Skocz do zawartości

Witam i proszę o poradę w sprawie holownika


Masterek

Rekomendowane odpowiedzi

A moje pytanie brzmi - jak się ma skrzynia automat przy ciągnięciu cepy? Nie cierpi za mocno? Kolega chce kupić jakieś większe auto do ciągnięcia przyczepy kempingowej, ma na oku Mercedesa ML lub GLK, Audi Q7 albo BMW X6. Z tego zestawu preferowałby bardziej mercedesa, jednak boi się co ze skrzynią automatem. Jak się sprawdzi, czy się szybciej nie zajedzie... Tak nawiasem mówiąc to manual chyba mnie cierpi niż automat? Jeżeli źle myślę to poprawcie mnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A moje pytanie brzmi - jak się ma skrzynia automat przy ciągnięciu cepy? Nie cierpi za mocno? Kolega chce kupić jakieś większe auto do ciągnięcia przyczepy kempingowej, ma na oku Mercedesa ML lub GLK, Audi Q7 albo BMW X6. Z tego zestawu preferowałby bardziej mercedesa, jednak boi się co ze skrzynią automatem. Jak się sprawdzi, czy się szybciej nie zajedzie... Tak nawiasem mówiąc to manual chyba mnie cierpi niż automat? Jeżeli źle myślę to poprawcie mnie. Pozdrawiam

 

nigdy nie miałem automatu, ale wiele już się naczytałem, że automat radzi sobie lepiej przy holowaniu i mniej męczy sprzęgło. W wielu autach brakuje dodatkowej chłodnicy oleju w skrzyni i trzeba domontować. Są też auta, w których jak jest automat to nie ma dwumasy. Spalanie z przyczepą niestety rośnie w stosunku do manuala, ale wyobraź sobie trasę 600-700km dziennie na południe Europy, mijasz PL granicę - odpalasz tempomat na 95kmh i prawie możesz oczy zamykać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem automatu, ale wiele już się naczytałem, że automat radzi sobie lepiej przy holowaniu i mniej męczy sprzęgło. W wielu autach brakuje dodatkowej chłodnicy oleju w skrzyni i trzeba domontować. Są też auta, w których jak jest automat to nie ma dwumasy. Spalanie z przyczepą niestety rośnie w stosunku do manuala, ale wyobraź sobie trasę 600-700km dziennie na południe Europy, mijasz PL granicę - odpalasz tempomat na 95kmh i prawie możesz oczy zamykać :]

 

No tak, tylko czy akurat skrzynia w Merc ML/GL dobrze znosi obciążenia?

PS. tempomat też w manualu jest ;)

Edytowane przez gaultier89 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie brzmi - jak się ma skrzynia automat przy ciągnięciu cepy? Nie cierpi za mocno? Kolega chce kupić jakieś większe auto do ciągnięcia przyczepy kempingowej, ma na oku Mercedesa ML lub GLK, Audi Q7 albo BMW X6. Z tego zestawu preferowałby bardziej mercedesa, jednak boi się co ze skrzynią automatem. Jak się sprawdzi, czy się szybciej nie zajedzie... Tak nawiasem mówiąc to manual chyba mnie cierpi niż automat? Jeżeli źle myślę to poprawcie mnie. Pozdrawiam

 

Kiedyś zadałem to samo pytanie tutaj na forum, jak Ci się chce to sobie poczytaj :-]

http://forum.karawan...zepy-automatem/

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

No to kolejne pytanie. Jak jest z silnikami GDI Mitsubishi, chodzi o auto Pajero 3,5 GDI i ewentualnie współpraca z instalacją gazową. Teraz też prosiłbym o konkrety, bo opinie zasłyszane to znam i to niezbyt pochlebne, jeśli chodzi o GDI. Roczniki rozpatrywane to około 2000 - 2002. A może jest 3.5 benzyna "normalna" ?

 

 

Pozdrawiam

 

"Zwykły" bywa 3,8 w amerykańskich wersjach (Montero), jeśli chodzi o Gdi to nie jest problem z gazem, jak z kosztem instalacji z tego co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko czy ktoś zna z autopsji jak to auto się prowadzi?

...

 

 

 

 

ML 270Cdi prowadzi się bardzo dobrze i z przyczepami radzi sobie świetnie Automat też spisuje sie bardzo dobrze Tylko trzeba brac pod uwage że ma apetyt :-]

 

Niewiem dlaczego tak sie obawiasz automatu tym bardziej przy tak dużych jednostkach :niewiem: automaty chyba mniej cierpią przy przyczepach niż manuale :hmm:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat w mojej omedze radzi sobie bardzo dobrze,z budą 1,5t,to automat z mercedesa,poradzi spokojnie,podejrzewam że dużo lepiej,mój jest troche zajechany juz ,przy stal teście wypadł ponad 3k rpm,to juz nie ciekawie,bo powinien mnieć 2k rpm

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Dzięki za wskazanie modelu.

Rozumiem, że z punktu widzenia systemu napędów, centralnego mechanizmy różnicowego itd to jest to samo ?

 

Przepraszam, ale teraz dotarło do mnie, że napędy to chyba nawet lepsze.

 

 

To via zdzierca i kat.c

 

Co do via to mi to nie przeszkadza, a co do kat. c to nie sądzę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML 270Cdi prowadzi się bardzo dobrze i z przyczepami radzi sobie świetnie Automat też spisuje sie bardzo dobrze Tylko trzeba brac pod uwage że ma apetyt :-]

 

Niewiem dlaczego tak sie obawiasz automatu tym bardziej przy tak dużych jednostkach :niewiem: automaty chyba mniej cierpią przy przyczepach niż manuale :hmm:

 

 

a nie wiecie może jak z awaryjnością tych modeli? Naczytałem się że w GL często pada zawieszenie, a kosztuje kilka tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie może jak z awaryjnością tych modeli? Naczytałem się że w GL często pada zawieszenie, a kosztuje kilka tyś...

 

GL a ML to znaczna różnica.

Próbujesz porównać auto bardzo drogie do takiego które można już nabyć w cenie złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.