Skocz do zawartości

Witam i proszę o poradę w sprawie holownika


Masterek

Rekomendowane odpowiedzi

bodzio wkleił fajne auta to ja też zapodam taki mały OT :]

fajny, duży, rodzinny tylko że wszystko to diesle.

Pozdrawiam.

 

pozostaje kwestia serwisu :niewiem:

bo silnik to tam chyba merca jest, nie wiadomo czy go koreańce nie zepsuły

ale jak coś padnie z osprzętu czy w zawieszeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest jeszcze jedna sprawa: im auto popularniejsze tym części łatwo dostępne.

Pozdrawiam

 

:yes:

masz przede wszystkim wybór - oryginał w serwisie/poza, zamiennik (różnej jakości, różnych firm) i na końcu jakaś używka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Przemo.D pisze, że silnik 1.9 Fiata w specyfikacji 120/150 KM słabo ciągnie, a ma 280 Nm to co dopiero ten słabszy.

Tu źle mnie zrozumiałeś -> te Fiatoskie 1.9 120/150KM jeżdżą bardzo dobrze i co do mocy to na pewno jej nie braknie ;) Ten co ja miałem 150km/320Nm to świat i ludzie, tylko ogólnie Vectra ma na haku DMC1500 więc to jest na granicy jej możliwości przewidzianych przez producenta. Dodatkowo podczas zakupu należy spokojnie doliczyć jakieś 4000Pln na naprawę jej aby cieszyć się spokojną dalszą eksploatacją.

Na dzień dobry dwumas za sprzęgłem( chyba tylko cudem można kupić vectre z niepadającym przy gaszeniu dwumasem 2500pln) klapy kolektora ssącego + termostat to 1000pln i poszukać trzeba dobrze rozwiązania no i prawie każda ma DPF niestety i zapychający się EGR na który także jest sposób ale znowu trzeba coś robić;/ , można także usunąć DPF i dłubnąć na 200Km ale to kolejne 1600PLn a później już spokojnie nią jeździć -> bo co do samej jazdy nie można jej nic zarzucić ;) Przyspieszenie rewelacyjne, V-max aż nadto do przyczepy.Niestety także utrata wartości duża -> ja bym więcej nie kupił są lepsze samochody...;) dlatego nie polecam na holownik.

Jak patrze na te Sang-jongi czy jak się to pisze to myślę , że samochód powinien choć trochę cieszyć oko a nie odstraszać wyglądem...już nie wspomnę o sztywności całej budy która przy testach zderzeniowych rozpada się przy 30 na kawałki a technika zastosowana to lata 70.

Pozdro.

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekk, nie wiem czy dobrze zrozumiałem (nie czytałem całego wątku), ale czy rozważasz Sorento? - Bron Cię Panie Boże!

 

Wiem coś o tym, pracuję u importera części Kia

 

A jeśli rozważasz terenówkę to może Mitsubishi Pajero Sport? Są diesle, benzyniaki i do tego to bardzo prosta i trwała konstrukcja (rodem Pajero II , tylko nowszy wygląd)

 

http://moto.allegro.pl/mitsubishi-pajero-sport-2-5-tdi-4x4-terenowy-i2953497983.html

 

Wygląd moim zdaniem sympatyczny, a i co do jazdy wygodny, bo na samonośnym zawieszeniu...

 

za około 17-18tysi kupisz..

post-7469-0-04261900-1358340581_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tomekk, nie wiem czy dobrze zrozumiałem (nie czytałem całego wątku), ale czy rozważasz Sorento? - Bron Cię Panie Boże!

 

Wiem coś o tym, pracuję u importera części Kia

 

A jeśli rozważasz terenówkę to może Mitsubishi Pajero Sport? Są diesle, benzyniaki i do tego to bardzo prosta i trwała konstrukcja (rodem Pajero II , tylko nowszy wygląd)

 

http://moto.allegro....2953497983.html

 

Wygląd moim zdaniem sympatyczny, a i co do jazdy wygodny, bo na samonośnym zawieszeniu...

 

za około 17-18tysi kupisz..

 

Co do Sorento to jest jakaś wskazówka jeśli chodzi o markę Kia. Co do Pajero Sport to tak na drugim planie rozważam. Pierwszoplanowo niech to będzie ciut niższe.

 

Witam !

 

no dobra jak juz gdybamy to:

 

wygodny w jezdzeniu wół roboczy

http://otomoto.pl/ma...-C27494443.html

 

użytkowe auto osobowe

http://otomoto.pl/su...-C25830028.html

 

suv to nie jest ...ale osobowka tez nie

http://otomoto.pl/fo...-C23920346.html

 

nieopatrzony wygodny pick up

http://otomoto.pl/fo...-C24379094.html

 

:-]

 

Tak, ta Mazda jest bardzo fajna, ale cholercia mało ofert sprzedaży jest z silnikiem 3.0 i mały wybór, ale wygląda to mi na taki złoty środek. Reszta za bardzo amerykańska.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/size]

Jak patrze na te Sang-jongi czy jak się to pisze to myślę , że samochód powinien choć trochę cieszyć oko a nie odstraszać wyglądem...już nie wspomnę o sztywności całej budy która przy testach zderzeniowych rozpada się przy 30 na kawałki a technika zastosowana to lata 70.

Pozdro.

 

To tak żartowałem z tym autem, bo tak troszkę ryżem zalatuje cfaniaczek.gif

Pozdrawiam.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat we Frelanderze te 112 KM wystarczy. Gdyby to była osobówka to powiedziałbym, że za mało. Auto ma przecież inne przełożenia. Głosuję za automatem - to większa wygoda i trudniej silnik zniszczyć. Można kupić czipa - ale po co??? Zobacz na wyposażenie - trudno o lepsze w 10 cio letnim aucie w tej cenie.

Ja nie jestem zwolennikiem wynalazków tylko auta które mogę sprawdzić przed kupnem. A procedury w LR trochę znam.

Pozdrawiam AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekk, nie wiem czy dobrze zrozumiałem (nie czytałem całego wątku), ale czy rozważasz Sorento? - Bron Cię Panie Boże!

 

Wiem coś o tym, pracuję u importera części Kia

 

A jeśli rozważasz terenówkę to może Mitsubishi Pajero Sport? Są diesle, benzyniaki i do tego to bardzo prosta i trwała konstrukcja (rodem Pajero II , tylko nowszy wygląd)

 

http://moto.allegro....2953497983.html

 

Wygląd moim zdaniem sympatyczny, a i co do jazdy wygodny, bo na samonośnym zawieszeniu...

 

za około 17-18tysi kupisz..

 

On nie był na pajero bazował a na pickupie L200. Autko od pajero mniej komfortowe (mimo, że wyglądem i wykończeniem wydaje się inaczej), ciaśniejsze, silnik najczęściej spotykany (2,5TD) nieco słabawy. Uproszczony napęd 4x4 w stosunku do Pajero, nie nadający się do jazdy na asfalcie (pajero często ma superselect).

 

Ale dzięki temu tańszy od pajero i lepiej wygląda. Szkoda, że nia ma z tyłu ławki dla dodatkowych 2 osób.

 

 

Santa Fe i Tucson - ten drugi, mino, że mniejszy jest wewnątrz przestronniejszy (deczko mniejszy kufer - zresztą w obu nie zachwyca) i lepiej wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comander a co ty na to http://otomoto.pl/ch...-C26316083.html

 

 

Mam rocznik 1999 od 6 lat nie narzekam

Chcem odnowić. :oslabiony:

 

Samochód super. Sam na taki swego czasu chorowałem ale koniecznie daj sobie spokój z dieslem! Poniżej 15 stC nie chce odpalać i cięzko zejść poniżej 12 litrów ropy. Poza tym ceny częci do silnika D są 8 razy droższe (np. poma wody do benzyny ok 110 zł. do ropy 700). Podobnie np. z lampami. Polecam benzynę 3,3 l (3,8 to przesada). Silnik zrobi milion a ceny cześci przyzwoite. Spalanie gazu trasa 10-12 miasto 16 litrów. Kumpel ma i to potwierdza. Acha szukaj wersji Stown & Go. Mi osobiści lezy DODGE.

 

pozdrawiam

 

Musisz sobie kupić czteropak lub więcej :piwo: i czytać od początku bo wątków w tym temacie jest dużo :bzik:

Pozdrawiam.

 

 

Hello

 

 

 

Właśnie jakiś czas temu taki naruszyłem i stąd to błogie lenistwo i rozmazane literki ... he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.