Skocz do zawartości

WAKACJE CHORWACJA 2013


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 452
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zdecydowanie pojechałbym przez Słowację i przejechał całą Słowenię. 

Jechałem tak w zeszłym roku, przejazd przez Słowenię bezproblemowy z nocnym postojem na parkingu koło Ljubljany.

Mój cel był KRK i przekraczałem granice w Rupa, potem kawałek autostradą.

Wolałem wykupić winietkę Słoweńską niż płacić za autostrady w Cro.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My niestety też już w domu :( Powrót trochę inaczej nić zaplanowaliśmy - inne baseny :)

Wracaliśmy trzy dni. Postaram się opisać dokładnie naszą podróż - może w osobnym wątku, żeby nie rozwlekać tego  :hmm:

Trasa przez SK, HU, BiH i CRO :) Jak tylko zrzucę foty, trochę je ogarnę - zaraz uruchamiam wątek i szczegółowo opiszę trasę z postojami i kempingami.

Będzie to jednak raczej opisówka słowna - kolega Ired musi to jakoś znieść :):)

 

PS. Ired - to był taki niewinny żarcik :) Szkoda że się nie odezwałeś w CRO na moje zapytanie. Byłoby miło... Chyba, że nie zauważyłem w gąszczu postów...  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan ja właśnie kończę aklimatyzację i miałem Was szukać ;)

 

Pisz dokładnie bo lubię czytać i jeździć śladem innych. Ired nie jest robotem polecał Labadusę i teraz nie mogę rodziny stąd wyciągnąć :( camping idalny ?! Daję im czas jeszcz do środy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiliście wcześniej rezerwację???

 

 

Zrobiłem rezerwacje wcześniej, ale nie zapłaciłem. Jak przyjechałem na miejsce to pogadalem z dziewczyną na recepcji że miałem rezerwacje ale nie opłaconą, sprawdziła i powiedziała że ok może ją uznać. Tak naprawdę chodziło tylko o cenę, ponieważ miejsca było sporo.

Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :),

 

tydzień temu wróciliśmy z kempingu Vestar koło Rovinj. Robiłam wcześniej rezerwację, obsługa bardzo miła, atmosfera super :yay: animacje dla dzieci, pizzeria, restauracja, bar na kempingu, sklep, stragany z warzywami........boje dla pontonu za 66 kun dziennie

 

czyste, sprzątane na bieżąco toalety. Miejsca zacienione, łagodne wejście do wody, ale niestety woda przez to trochę mętna

 

Piszecie wszyscy że woda w Adriatyku niezbyt ciepła.....ja dodam zdjęcia....... 

 

A jeśli ktoś planuje zwiedzanie Wenecji VenciaLines to nie polecam.....długo wpływa do Wenecji, mało czasu pozostaje na

 

zwiedzanie, lepiej faktycznie pojechać na kemping koło Wenecji i poświecić jej dwa dni, tak jak piszą tutaj poprzednicy.

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego urlopu tym co dopiero będą urlopować :)

 

 

 

post-9481-0-18960400-1373876144_thumb.jpg

post-9481-0-37189800-1373876194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CRO pewnie się wody pozbyła. Teraz ją pod wiatę i za rok znów do CRO ;)

 

O tak, wysikała wodę jak złoto :) Pod wiatą będziemy uszczelniać i klajstrować :) Ale czy na pewno do CRO... :hmm:  Nastąpiło pewne zauroczenie HU... :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę cię Kajetan ;) to już ten wiek ? Na emeryturze będziemy się grzać w ich basenach. Zrobiłem sobie po nich objazdówkę kiedyś, dobre to na majówkę ale na wakacje raczej nie. Trzeba zbierać kasę na paliwo i na Peloponez. Spanie za darmo jedyny koszt paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę cię Kajetan ;) to już ten wiek ? Na emeryturze będziemy się grzać w ich basenach. Zrobiłem sobie po nich objazdówkę kiedyś, dobre to na majówkę ale na wakacje raczej nie. Trzeba zbierać kasę na paliwo i na Peloponez. Spanie za darmo jedyny koszt paliwo.

 

Następny kusi....  :hmm: Pewnie, że bym chciał. Ale wakacje są po to, żeby odpocząć a nie gnać na złamanie karku 2000 km, posiedzieć kilka dni i znowu gnać 2000 km do domu... Nie każdy może mieć 3 tygodnie wolnego....  :niewiem:  A do HU blisko, czas jakby zwalniał, wszystko jest bez pośpiechu, powoli. Dziadki w kibelku mówią "morgen" codziennie :) Cicho, spokojnie.... Bez chorwackiego gwaru plażowego. Oczywiście nie mam tu na myśli Harkan, czy Hajduszboszlo... :puk: tylko małe kempingi przy niewielkich ośrodkach, jak ten w którym byliśmy w drodze powrotnej z CRO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się minimalizować czas związany z dojazdem. Autostradami Cro jest do zrobienia w jeden dzień. Choć z fajną ekipą podróż może być ciekawa i można zaliczyć ją do wakacji. Zwykle jeździmy sami więć pozostaje gaz do dechy i do przodu. Kurczfantastyczna ta Labadusa właśnie zapłąciłem za pobyt jutro spadamy do Prapratno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą trasę polecacie z zachodniej Polski do Chorwacji?

http://goo.gl/maps/zA6GL

czy

http://goo.gl/maps/lpwDR

 

Wyjazd planujemy w piątek 23 sierpnia, powrót 1 września. Jedziemy kamperem, więc prędkości zawrotnej nie rozwiniemy, dlatego nie wiem czy zdecydować się na autostrady Niemieckie proste i darmowe czy jechać przez Czechy? Jak to wygląda cenowo, gdzie się płaci za drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Autostrady płacisz w CZ, AT, SLO i w CRO. CZ, AT, SLO - winieta, CRO - za odcinki 

 

cennik opłat: http://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.html

 

jeżeli chodzi o cenę autostrad w CRO, spróbuj pogrzebać w tym: http://map.hak.hr/en/

 

Oprócz paliwa podaje chyba też cenę przejazdu autostradą

 

Powodzenia

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.