Skocz do zawartości

WAKACJE CHORWACJA 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam tylko będę z powodu wycieczki do Mostaru i jadąc tranzytem wybrzeżem. Dzięki za info, jak zobaczą apteczkę mojej żony z lekami na wszystkie okazję to mamy trzepanko jak nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 452
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja tam tylko będę z powodu wycieczki do Mostaru i jadąc tranzytem wybrzeżem. Dzięki za info, jak zobaczą apteczkę mojej żony z lekami na wszystkie okazję to mamy trzepanko jak nic ;)

Jak tranzytem, to nawet paszportów nie będziesz pokazywać :) Uśmiechną się i tyle. My jechaliśmy przez takie zadupia, że prawdopodobnie wzbudziliśmy sensację bo byliśmy jedyni z cepami  :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale jestem zły przez moje gapiostwo zamiast już dojeżdżać do CRO, muszę czekać do poniedziałku :( ... wwwwrrrr

 

dasz radę :) Wal od razu do Orebicia :) czekamy z zimnym browarem  :piwo:  miejsce jeszcze jest :)

Potem sobie pozwiedzasz :)  :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

jestem nowa i pewnie już powielony temat ale zanim się tu odnajdę to pewnie zdążycie mi odpisać.

Wybieramy się w 3 tyg wyprawe po Chorwacji i do Wloch.

Poradźcie jaka trasa dla nas najlepsza i czy warto po raz pierwszy brać się na taka trasę nieznając niczego.

Czytając wasze posty można odnieść wrażenie ze wszytsko można zdobyc tylko chęci i dobra atmosfera czynią cuda.

hihihi

 

Startujemy  2 sierpnia z Bielska - Bialej - ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżeli jedziecie pierwszy raz to może zacznijcie od Dalmacji, później Istria i Włochy. Akurat po tydzień na jeden rejon :). Kamperkiem polecam trasę dojazdową przez Słowację, Austrię i Słowenię do Chorwacji. Przez Węgry już szybko nie pojadę, z przyczepą tego nie czuć a w kamperze to się wydaje że wszystkie szafki na ich dziurach odpadną. :) To po krótce tyle jak coś to chętnie Wam coś jeszcze zasugeruje.

Aha

W sierpniu to tam mało ludzi nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 400km jest OK , jeździmy podobnie - pierwsza przerwa okolice Wiednia ,następnie Worthersee , następnie docelowo kemping.Przerwy ok 30 minut.

Zadarza się,że jedziemy z dzieckiem dużo dalej wtedy + jedna przerwa z noclegiem ok 4-5h.

Jeśli masz możliwość to przejazd wyznacz na sobotę lub niedzielę ,pusto na drogach.

 

Termin trochę nieciekawy, jak pisał Bartosz duży tłok, nie wiem jak CRO ale na północy Włoch ciężko będzie o parcele , oczywiście również wyższa cena.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy robic przerwy co 400 km ale w praktyce pewnie może być inaczej

@atena 35 napisała:

chcemy robic przerwy co 400 km ale w praktyce pewnie może być inaczej

 

Nasze ulubione parkingi na trasie < zerknij, przybliż każdy z nich...

Po dugiej stronie autostrady ZAWSZE jest taki sam parking.

Na wszystkich parkingach jest dostęp do WC i prądu. Oświetlone w nocy

Pozdrawiam,

PS

Tu zawsze nocujemy:

Parking Triestingtal  < jadąc do Włoch lub Chorwacji, tu jest nawet mini plac zabaw

Parking Zmarowce   < wracając z Chorwacji lub Włoch

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

jestem nowa i pewnie już powielony temat ale zanim się tu odnajdę to pewnie zdążycie mi odpisać.

Wybieramy się w 3 tyg wyprawe po Chorwacji i do Wloch.

Poradźcie jaka trasa dla nas najlepsza i czy warto po raz pierwszy brać się na taka trasę nieznając niczego.

Czytając wasze posty można odnieść wrażenie ze wszytsko można zdobyc tylko chęci i dobra atmosfera czynią cuda.

hihihi

 

Startujemy  2 sierpnia z Bielska - Bialej - ......

 

Polecamy kemping na którym obecnie jesteśmy. Zjazd stromy ale dla kampera OK. Place pod kampery są. Link do strony kilka postów wyżej :)

 

No i jest w miarę tanio - na razie wychodzi 165 kun za dobę :)

 

Pozdrawiamy z CRO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za info - właśnie robie plan.

Będę jeszcze pewnie pytać ze 100 razy



Polecamy kemping na którym obecnie jesteśmy. Zjazd stromy ale dla kampera OK. Place pod kampery są. Link do strony kilka postów wyżej :)

 

No i jest w miarę tanio - na razie wychodzi 165 kun za dobę :)

 

Pozdrawiamy z CRO :)

1600 km do was         o losieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym odpuścił Italię i na ten rok został w Chorwacji - skoro jeszcze nie byliście, to macie co oglądać na dobre 10 lat :]

 

oczywiście tak jak Bartek pisał - zaczynałbym od Dalmacji - dla mnie prawdziwie piękna Chorwacja zaczyna się gdzieś tak na południe od Splitu, chodź okolice Zadaru (i najbliższe wyspy) też są piękne.

 

odnośnie jazdy - zaplanowałbym też postoje spokojnie co 600km -skoro ja z 2 latkiem w 2012 a 3 latkiem teraz robiłem takie odcinki z przyczepą - ale to wyjdzie wszystko w trasie.

 

z dobrych rad - ubezpieczenie kosztów leczenia dla całej rodziny, oraz assistance dla auta - i możecie jechać spokojnie.  Dla mnie w czerwcu karta CCI zniżkowa - za całe 45zł zwróciła się przynajmniej 2 krotnie - można ją nabyć od ręki na przejściu granicznym w Cieszynie - w Kantorze PZMOT (dobrze oznaczony 24H).

 

jeżeli bardzo chcesz Italię, to możesz też zaliczyć prom z Zadaru do Ancony - finansowo nie wyjdzie bardzo źle po przeliczeniu kosztów paliwa i autostrad

 

dodałbym jeszcze - 3 opakowania sprayu na komary -  dobrego, oraz duży zapas soków dla dziecka - bo w Chorwacji dobry sok 100% owoców kosztuje ok 13kun za litr czyli prawie 2 razy tyle co w PL - a nam tego schodziło 2 kartony dziennie

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atena 35 napisała:

chcemy robic przerwy co 400 km ale w praktyce pewnie może być inaczej

 

Nasze ulubione parkingi na trasie < zerknij, przybliż każdy z nich...

Po dugiej stronie autostrady ZAWSZE jest taki sam parking.

Na wszystkich parkingach jest dostęp do WC i prądu. Oświetlone w nocy

Pozdrawiam,

PS

Tu zawsze nocujemy:

Parking Triestingtal  < jadąc do Włoch lub Chorwacji, tu jest nawet mini plac zabaw

Parking Zmarowce   < wracając z Chorwacji lub Włoch

 

 

czytałam prawie wszystkie twoje wpisy - no sa po prostu tak (wyonaczone), że jestem pod wrażeniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.