Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

@Liberty nie będę przekonywał do Taberta ;).

Nie mniej zobacz jeszcze Fendt, LMC, Knaus.

One wszystkie są jakościowo lepsze od Hobby.

Hobby jest najwięcej bo zawsze w swoich rocznikach wygląda bardzo ładnie ale to zasadniczo jedyna zaleta Hobby po 2000r. 

Obecnie cepki robione są na ramach Knott lub AL-KO. Obie tak samo dobre i coś ten magik ściemnia mówiąc o ich sztywności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

no to i ja dołączyłem dzisiaj do posiadaczy B96 (szybciej, taniej i dla mnie "a w sam raz" - zestaw ma 4100dmc)

i taka moja rada - nie idźcie na egzamin bez paru (2-3-4?) godzin z instruktorem który pokaże wam na co zwracać uwagę na egzaminie (bo przeciez nie nauczy was/nas jeździć z cepą)

sam egzamin jest tak prosty a zarazem trudny ze bez tego "przeszkolenia" (w stylu : pokazywanie palcem na świecące swiatał, zapinanie przyczepy w rękawiczkach, zakaz przejscia nad dyszlem, itp itd) trudno nie dać sie złapać na jakiejś pierdole :)

(ja powtarzałem wjazd do garażu z powodu braku sygnalizacji skrętu kierunkowskazem :) )

pozdr!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

D^Bry!, 

u mnie tez B+E zaliczone! Przed egzaminem śmigałem długim zestawem poniżej 3.5T bez żadnych: problemów były cofania trudniejsze tyłem parkowania na kempingach, wciskanie sie pomiędzy dwa tyłem na parkingu gdzie "przechowuje" przyczepę.

Jednak po zmianie holownika przestałem mieścić się w limitach 3.5. Chociaż z B96 dałbym radę, to postanowiłem od razu iść na całośc B/E - A Co!

Po kursie i zdanym egzaminie, wiem iż bez przygotowania B/E nie dałbym rady zdać go z biegu czyli od razu B96 - no chyba żeby jakiś fart....

Egzamin to:  przygotowanie do jazdy, pojazd i przyczepa.. płyny.. światła drobiazgi...

Egzamin to: zaprzęganie: rękawiczki, kolejność czynności, światła... sprawy oczywiste, jednak przy egzaminie... ;).

Egzamin to:  Placyk... i tutaj na prawdę moje umiejętności wzrosły - moja przyczepa jest długa - zupełnie inny feeling.... na egzaminie/kursie krótka Wiola, ponadto nigdy nie jeździłem z moją tyłem po łuku kilka set metrów... bo po co... a garaż tyłem przodem z ukosa.. .w limicie lini... prawie na raz ... ;)

Egzamin to: Miasto... każdy z nas jeździ autem naście lat... BA nie tylko autem zestawem... a tu nagle ma egzaminie., prawie jakbyśmy byli na teście gdy stawka wysoka  przy trywialnych pytaniach...  zaczynasz rozważać.. myśleć..... i ciśnienie rośnie i najprostsze sprawy zaczynają się kompilować....  ;)....  np we Wroc na samym końcu jazdy na mieście tuż przy powrocie jest znak STOP,  a 20 m dalej jest B-32  z napisem "kontrola..":. czy ktoś wiedziałby, żeby należy sie przed nim zatrzymać jak przy STOP.... ja widziałem ten znak pierwszy raz... na kursie ;).

Pozdrawiam i powodzenia życzę, bo wierze, iż B+E prędzej czy później dotyczyć będzie nas Wszystkich :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bartezoz napisał:

Wroc na samym końcu jazdy na mieście tuż przy powrocie jest znak STOP,  a 20 m dalej jest B-32  z napisem "kontrola..

W którym miejscu masz znak kontroli celnej? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacekzoo napisał:

W którym miejscu masz znak kontroli celnej? ?

przy ulicy ziębickiej: jest znak STOP,  tuż dalej jest "Brama" wjazdowa do pogotowia ratunkowego, przez którą należy na samym końcu jazdy po mieście przejechać - przy tej bramie widnieje znak B32: Punkt Kontroli.... czyli STOP!... brak zupełnego ruchu,  kontroli też nie ma...  kto by pomyślał by się zatrzymywać przy pustej dyżurce ;)

Edytowane przez bartezoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja opiszę wam co spotkało mnie po zrobieniu kategorii BE. Otóż Kurs, egzamin poszedł gładko, odebrałem prawo jazdy i ze szczęścia dobrze nie sprawdziłem druku prawa jazdy. Po miesiącu przez przypadek spojrzałem na tylną stronę prawa jazdy i jakież było moje zdziwienie gdy zauważyłem że z moich dotychczasowych bezterminowych kategorii A, B zrobiły się wszystkie terminowe na 15 lat czyli AM, A1,A2,A,B1,B, BE i T (nazwy wg. nowego druku). Pismo do starostwa z odwołaniem nic nie dało, okazuje się , że prawo jazdy to decyzja administracyjna i mamy tylko 2 tygodnie na odwołanie, adwokat tez nic nie pomógł. W ten oto sprytny sposób zabrano mi raz nabyte uprawnienia bezterminowe i dano terminowe. Co ciekawe widziałem osoby które robiły też inne kategorie w tym samym starostwie i mają różne terminy badań , czyli przy kategoriach gdzie miały bezterminowe dalej takie są a przy nowo zrobionych ważność na 15 lat i tak też powinno być u mnie . No ale ponieważ przegapiłem dwutygodniowy termin na odwołanie to pomyłka urzędnika zrobiła się " prawem". :). Swoją drogą ciekawe gdyby pomylił się i dał mi jedną kategorię więcej to też po dwóch tygodniach mógłbym im odpowiedzieć czystą angielszczyzną ...fuck you :) ? Niestety chyba nie...

Jestem tylko ciekawy czy jak kiedyś będę wymieniał prawo jazdy to wydadzą mi z prawidłowymi datami czy nie...no ale będę miał znowu dwa tygodnie na odwołanie ;)

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba nie ma już bezterminowych uprawnień. Wszystkie są terminowe. Jak wymieniasz z jakiegoś powodu PJ to dostajesz terminowe uprawnienia zamiast bezterminowych. 

Te inne osoby u których widziałeś uprawnienia bezterminowe mają taką samą wersję druku PJ?

Ja mam wszystkie uprawnienia terminowe a wymieniałem PJ jakieś 5 lat temu. 

 

EDIT:

Moim zdaniem ta terminowość uprawnień ma sens. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, vrs napisał:

Teraz chyba nie ma już bezterminowych uprawnień. Wszystkie są terminowe. Jak wymieniasz z jakiegoś powodu PJ to dostajesz terminowe uprawnienia zamiast bezterminowych. 

Te inne osoby u których widziałeś uprawnienia bezterminowe mają taką samą wersję druku PJ?

Ja mam wszystkie uprawnienia terminowe a wymieniałem PJ jakieś 5 lat temu. 

Ja robiłem B+E w tym roku, mam najnowszy druk PJ i "stare" uprawnienia robione dawno temu (kat. A1, A, B1, B ) mam dalej bezterminowe (wpisana kreska), natomiast AM, B+E oraz T dostałem z terminem 15lat, tak samo zresztą jak samo PJ ma termin ważności 15lat i tą samą datę mam wpisaną. Nie wiem czy nie jest to kwestia jak dawno temu robiło się te pierwsze kategorie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, vrs napisał:

Ja B mam z 97 roku i mam teraz wpisane jako terminowe. Na bank miałem bezterminowe.

To mam podobnie, w takim razie to dużo zależy od WK co i jak wpiszą w PJ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia są bezterminowe, natomiast dokumenty prawa jazdy już nie. Docelowo wszystkie blankiety PJ trzeba będzie wymienić i nie będzie już takich z wpisem "bezterminowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał:

Uprawnienia są bezterminowe, natomiast dokumenty prawa jazdy już nie. Docelowo wszystkie blankiety PJ trzeba będzie wymienić i nie będzie już takich z wpisem "bezterminowo".

To czym różnią się u mnie uprawnienia które mają w rubryce "11. Ważne do" kreskę od tych uprawnień które mają w rubryce "11." datę 15lat ? Samo PJ oczywiście ma swoją datę ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.