Skocz do zawartości

WAKACJE CHORWACJA 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Ja również wyspę polecam samo miasto zwiedzić a odpoczywać gdzie indziej-my do tej pory jeździliśmy do Jelsy na kemping Mina.A można pozwiedzać jeszcze kilka fajnych miejsc;Święta Nedziela-dojazd tylko samochodem tunelem (bardzo wąski),Stari Grad,Humac,Vrbowska(dla amatorów opalania się w stroju Adama i Ewy,kemping naturystów)

Mnie tam się podobało i dobrze odpoczywało.

pozdrawiam Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 452
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kwestia gustu :) Myśmy byli na Virze za miastem Hvar, kemping bardzo fajny i sympatyczny, natomiast sama wyspa nie zrobiła na mnie wrażenia, przynajmniej nie takiego jakiego się spodziewałem. No i jeszcze koszt promu ze Splitu powalający. Wiem że z Drvenika płynie się za 1/4 ceny ale droga przez Hvar jest w remoncie i co chwile są wahadła sam szuter itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz a coś okolic Makarskiej polecasz ? Wrzuciłem do swojej nawigacji kilka punktów z Bośni i Hercegowiny, Dubrovnik, Omiś co jeszcze ?

 

 

Ja trochę pomogę.

 

w Omisiu na Galebie już ok 10 Czerwca były tłumy i ścisk, szkoda bo fajna miejscowość a nie ma gdzie stanąć (jest jeszcze jeden cemping niby ok, ale bez dostępu do morza).

 

My zatrzymaliśmy się na kempingu Dole w Živogošće - polecanym na k.pl. Było ok - wielki kemping, stary, - ale kibelki czyste, prąd gęsty a cena akceptowalna.

 

piękne widoki na Hvar, Peljesac i góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zatrzymaliśmy się na kempingu Dole w Živogošće - polecanym na k.pl. Było ok - wielki kemping, stary, - ale kibelki czyste, prąd gęsty a cena akceptowalna.

 

piękne widoki na Hvar, Peljesac i góry

 

Potwierdzam :) i fajna plaża :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :) i fajna plaża :yes:

 

cemping ma też swoje wady.

 

nie wiem od jak dawna, ale w tym roku 90% parceli w 1 rzędzie od morza - stanowią czeskie domki do wynajęcia - do których przyjeżdżają turnusy autokarami. Są to ludzie nie wiedzący  jak zachować się na kempingu i trochę przeszkadzają - nie chodzi o hałasy wieczorne, ale o chodzenie po parcelach, najlepiej pomiędzy moimi krzesełkami, do tego nie najciekawsza golizna i tłok na plaży.... więcej jak 3 nocki bym tam nie wytrzymał (ale ja jestem dziwny).

 

Nam udało się z przypadku zając ostatnią parcelę w 1 linii od morza i widoki mieliśmy przednie, wieczorem coś zapodam :)

 

P.S Gusia - dzięki za polecenie tego kempingu - ogólnie było warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadzają mi wady ... Ja tam będę spał góra dwie noce bo to tylko pobyt tranzytowy. Chcę pospacerować, sfotografować okolicę. Omiś mam już wrzucony do nawigacji i właśnie ten drugi camping dalej od morza.

 

Dorzucam też Dole fajna lokalizacja z drugiej strony Makarskiej, dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cemping ma też swoje wady.

 

nie wiem od jak dawna, ale w tym roku 90% parceli w 1 rzędzie od morza - stanowią czeskie domki do wynajęcia - do których przyjeżdżają turnusy autokarami...

.... do tego nie najciekawsza golizna i tłok na plaży.... 

 

wow ...to zmiany, w ubiegłym roku cały 1-szy rząd zajęty był przez przyczepy i kampery, domki były usytuowane w głębi i w jednym sektorze (północnym)

golizny też nie było w centralnej części plaży, golaski plażowali tam gdzie klify i skałki ale to aż za kemp. Boban w kierunku do Male Ciste

 

nasza miejscówka tuż za juką w donicy i ławeczką :)

 

post-7016-0-51259300-1372870891_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my pozdrawiamy z campingu "Ponta" w Mokalo koło Orebicia. Wbilismy się z trudem, bo parceli dla karawaningowców mało - głównie namiotowcy. Ale jest super atmosfera, wybrzeże rewelacyjne, pogoda lepsza niz na wybrzeżu -chlodniej o jakieś dwa trzy stopnie. Po powrocie napiszę więcej, dodam jakieś foty, może jakis wątek założę... :)

 

Pozdrawiam i jeśli jakis Forumowicz zawinie to w terminie do 10-ego - zapraszamy :)

 

link do strony: http://www.orebic-kristicevic.com/Sample-Data-Articles/camp-ponta-mokalo-orebic.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa spakowana, autostrady opłacone, lodówka pełna, woda i toalety zalane i ... wkładając zieloną kartę do dokumentów przyczepy patrzę, że mam dowód ... tymczasowy. Miałem go wymienić zaraz po powrocie z majówki. Katastrofa dawno nie miałem takiej wpadki. Teraz w rozkroku czekamy do otwarcia wydziału komunikacji w poniedziałek ;) miałem jechać bez ale perspektywa 3 tyś km dwukrotnego przekraczania Bośni z kontrolą dokumentów - chyba za duże szaleństwo. Oj :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa spakowana, autostrady opłacone, lodówka pełna, woda i toalety zalane i ... wkładając zieloną kartę do dokumentów przyczepy patrzę, że mam dowód ... tymczasowy. Miałem go wymienić zaraz po powrocie z majówki. Katastrofa dawno nie miałem takiej wpadki. Teraz w rozkroku czekamy do otwarcia wydziału komunikacji w poniedziałek ;) miałem jechać bez ale perspektywa 3 tyś km dwukrotnego przekraczania Bośni z kontrolą dokumentów - chyba za duże szaleństwo. Oj :(

 

Witus

 

Przyszykuj sie na ostre trzepanie na granicy HR/BiH i odwrotnie... Ja musiałem wszystko otwierać a Zbyszkowi i Jagodzie przyczepili się nawet do "Ibupromu"....

 

Ponadto są kolejki...

 

My przekraczaliśmy koło Mohacsa (to miasto po węgierskiej stronie) i dalej w kierunku na Sarajewo i Mostar. Droga dobra, dużo tirów, na rekordy prędkości nie ma co liczyć, autostrada przed Sarajewem OK, tylko nagle się kończy przed miastem a nawigacja ją ma. Tzn. droga fizycznie jest ale zamknięta...

 

W BiH-u jest tanie paliwo!!!! Tak planowac trasę, żeby tam tankować!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.