Skocz do zawartości

Dobra rada zawsze w cenie :-)


Bella

Rekomendowane odpowiedzi

W dowodzie rejestracyjnym Fiata zobacz pole oznaczone jako Q.1 --->dopuszczalna masa calkowita (DMC) ciagnietej przyczepy z hamulcem.

 

Kazdy pojazd ma określona tzw. DMC..której nie możesz przekroczyć.

I bez znaczenia jest masa pustego pojazdu.Liczy się tylko DMC.

 

Holownik (freemont) ma DMC 2.500 KG

Przyczepka (fendt) ma DMC 1.800 KG

 

To daje masę zestawu 4.300 KG..wiec potrzebne minimum prawo jazdy B+E.

 

 

 

Edytowane przez johndoe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Planujemy kupić najmocniejszy silnik 3.6 V6 280 KM

Jutro mąż będzie w salonie, to sprawdzi co jest w dowodzie tego co mają do jazdy próbnej, bo to dokładnie taki sam model jak chcemy.

 

Johndoe, dzięki za rozjaśnienie z tym DMC.

 

Hmm... właśnie sprawdziłam samochód który mamy w domu Renault Avantime i ma wpisane w dowód 2000.

Cuda i dziwy z tym Freemontem, a na pierwszy rzut oka taki duży i masywny samochód niewiem.gif

Edytowane przez Bella (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum Bella.

Jeśli budka ma być dożywotnio postawiona w jednym miejscu, to szukaj wśród nierejestrowanych w PL, inaczej masz kulę u nogi i coroczne , jak na razie niewielkie opłaty, ale jednak.

Ponadto, nie moc silnika decyduje co dane auto może holować, o tym decydują prawa fizyki a zaraz po nich inżynierowie , którzy te masy określają. Ale jak wiadomo, problem dowiezienia na miejsce stałej lokalizacji nie jest problemem.

 

Aha, ta pierwsza z linku Fendt, coś tam z tyłu było naprawiane/maskowane, pozostał jeszcze ślad - odkształcenie u góry, a to już źle wróży.

Oczywiście mogę się mylić, ale pamiętaj radę: Liche fotki=lichy towar=negatywna ocena oceniających.

Nic więcej radził Ci nie będę, liznęliście życia kempingowego , więc i plany macie sprecyzowane.

Powodzonka.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie.

Postanowiłam się podpiąć pod temat ponieważ my również szukamy przyczepy z bardzo podobnymi kryteriami.

czyli cena do 25 tyś.

przyczepa ma po prostu stanąć w jednym miejscu jednak tylko na lato na zimę chcemy ją zwieść.

Tylko mamy dość sporą rodzinę 2+3

Najbardziej boje sie że przy wyborze przyczepy popełnimy błąd i będę się musiała w niej męczyć przez następnych kilka lat złoszcząc się na siebie.

Dodatkowe kryteria to:

* koniecznie musi być łazienka z prysznicem i ubikacją opróżnianą na zewnątrz

* miejsce na kuchnię z jakimś dodatkowym chociaż kawałkiem blatu. Fajnie to rozwiązane ma FENDT

Przyczepy szukamy już od początku lata. i jeśli jej nie znajdziemy to chyba oszaleję ;)

 

co do typów to bardzo podoba mi się ta chociaż przekracza nasz budżet

http://allegro.pl/hobby-prestige-635-2004r-5-6-osobowa-650-i2565940231.html

co o niej myślicie?

 

a ta jest dość blisko mojej miejscowości (Zielona Góra)

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-hobby-de-luxe-easy-2002r-i2575155337.html

 

No i oczywiście ta przyczepa ma wadę (jak dla mnie, innej ze względu na brak wiedzy nie zauważam) ma mały blat w kuchni

 

Co ciekawe jest bardzo mało komisów sprzedających przyczepy kempingowe co doprowadza mnie do furii chyba że ja nie umiem szukać.

 

Wiem że pomaganie takim laikom jak ja może być irytujące ale mam nadzieję że mi pomożecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta druga jest po jakimś zdarzeniu i to dość solidnym, robione są oba tylne narożniki - zwróć uwagę na pionowe łączenia blach, które w przyczepach nie występują

więc oba tylne narożniki są poprawiane, do tego wstawka na dachu, oraz zniszczony przedni narożnik od dachu

poza tym zobacz jak wygląda ta ściana :niewiem:

005avk.jpg

to chyba nie jest zwykły brud ? bo by umyli :niewiem:

 

druga wygląda już lepiej, z fotek nic się nie rzuca, inna sprawa że np nie widać tyłu, acha ta przyczepka ma DMC 1900kg, więc dość solidne auto i B+E

i cena, o 10tyś przekracza założenia, zobacz że ona jest tylko dwa lata młodsza a droższa od 10tyś od tej drugiej ...

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie rejestracyjnym Fiata zobacz pole oznaczone jako Q.1 --->dopuszczalna masa calkowita (DMC) ciagnietej przyczepy z hamulcem.

 

Kazdy pojazd ma określona tzw. DMC..której nie możesz przekroczyć.

I bez znaczenia jest masa pustego pojazdu.Liczy się tylko DMC.

 

Holownik (freemont) ma DMC 2.500 KG

Przyczepka (fendt) ma DMC 1.800 KG

 

To daje masę zestawu 4.300 KG..wiec potrzebne minimum prawo jazdy B+E.

 

Powiedz mi gdzie Fiat Freemont a Polski rynek ma wbite w homologacji 2500kg :niewiem: dzwoniliśmy do głównego importera i wszystkie mają 1100kg więc nim pociągniesz ale wbrew przepisom. jeżeli będzie kogoś interesowała ciekawostka dlaczego taki duży i mocny samochód ma takie DMC przyczepy to zapraszam na PW. ale tak ktoś głupio zinterpretował przepisy.

Sorrki za OT ale ten smochód mi się podoba ale nie spełni moich oczekiwań DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że znowu przekraczam budżet ale znalazłam coś takiego

http://allegro.pl/fendt-diamant-650-klimatyzacja-webasto-naj-model-i2576824296.html

 

jak dla mnie zbyt daleko żeby podjechać i zobaczyć co jest z nią nie tak bo cena wydaje się byc atrakcyjna.

 

Bardzo proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli będzie kogoś interesowała ciekawostka dlaczego taki duży i mocny samochód ma takie DMC przyczepy to zapraszam na PW. ale tak ktoś głupio zinterpretował przepisy.

 

To to aż taka tajemnica że tylko przez pw? Sprawa jest generalnie mocno ciekawa zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi gdzie Fiat Freemont a Polski rynek ma wbite w homologacji 2500kg :niewiem: dzwoniliśmy do głównego importera i wszystkie mają 1100kg więc nim pociągniesz ale wbrew przepisom. jeżeli będzie kogoś interesowała ciekawostka dlaczego taki duży i mocny samochód ma takie DMC przyczepy to zapraszam na PW. ale tak ktoś głupio zinterpretował przepisy.

Sorrki za OT ale ten smochód mi się podoba ale nie spełni moich oczekiwań DMC.

 

 

 

 

1. Ja nie mam pojęcia jaki ma DMC freemont..to był przykład ! waytogo.gif

Zle zinterpretowałeś mój post.

 

2. W internecie pisze,ze zulässiges Gesamtgewicht 2480 kg

5eud8x.jpg

Edytowane przez johndoe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to aż taka tajemnica że tylko przez pw? Sprawa jest generalnie mocno ciekawa zlosnik.gif.

Tomku wiesz że to nie tajemnica ale nie lubie głupot powtarzać ale skoro dostałem pozwolenie to:

 

Fiat zinterpretował to w bardzo głupi sposób PJ kat "b" , że można kierować samochodem osobowym lub zestawem pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t.

Jakiś :policja: tłumaczył że jak ma wbite 2,4t + 2,0t to przekracza zespół pojazdów 3,5t i nie posiada do prowadzenia nawet solo pojazdu. (wg mnie bzdura jakich mało) muszę odnaleźć ten artykuł na stronie autocentrum. to wkleję tę głupotę.

Wniosek taki że na tabliczce znamionowej i w homologacji wpisano 3,5t gdzie DMC pojazdu wynosi 2,4t = to daje DMC przyczepy 1,1t i podobno jest to nie do przeskoczenia.

Co więcej Dodge Journej ma 1,8 i 2,0 w zależności od wersji. a to prawie ten sam pojazd.

 

Ja nie mam pojęcia jaki ma DMC freemont..to był przykład ! waytogo.gif

Zle zinterpretowałeś mój post nr #16

 

 

Ach bo już się ucieszyłem ze jest jakieś obejście i dałeś mi światełko w tunelu :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

druga wygląda już lepiej, z fotek nic się nie rzuca, inna sprawa że np nie widać tyłu, acha ta przyczepka ma DMC 1900kg, więc dość solidne auto i B+E

i cena, o 10tyś przekracza założenia, zobacz że ona jest tylko dwa lata młodsza a droższa od 10tyś od tej drugiej ...

Konrad ,na fotkach widać listwy poziome! w miejscu łączenia poszycia ,lewa i prawa strona .Te listwy nie są orginalne i wygląda na to ,że przyczepa jest powypadkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad ,na fotkach widać listwy poziome! w miejscu łączenia poszycia ,lewa i prawa strona .Te listwy nie są orginalne i wygląda na to ,że przyczepa jest powypadkowa.

 

Oj nie chcę się sprzeczać, ale w większych budkach Hobby często miało te listwy hmm.gif.

18777476_1.jpg

 

Full-13456119.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie chcę się sprzeczać, ale w większych budkach Hobby często miało te listwy

Tomek , dla mnie wydały się mało orginalne i wychodzi na to ,że wystepują w większych budkach .Więc odszczekuje co wyżej napisałem ale jestem pewien ,że widziałem dwuosiowe bez tej listwy.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym zdaniem dla rodziny 2+3 szukanie budy bez łóżka piętrowego ............. to delikatnie mówiąc nieprzemyślane. Bo niby gdzie te "3" mają spać ........ na skóropodobnym narożniku ?

Musi być piętrówka i duży przedsionek (bo jeżeli stacjonarna to przedsion jest podstawą).

Reszta to rzecz gustu i budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.