Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, jacek00 napisał:

Tak słyszałem, ale że u nas faktycznie jest bajzel to nikt nic nie wie emoji1787.png

Wyczytalem na stronie info-car gdzie m.in mozna sie zapisac na egzaminy itp, że do egzaminu i tak jest potrzebny PKK ?

26 minut temu, Cezarr napisał:

Przedrzymskim Ty chcesz jeździć bez uprawnień a nie musisz, ani to mądre a już na pewno nie jest legalne, chyba że mieścisz
się w kategorii B.

Oczywiście, że sie mieszczę ;) na pół-pusto. 

Edytowane przez goorek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cezarr napisał:

Aha tak to jednak nie działa, ale może zrobisz sobie od razu B+E egzamin jest ten sam.

A jak działa? 

Auto: O.1=2000kg, F.2=2300, F.3=---, MW=1597

Przyczepa: MW=1240, F.2=1500

B96 styknie! 

Edytowane przez goorek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz dmc auta i dmc budy. Jak powyżej 3,5T to albo b96 albo B+E

46 minut temu, jacek00 napisał:
Godzinę temu, goorek napisał:
Ja też zacząłem walkę z B96. Jakieś 3 tygodnie temu, jak już sprzedałem Dethlefsika i wiedziałem, że przyczepa następna będzie cięższa.
Najpierw strona Mordu i info, że przyjmują zapisy na egzamin od 8 czerwca (nowych osób, najpierw Ci, którym przepadł termin), myślę ileeeee czasu na spokoju zdążę, przecież to cyk-pyk, wykupie z 4 godziny i będzie dobrze. 8 czerwca dzwonię do Mordu i się zapisuję na egzamin.
Wybrałem szkołę w KRK, dzwonię, Pani pyta czy mam PKK? Przeprasza bardzo, co??? No i się zaczęło - zanim kurs to musi Pan mieć PKK, ale żeby mieć PKK to zdjęcie, badanie lekarskie, u nas w szkole będzie lekarz wtedy i wtedy. Dobra mówie, proszę mnie zapisać. Mija z tydzień - półtora.
Badanie oczywiście formalność. Zdjęcie jakieś mam, idę do urzędu...Ale w sumie czy oni już działają? Wchodzę na stronę - wizyty są owszem ale tylko po telefonicznym umówieniu. Dzwonię - dzień pierwszy porażka. Dzień drugi, ktoś odbiera, hurraaa, termin wizyty za tydzień emoji20.png Nie ma wyjścia, biorę termin. Na ten piątek co był teraz.
Do urzędu wchodzę na umówioną godzinę (da się? da się), wypełniam druczek, daję Pani badanie, zdjęcia, ksero prawa jazdy (samemu trzeba zrobic w tych czasach), Pani zbiera dokumenty, myślę petarda, zaraz dostanę PKK. Yhyyyy... Pani mówi, że z racji, że prawko miałem wydane w innym urzędzie ona musi ściągnąć moje dokumenty. Myśle fajnie, zaraz się połączy przez neta, może chwile to potrwa ale idzie dobrze. I nagle Pani mówi - że wyśle prośbę do tamtego urzędu w poniedziałek po długim weekendzie, pocztą, pewnie dojdzie koło środy, a tam albo to zrobią od razu, ale zwykle czekają aż się kilka takich próśb zbierze, żeby grupowo załatwiać temat, czyli pewnie koło poniedziałku się za to zabiorą, w środę wyśla, więc w piątek (UWAGA) za dwa tygodnie powinno już być. (powinno - SIC).
Do tego czasu nie mogę zacząć tych lekcji, nie mogę zapisać się na egzamin - nic.
XXI wiek, komputery, internety, auta same jeżdżą gdzieniegdzie, ludzie od dawna latają w kosmos a tu kurde takie coś? Szczerze to jest kurde nie-do-wiary.
I będę musiał jeździć z "nowa" przyczepa bez uprawnień póki co.
eeeeeeeee

Do B96 nie potrzebujesz PKK, bo B96 to nie jest nowa kategoria prawa jazdy. PKK potrzebujesz kiedy idziesz zapisać się na jakikolwiek kurs. B96 robisz bez kursu

Potrzebuje, może do samego kursu nie bo kursu jako takiego nie ma ale do zapisania na egzamin jest potrzebny PKK

Swoją drogą ta pani w szkole jazdy to jakaś ignorantka. Jak byłem teraz zapisywać się na motor to pierwsze co pytała czy wcześniej prawko wyrabiałem w tym samym urzędzie, wszystko mi powiedziała co i jak i gdzie i nawet dała wniosek o pkk żebym nie musiał w urzędzie wypełniać tyko zanieść gotowy. Szybko, sprawnie i przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, goorek napisał:

A jak działa? 

Auto: O.1=2000kg, F.2=2300, F.3=---, MW=1597

Przyczepa: MW=1240, F.2=1500

B96 styknie! 

Chodzi o to że jak przekraczasz 3,5t a liczą się masy DMC auta i przyczepy to jeździć nie możesz, ani na chwilę ani tymczasowo.
U ciebie jest powyżej 3,5 t tak więc jeździć nie możesz, a raczej nie powinieneś do czasu zrobienia uprawnień, i o to mi chodzi.
A B 96 oczywiście wystarczy :)

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacekzoo napisał:

Bierzesz dmc auta i dmc budy. Jak powyżej 3,5T to albo b96 albo B+E

Potrzebuje, może do samego kursu nie bo kursu jako takiego nie ma ale do zapisania na egzamin jest potrzebny PKK

Swoją drogą ta pani w szkole jazdy to jakaś ignorantka. Jak byłem teraz zapisywać się na motor to pierwsze co pytała czy wcześniej prawko wyrabiałem w tym samym urzędzie, wszystko mi powiedziała co i jak i gdzie i nawet dała wniosek o pkk żebym nie musiał w urzędzie wypełniać tyko zanieść gotowy. Szybko, sprawnie i przyjemnie

Tak, to dobrze liczylem stad sie zabieram za B96. 

Co do szkoly to ja ostatnio mialem z nimi do czynienia jakies 20 lat temu, takze moze nie ogarniaja ;)

Nic, tak czy siak musze czekac zanim wyrobią PKK, myślę, że gołębiem pocztowym byloby szybciej ?

Teraz, Cezarr napisał:

Chodzi o to że jak przekraczasz 3,5t a liczą się masy DMC auta i przyczepy to jeździć nie możesz, ani na chwilę ani tymczasowo.
U ciebie jest powyżej 3,5 t tak więc jeździć nie możesz, a raczej nie powinieneś do czasu zrobienia uprawnień, i o to mi chodzi.

Aaaaaa to jasne jasne, nie planuje nigdzie jezdzic, na razie jeszcze nowej budki nie ma pod domem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKK można wyrobić przez internet (mi kazali wypełnić na kat B i dołączyć pisemko że chcę B96). PKK jest niezbędny aby zapisać się na egzamin. W szkole jazdy nie potrzebują PKK. Ja właśnie jestem po 2 godzinach jazdy pt rozpoznania bojem ? Dla mnie ze znikomym doświadczeniem z przyczepą wniosek jest jeden: szanse na zdanie tego z marszu z ulicy jest niewykonalne;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukwisz napisał:

PKK można wyrobić przez internet (mi kazali wypełnić na kat B i dołączyć pisemko że chcę B96). PKK jest niezbędny aby zapisać się na egzamin. W szkole jazdy nie potrzebują PKK. Ja właśnie jestem po 2 godzinach jazdy pt rozpoznania bojem ? Dla mnie ze znikomym doświadczeniem z przyczepą wniosek jest jeden: szanse na zdanie tego z marszu z ulicy jest niewykonalne;-)

Jak można wyrobić przez internet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od  nowego roku zmiany nie będzie trzeba mieć dodatku na b będzie  można jeździć do 4250 ale  tylko auta na węgiel ma to uratować górnictwo   :D  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26037094,prawo-jazdy-kategorii-b-pozwoli-na-jazde-samochodami-powyzej.html#a=90&c=145&s=BoxBizMT

Edytowane przez DarkWater (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bob Duży napisał:

Pkk jest potrzebny i nie piszcie że nie, bez PKK nie zapiszesz się na egzamin. Nauka w szkole nie ma tu znaczenia z PKK. na E tak, na B96 możesz nie mieć PKK bo i tak płacisz za nauke.

A kto napisał że pkk nie jest potrzebne? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

:ok: :)

Ja pisałem, bo tak mi się obiło o uszy, że PKK potrzebne jest tylko kiedy wyrabiamy nową kategorię prawa jazdy, a kod 96 nie jest nową kategorią a jedynie rozszerzeniem posiadanych uprawnień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.