Skocz do zawartości

WAKACJE CHORWACJA 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A powiedzcie mi jeszcze jak to jest z telefonami - da się na miejscu kupić kartę telefoniczną do komórki? Czy są jakieś "obostrzenia" dla obcokrajowców?  Mam taką sytuację, że będę dzwonił w międzyczasie do Hiszpanii więc nie chciałbym "zabulić" za połączenia via Polska . :]

Co do trasy - dzięki za szeroki odzew :blagac:  jak widać każdy ma swoją "ulubioną" - a ja wspomniałem o tej Austrii ponieważ tą trasę znam - tylko jeździłem dalej do Włoch a tu trza skręcić wcześniej na południe :skromny: , a na "pierwszy raz" chciałbym znajomą drogą - no chyba, że ktoś jeszcze będzie się wybierał koło 16 czerwca to chętnie się podłączę jako "ogon" karawany :skromny: . (o ile uda mi się dojść do ładu z elektryką w przyczepie :oslabiony: )

 

Pozdrawiam

Paweł

@Paweł napisał:

A powiedzcie mi jeszcze jak to jest z telefonami - da się na miejscu kupić kartę telefoniczną do komórki?

Na każdej poczcie < zerknij, Ston lub Slano

Czy są jakieś "obostrzenia" dla obcokrajowców? < nie ma, kupujesz po 10-15min karta jest aktywna

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 452
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

A powiedzcie mi jeszcze jak to jest z telefonami - da się na miejscu kupić kartę telefoniczną do komórki? Czy są jakieś "obostrzenia" dla obcokrajowców?  Mam taką sytuację, że będę dzwonił w międzyczasie do Hiszpanii więc nie chciałbym "zabulić" za połączenia via Polska . :]

 

 W ubiegłym roku dpstępne były startery - karta sim Tele2 za 50 kun, rozmowy z całym światem na numery stacjonarne - 1 eurocenta za minutę, komórki międzynarodowe 3 kuny/min, sms prawie kunę.

Konieczny tel. bez simlooka, karta działała w sezonie do 9.09., do kupienia w kioskach, na poczcie, Konzumie - miejsca przeważnie oznakowane reklamą Tele2. Nie wiem jak w tym roku będzie. Poniżej karta - ważny kolor opakowania bo są różne.

post-7016-0-97302300-1367520974_thumb.jpg

 

Jest jeszcze inna jakaś pn. VIP - ale nie znam szczegółów, tylko że trochę droższe połączenia w stosunku do Tele2. Ponadto być może wejście do UE zmieni coś w połączeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej to mieć parę groszy w kieszeni zamiast 18 kart różnych banków.

 

Mieliśmy euro ale się nie przydało, a karty tylko 2 banków i zawsze działały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Odnośniekosztów wakacyjnych połączeń dostałem sma z Plusa, że obniżają koszty do 39 gr za minutę połączenia w całej Unii. Opłata aktywacyjna zł/48 godzin kodem *136*11*24#. Żeby od czsu do czasu podzwonić po rodzinie i znajomych to chyba się opłaca...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dostało się jak widzę koledze Iredowi oj dostało ale już z pewnością wszyscy mu wybaczyli chwile słabości i zapomnienia , w końcu każdy z nas ma jakieś słabsze dni w życiu ale musicie przyznać , że jego pomoc jest nieraz bezcenna choć przekazywana w sposób nie wszystkim odpowiadający. Co do kepingów to nasz kolega chyba zwiedził większość i służy nam swoją opinią w zależności od zadawanych pytań jeśli ktoś chce znać szczegóły to nic nie szkodzi zadć pytanie iredowi na priva i jestem przekonany , że udzieli wszelkich szczegółowych informacji w/g swojej wiedzy .

Pozdawiam - też słabo reformowalny nieuk :lol::hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostało się jak widzę koledze Iredowi oj dostało ale już z pewnością wszyscy mu wybaczyli chwile słabości i zapomnienia , w końcu każdy z nas ma jakieś słabsze dni w życiu ale musicie przyznać , że jego pomoc jest nieraz bezcenna choć przekazywana w sposób nie wszystkim odpowiadający. Co do kepingów to nasz kolega chyba zwiedził większość i służy nam swoją opinią w zależności od zadawanych pytań jeśli ktoś chce znać szczegóły to nic nie szkodzi zadć pytanie iredowi na priva i jestem przekonany , że udzieli wszelkich szczegółowych informacji w/g swojej wiedzy .

Pozdawiam - też słabo reformowalny nieuk :lol::hej:

 

 

Witam

Dostało się jak widzę koledze Iredowi oj dostało....

....choć przekazywana w sposób nie wszystkim odpowiadający......

....nie szkodzi zadć pytanie iredowi na priva....

 

:]  :ok:

 

.....dla mnie męczące

..... nie koniecznie na priva , ale koniecznie żeby Ired wstawiał zdjęcia swoje tam gdzie był, a nie z Google maps i street view. bo to i ja mogę zobaczyć i żadna pomoc. :google:

Ired :mod: zmień prosze formę wpisów bo ja już :blagac:  wymiękam i nie ogarniam co oznaczaja skróty myślowe... B)

Jeżeli wchodzi się między wrony to i kracze jak i one... :hej:

 

Apropo Chorwacji to płatności karta zawsze i na każdym kroku - nawet wyplaty z bankomatów lepiej opłacalne niż zabieranie gotówki z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z rozmowami telefonicznymi też w końcu się problem rozwiązał bo wchodzą do unii ... nareszcie nie będziemy musieli płacić tych kretyńskich stawek za połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z rozmowami telefonicznymi też w końcu się problem rozwiązał bo wchodzą do unii ... nareszcie nie będziemy musieli płacić tych kretyńskich stawek za połączenia.

ale to chyba dokładnie od 01.07 ? czyli akurat mój 1 dzień po powrocie do PL :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam drobne pytanko - znalazłem na stronie kempingu Prapratno taką tabelkę - czyli rozumiem że za 2 tygodnie za 2 dorosłe osoby zapłacę 196 Euro klimatycznego??????

Pozdrawiam

Paweł

 

Edit: przepraszam - moja pomyłka - translator pięknie przetłumaczył kuny na euro..... - ceny w kunach rzecz jasna...

Paweł

post-119-0-68828600-1370088877.png

Edytowane przez pabloo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to jak wejdą do UNII to zapewne się zrobi drogo jak w Słowacji i nie będzie się opłacać tam jechać ???????????????

CENY NA CAMPINGACH PÓJDĄ W GÓRĘ 

jak myślicie ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.