwoniłem w swojej sprawie i zapytałem, zostałem odesłany do wydziału komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszedł egzamin B+E pozytywnie, co więcej - plac i manewry to prosta sprawa, dopiero jazda w ruchu miejskim może w łatwy sposób nas pogrzebać, bo to zwykłe zdawanie jak B za młodu, jednak wielu z nas ma złe nawyki, po prostu niewiedzę a i państwowe wymogi egzaminowania bywają gdzieniegdzie dosyć śmieszne. U mnie egzaminator na placu powiedział, że nie jest aptekarzem, jak zacząłem sprawdzać czy jest dobrze zabezpieczona plandeka to powiedział, żebym się ni wygłupiał :) pomyślałem więc - spoko, ale na mieście, pomimo znajomości przepisów, zasad itp nawet sytuacje losowe mogą sprawić, że się obleje. Ja na szczęście ogarnąłem, teraz tylko jeszcze półtora-dwa tygodnie i blankiet w ręce :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.