Skocz do zawartości

WAKACJE CHORWACJA 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Którą trasę polecacie z zachodniej Polski do Chorwacji?

http://goo.gl/maps/zA6GL

czy

http://goo.gl/maps/lpwDR

 

Wyjazd planujemy w piątek 23 sierpnia, powrót 1 września. Jedziemy kamperem, więc prędkości zawrotnej nie rozwiniemy, dlatego nie wiem czy zdecydować się na autostrady Niemieckie proste i darmowe czy jechać przez Czechy? Jak to wygląda cenowo, gdzie się płaci za drogi?

Polecam zdecydowanie ominąć Węgry i ich drogę 86 w tym roku na powrót pojechaliśmy tamtędy, o ile z przyczepą nie było tego tak czuć to w kamperze myślałem że przez połowę drogi na Węgrzech odpadną mi szafki w nim ze ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 452
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kajetan1975 Twoja uwaga o pewnym zauroczeniu HU to dokładnie moje doświadczenie z minionych lat. Przypadkowy wyjazd na baseny do Berekfurdo i zdziwienie , że są takie miejsca na ziemi.

Także wyjazdy do Chorwacji i w powrotnej drodze  (nie po DRODZE) węgierskie baseny a potem taka sytuacja , że trudno bez nich żyć.

Klimaty węgierskich kempingów przy termalnych basenach są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.Po prostu wspaniałe.

Po tegorocznym wyjeździe na Istrię dochodzę do wniosku , że lipiec i sierpień  ( wysokie temperatury oraz panujący tłok na kempingach)  są zbyt męczące , natomiast HU to jest TO.

Przed laty dziwiłem się , że w Chorwacji spotyka się mało Węgrów ,teraz wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze powrotnej planuję na jeden nocleg zatrzymać się w miejscowości Vodice. Który camping wybrać ?

Vodice nie znam od strony kempingów, ale osobiście mogę Ci polecić podjechanie kawałek wyżej i wjechanie na Murter. W samym mieście Murter jest ładnie usytuowany kemping Slanica

Strona www Slanicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan1975 Twoja uwaga o pewnym zauroczeniu HU to dokładnie moje doświadczenie z minionych lat. Przypadkowy wyjazd na baseny do Berekfurdo i zdziwienie , że są takie miejsca na ziemi.

Także wyjazdy do Chorwacji i w powrotnej drodze  (nie po DRODZE) węgierskie baseny a potem taka sytuacja , że trudno bez nich żyć.

Klimaty węgierskich kempingów przy termalnych basenach są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.Po prostu wspaniałe.

Po tegorocznym wyjeździe na Istrię dochodzę do wniosku , że lipiec i sierpień  ( wysokie temperatury oraz panujący tłok na kempingach)  są zbyt męczące , natomiast HU to jest TO.

Przed laty dziwiłem się , że w Chorwacji spotyka się mało Węgrów ,teraz wiem dlaczego.

 

Tak. Spokój panujący na kempingach węgierskich jest kojący. Doceniam to zarówno jak jak i moja żona :) Wręcz rozważam spędzenie przyszłorocznych wakacji, przynajmniej w części na Węgrzech .... :hmm:

 

Vodice nie znam od strony kempingów, ale osobiście mogę Ci polecić podjechanie kawałek wyżej i wjechanie na Murter. W samym mieście Murter jest ładnie usytuowany kemping Slanica

Strona www Slanicy

 

Jak Murter, to tylko Slanica  :ok: Widok na Kornati - bezcenny, piaszczysta zatoczka - bezcenna  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to ma być coś niedaleko autostrady żeby zrobić przerwę w podróży i opóźnić depresję związaną z końcem urlopu. Nie chcę robić całej trasy na raz, a z okolic Vodic zostanie mi pewnie ok 1000km więc na spokojnie. Kornati to już innym razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Spokój panujący na kempingach węgierskich jest kojący. Doceniam to zarówno jak jak i moja żona :) Wręcz rozważam spędzenie przyszłorocznych wakacji, przynajmniej w części na Węgrzech .... :hmm:

Węgry są fajne, kilka razy do roku tam jeździmy, ale maks na 3-4 noce. Jakoś nie wyobrażam sobie spędzania wakacji na kąpielisku termalnym :niewiem: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziejz małymi dziećmi, te ich termale często nie służą maluchom. Byłem świadkiem jak sąsiedzi pakowali się w popłochu z gorączką (ostrzeżenia przy basenach). Na chwilę faktycznie fajne ale wakacje na basenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur podjedź na NordSea w Pakostane - właściciel ma masę miejsca dla takich na jedną noc. Specjalnie wydzielony placyk oczywiście ogrodzony i nie będziesz musiał rozłączać zestawu.

https://maps.google.pl/maps?q=43.905283,15.516336&num=1&t=h&z=15

Kibelki nie są na kluczyk i z deskami klozetowymi :)
prąd jest całą dobę, prysznice aby opłukać się jest na plaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgry są fajne, kilka razy do roku tam jeździmy, ale maks na 3-4 noce. Jakoś nie wyobrażam sobie spędzania wakacji na kąpielisku termalnym :niewiem: .

 

Całe wakacje to rzeczywiście nie... kilka dni na dojście do siebie, a potem np. do AT.... Alpy, to nasze marzenie od lat ale ciągle nie możemy znaleźć kogoś kto by z nami pojechał i jeszcze miał dzieciaki... nasi znajomi, którzy z nami zawsze jeżdżą nie chcą dać sie namówić i tak co roku lądujemy w CRO... juz trochę nam sie przejadło.... :(

 

Panowie to ma być coś niedaleko autostrady żeby zrobić przerwę w podróży i opóźnić depresję związaną z końcem urlopu. Nie chcę robić całej trasy na raz, a z okolic Vodic zostanie mi pewnie ok 1000km więc na spokojnie. Kornati to już innym razem ;)

 

Witus. Wracasz może przez AT? Jeśli tak, to spróbuję dać Ci namiar na mały parking dla kamperów i cep, nad samym brzegiem Dunaju w dolinie winnic (przełom Dunaju), jednym z piękniejszych zakątków AT. Nie będziesz wiedział, gdzie aparat skierować.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ... chodzi mi tylko o to, że mam do pokonania 1350 km. Żeby nie zamęczyć rodziny chcę to podzielić na połowę czyli 350 i ... 1000km. Stanę gdzieś w vodicach, jeszcze się trochę popluskamy kupimy wina dla znajomych i w drogę :( w AT to mi się już stawać nie chce za blisko domu.

 

Kajetan zaplanuj Rumunię, wszyscy tacy zachwyceni wracają. Pojadę Waszym śladem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kajetan zaplanuj Rumunię, wszyscy tacy zachwyceni wracają. Pojadę Waszym śladem !

 

Ty co, tropiciel jesteś ???  :ee:  nie naszym śladem, tylko z nami  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak co roku lądujemy w CRO... juz trochę nam sie przejadło.... :(

Mi osobiście też się już trochę przejadło szczególnie że mam zjeżdżone od Dubrownika po Istrię a tegoroczne wyspy były tą przysłowiową kropką nad i, dlatego na przyszły rok korcą mnie południowe Włochy, tam gdzie już nie ma tłoku, kurortów i piasku na plaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.