Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, lukwisz napisał:

PKK można wyrobić przez internet (mi kazali wypełnić na kat B i dołączyć pisemko że chcę B96). PKK jest niezbędny aby zapisać się na egzamin. W szkole jazdy nie potrzebują PKK. Ja właśnie jestem po 2 godzinach jazdy pt rozpoznania bojem ? Dla mnie ze znikomym doświadczeniem z przyczepą wniosek jest jeden: szanse na zdanie tego z marszu z ulicy jest niewykonalne;-)

Moze i mozna ale z doswiadczenia wiem ze szybciej, latwiej, bez konieczności wgryzania sie i doktoryzowania zrobi to za mnie Pani z urzędu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na kategorie B96 wyrabiałem profil PKK i był on potrzebny do ustalenia terminu egzaminu oraz pan u którego wykupiłem sobie jazdy po placu także tego wymagał. Ja wziąłem sobie cztery godziny jazdy po placu i zdałem egzamin za pierwszym podejściem a moje doświadczenie z jazdą z przyczepą jest takie że jakieś 4 lata temu nie umiałem cofnąć z towarową przyczepka a co dopiero z siedmio metrowa przyczepą kempingową. Także panowie głowa do góry . Dodam jeszcze że egzamin zdawałem w Word w Poznaniu

Edytowane przez Nalewa92 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, goorek napisał:

Zmiana planów, robię E do B, myslalem ze szybko ogarne termin egzaminu a tu i tak 3-4 tygodnie, wiec tyle co mi kurs zajmie...

:ok: tylko nowe pkk musisz chyba wyrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moim pkk na motor wydaje mi się że nie, pkk jest przypisany do osoby i do konkretnej kategorii. Ja mam np na kat A i na to bym nie mógł pójść na inną. Dowiedz się czy b96 jest tożsame z b+e czy inaczej to widzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacekzoo napisał:

Po moim pkk na motor wydaje mi się że nie, pkk jest przypisany do osoby i do konkretnej kategorii. Ja mam np na kat A i na to bym nie mógł pójść na inną. Dowiedz się czy b96 jest tożsame z b+e czy inaczej to widzą

Dobrze, ze napisałeś, bo faktycznie tak jest! Ale po co taka fikcja, przecież robisz profil i zdajesz sobie co chcesz - tak myślałem ze to działa. Ale spoko, zadzwoniłem do urzędu, jeszcze nie ma moich akt i Pani mówi, że jak przyjdą to zadzwonią, podjadę i zrobią mi "na miejscu" profil B+E zamiast B96. Dzięki bo tak to bym sobie czekał na lajcie i pojechał nieświadomie odebrać coś zupełnie niepotrzebnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2020 o 09:59, jacekzoo napisał:

Z ciekawości patrzyłem, we wrocławiu 10 dni

byłem dziś sie zapisać na kurs, a więc dopóki nie skończy się kursu, nie jest zwolniony numer PKK i nie da się zaspiać na egzamin. Więc nie jestem w stanie wczesniej się zapisać, termin na teraz był w okolicach 20 lipca w Krakowie. Ale Pan ze szkoły jazdy powiedział, że to niekoniecznie musi być tak, że mi się to wszystko przesunie, ponieważ terminy niejako są dodawane do systemu na bieżąco, czyli jeśli już wszystko pobookowane na dane daty, to się może okazać, że dzień wcześniej otworzą miejsca wolne. No zobaczymy , na teraz były w Krakowie na 30 lipca, w Nowym Sączu 9, 13, 16, 17 lipca, w Tarnowie 14,21 lipca, w Kielcach 16 lipca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak normalnego instruktora trafisz, to rozpisze Ci "mądrze" godziny w taki sposób, że nie upłynie dużo czasu od "ukończenia" kursu do egzaminu.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, krzy_ napisał:

Jak normalnego instruktora trafisz, to rozpisze Ci "mądrze" godziny w taki sposób, że nie upłynie dużo czasu od "ukończenia" kursu do egzaminu.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

8 lipca koncze kurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, goorek napisał:

8 lipca koncze kurs.

No i dopiero wtedy możesz zapisać się na egzamin, a wówczas termin egzaminu może Ci się przesunąć... A gdybyś go skończył 2 lub 3 to może załapałbyś się na wcześniejszy. Tak tylko gdybam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, krzy_ napisał:

No i dopiero wtedy możesz zapisać się na egzamin, a wówczas termin egzaminu może Ci się przesunąć... A gdybyś go skończył 2 lub 3 to może załapałbyś się na wcześniejszy. Tak tylko gdybam ?

no można tez 15 godzin wyjeździć w 1 dzień ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.