Skocz do zawartości

WAKACJE CHORWACJA 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pragnę podziękować wszystkim za istotne informacje :yes: , widzę, że sporo osób się wybiera, zapewne po drodze się spotkamy a ja jak na złość posiałem gdzieś forumowe naklejki... :oslabiony: , będę szukał wytrwale coby nie jechać "anonimowo".

W każdym razie ponawiam pytanko - czy ktoś chętny - my startujemy 16 czerwca z Warszawy, załoga 2+1 szkrab 2,7 l, jedziemy - Czechy, Słowacja, Austria, Słowenia, Chorwacja - docelowo kemping Prapratno.

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez pabloo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 452
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie koledzy i kolezanki :) w ostatnim tygodniu lipca planuję się wybrać do Chorwacji a dokładniej Medulin, upatrzylem sobie  Camping Village Medulin, co tzm myślicie? Jeszcze nigdy nie jechałem do Chorwacji jestem z Bydgoszczy, pomoże mi ktoś wyznaczyć trase? Nie wiem którędy jechać najlepiej, jak z Opłatami w przypadku holownika o DMC 3300KG i przyczepy 1100kg? Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko jeszcze małe - gdzie po przekroczeniu granicy Słowacja - Austria kupię winietę? Za moich czasów hehe nie było autostrady z Bratysławy do Wiednia i jechało się przez wiochy, a teraz widzę piękna autostrada - czy zaraz po przekroczeniu granicy jest punkt sprzedaży (całodobowy?) i czy jeśli nie jest czynny można walić autostradą do najbliższej stacji benz???

Przepraszam "bywalców" za głupie pytania ale ostatni raz w tym kierunku jechałem chyba z 15 lat temu....  :]

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaopatrzyć się szybciej w winietę, na tym krótkim odcinku Austriacy uwielbiają łapać za brak winiety, już kilka razy tam miałem kontrole dosłownie 1km za granicą. Jak jedziesz przez Cieszyn to najlepiej zakup sobie na granicy winiety w czeskiej budce, ceny tam są bez narzutu.

 

http://goo.gl/maps/uj39y - ta budka gdzie wychodzi z niej gościu w zielonej koszuli, reszta to polskie z narzutem PZMu

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To jeszcze Was pomęczę bo lepiej 10 razy zapytać jak potem stać i płakać - w odwrotną stronę czyli Słowenia jest podobnie czy trza zjechać w Austrii z autostrady i szukać po "wiochach" czynnej stacji coby kupić winietę?

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie ze znajomymi na wypad do chorwacji 23 (niedziela) czerwca na 2 tyg. I teraz kilka takich przemysleń.

Miejsce:

Szukamy miejsca jak juz wczesniej pisalem dla 2 rodzin 2+2, dzieciaki w wieku 5-10 lat. Dla dzieciakow atrakcje typu plac zabaw (moze byc nawet basen, jezeli w niedrogiej cenie kempingu), alejki do smigania rowerami, plaza z piaskiem i fajna woda dla nich. Padlo na Lopar lub ew. Medulin (jeszcze sie wahamy z przewaga na Lopar - jakie tu są ceny?).

Trasa:

Analizujac forum kierujemy sie na A1-nke i potem kierunek Cieszyn przez Skoczow (ostatnio jechalem przez Zwardon na bielko biala to mnie k^%$%^$ brala jaki stan dróg). Słowaca i Węgry, czy może Austria? Jeżeli węgry to drogą 86 przez kawałeczek Slowenii (będą tu problemy?) Dlaej już autostrada w chorwacji - z noclegiem w okolicy punktu B: http://goo.gl/maps/MB0Hu

 

Mamy nadzieje ze znajdziemy parcele na 2 zestawy ew. dwie obok siebie.

 

Może jeszcze jakieś rady?

 

Edit:

Czy na kempingach korzystacie z wody w cycepkach?

Jak tankujecie - wiadro czy wąż ze złączkami?

Jak postępujecie z brodna wodą, targacie zbiorniki do niej?

Warto brać przedsionek (w połowie otwarty) czy sam daszek/markizę?

Czy powrót rozpocząć w sobote, czy lepiej wziąć jeden dzien wolnego i ruszyc w niedziele?

Edytowane przez Prusiak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edit:

Czy na kempingach korzystacie z wody w cycepkach?

Jak tankujecie - wiadro czy wąż ze złączkami?

Jak postępujecie z brodna wodą, targacie zbiorniki do niej?

Warto brać przedsionek (w połowie otwarty) czy sam daszek/markizę?

Czy powrót rozpocząć w sobote, czy lepiej wziąć jeden dzien wolnego i ruszyc w niedziele?

 

1. Tak, na kempingach korzystam z wody w cepie

2. Ma specjalna konewkę 10l i dymam do najbliższego kranu :)

3. Mam płaski kanisterek z dwoma korkami i jak się przelewa to również dymam z nim do toalety chemicznej. Jestem na etapie rozmyślań nad wózeczkiem  :hmm:

4. Warto brać i przedsionek i daszek - przynajmniej ja sobie nie wyobrażam inaczej  :look:

5. O tej porze roku, w sobotę, to będziesz jechał raczej pod prąd. W środku sezonu to rzeczywiście problem. Potrafią być spore kolejki na bramkach na autostradzie, nawet w nocy .... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prusiak napisał:


Może jeszcze jakieś rady?


 


Edit:


Czy na kempingach korzystacie z wody w cycepkach?


Jak tankujecie - wiadro czy wąż ze złączkami?


Jak postępujecie z brodna wodą, targacie zbiorniki do niej?


Warto brać przedsionek (w połowie otwarty) czy sam daszek/markizę?


Czy powrót rozpocząć w sobote, czy lepiej wziąć jeden dzien wolnego i ruszyc w niedziele?


 


Na Loparze byliśmy 2 razy 2007 i 2009 r. Kemping jest duży, takie wielkie obozowisko. Myśmy nie byli na kempingu lecz na kwaterze obok. Niemniej coś tam widzieliśmy. Uważam, że w tym terminie problemów z miejscem być nie powinno.


1. W budkach jak najbardziej korzysta się z wody. Nie wiem jak na Loparze, ale w Tisno, gdzie my jeździmy, podłączam się na stałe do kranów które się obok znajdują.


2. Brudną wodę musisz wylewać do zrzutu, nie w glebę, bo Cię szybko opierniczą. Ja mam plastikowy 20 litrowy zbiornik  (kanister) zrobiony z beczki po jakichś płynach. 


3. Przedsionek chroni przezd wzrokiem sąsiadów, ewentualnymi złodziejami i pozwala na poszerzenie powierzchni mieszkalnej. My jednak używamy daszka w stylu markizy. Obydwa przedsionki które mam, zostają w domu.


4. W sobotę ruch będziesz miał na pewno mniejszy niż w lipcową niedzielę. Ja wracałbym w sobotę.


Być może Was odwiedzimy na Loparze, jeżeli tam wylądujecie. Też ruszamy w okolicy 22 -23. Jednak pierw jedziemy do Tisno (60 km za Zadarem). Tam pływamy, nurkujemy, jemy i pijemy, a później, po tygodniu, możemy odwiedzić forumowiczów w innych rejonach. Nasza załoga to 2+2 (5 i 9 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prusiak daj znać po powrocie jak tam na Loparze. Wybieram się z trójką dzieci 9+8+2 w lipcu. Jadę bez rezerwacji. Pozdr. 

 

Prusiak napisał:

Może jeszcze jakieś rady?

 

Edit:

Czy na kempingach korzystacie z wody w cycepkach?

Jak tankujecie - wiadro czy wąż ze złączkami?

Jak postępujecie z brodna wodą, targacie zbiorniki do niej?

Warto brać przedsionek (w połowie otwarty) czy sam daszek/markizę?

Czy powrót rozpocząć w sobote, czy lepiej wziąć jeden dzien wolnego i ruszyc w niedziele?

 

Na Loparze byliśmy 2 razy 2007 i 2009 r. Kemping jest duży, takie wielkie obozowisko. Myśmy nie byli na kempingu lecz na kwaterze obok. Niemniej coś tam widzieliśmy. Uważam, że w tym terminie problemów z miejscem być nie powinno.

1. W budkach jak najbardziej korzysta się z wody. Nie wiem jak na Loparze, ale w Tisno, gdzie my jeździmy, podłączam się na stałe do kranów które się obok znajdują.

2. Brudną wodę musisz wylewać do zrzutu, nie w glebę, bo Cię szybko opierniczą. Ja mam plastikowy 20 litrowy zbiornik  (kanister) zrobiony z beczki po jakichś płynach. 

3. Przedsionek chroni przezd wzrokiem sąsiadów, ewentualnymi złodziejami i pozwala na poszerzenie powierzchni mieszkalnej. My jednak używamy daszka w stylu markizy. Obydwa przedsionki które mam, zostają w domu.

4. W sobotę ruch będziesz miał na pewno mniejszy niż w lipcową niedzielę. Ja wracałbym w sobotę.

Być może Was odwiedzimy na Loparze, jeżeli tam wylądujecie. Też ruszamy w okolicy 22 -23. Jednak pierw jedziemy do Tisno (60 km za Zadarem). Tam pływamy, nurkujemy, jemy i pijemy, a później, po tygodniu, możemy odwiedzić forumowiczów w innych rejonach. Nasza załoga to 2+2 (5 i 9 lat).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.