Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

No to mi też się  zachciało  B 96 i dziś właśnie zdałem egzamin:) Myslałem, że egzaminator  mnie uwali po przejechaniu kawałka dwupasmówki za przekroczenie ( jechałem 69) ale tylko dostałem ostrzeżenie, że jazda od nawrotki nieprawdłowa....Poza tym na placu wszystko poszło gładko. No więc jak w końcu przyjedzie cepka to będę mógł spokojnie jeździć. Zestaw to auto 2800 DMC i przyczepę zrobię na maksymalnie dozwoloną DMC dla tego modelu czyli 1350. Łącznie będę miał więc 4150 kg.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawel1966 napisał:

Myslałem, że egzaminator  mnie uwali po przejechaniu kawałka dwupasmówki za przekroczenie ( jechałem 69) ale tylko dostałem ostrzeżenie

Prawidłowo się zachował, przekroczenie do 20/h ostrzeżenie i jako pierwszy błąd. Powyżej 20/h koniec egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jacekzoo napisał:

Prawidłowo się zachował, przekroczenie do 20/h ostrzeżenie i jako pierwszy błąd. Powyżej 20/h koniec egzaminu

Dokładnie:)

 A ja po prostu troszkę się przez chwilę zapomniałem...Bo na Stella Sawickiego wszyscy grzeją ile się da, więc pomyslałem, że zdecydowanie za wolno się toczę. Moja głupota ale tknęło mnie gdy dobiłem do 69 i tego na szczęście nie przekroczyłem, bo byłoby po egzaminie...W sumie egzamin trwał godzinkę. przemaglowano mnie na placu z następujących "dyscyplin" ( jesli ktoś się na egzamin wybiera to może będzie przydatne)

- przygotowanie do jazdy

- ruszanie z miejsca - jazda pasem ruchu do przodu i tyłu

- Jazda po łuku

- ruszanie pod górkę

- wjazd do garażu przodem, wyjazd tyłem

@filipert dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawel1966 napisał:

Bo na Stella Sawickiego wszyscy grzeją ile się da, więc pomyslałem, że zdecydowanie za wolno się toczę

@pawel1966 to jeszcze taki szczegół o którym mało kto pamięta, nawet jak na takiej dwupasmówce jest podniesienie prędkości do 60 czy 70 to zestawu powyżej 3,5t to nie obowiązuje ?

 

i ode mnie też graty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacekzoo napisał:

@pawel1966 to jeszcze taki szczegół o którym mało kto pamięta, nawet jak na takiej dwupasmówce jest podniesienie prędkości do 60 czy 70 to zestawu powyżej 3,5t to nie obowiązuje ?

 

i ode mnie też graty ?

:):) chwilka zapomnienia...bo wiem, że nie wolno. upiekło mi się po prostu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

taka nowość z Internetu:

Z prawem jazdy kategorii B pojedziemy cięższymi samochodami

W zeszłym roku Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmianę w ustawie o transporcie drogowym, która rozszerzy prawa posiadaczy kategorii B. Chodzi o zapis, który mówi, jakie pojazdy będą mogli prowadzić. Będzie można jeździć:

Pojazdem samochodowym zasilanym paliwami alternatywnymi o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t oraz nieprzekraczającej 4250 kg, jeżeli przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej 3,5 t wynika z zastosowania paliw alternatywnych, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 66 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, a informacja o tym przekroczeniu jest odnotowana w dowodzie rejestracyjnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.