Skocz do zawartości

Dobra rada zawsze w cenie :-)


Bella

Rekomendowane odpowiedzi

 

I teraz moje pytanie, jak mam się zmieścić w 3,5 t. kiedy auto (jeszcze nie kupione) będzie ważyło ok. 2T. a taka przyczepa ok. 1600???

 

 

Ja bym sobie odpuścił "mieszczenie się na siłę"

 

 

1) prawko E do B to koszt około 1000zł (czyli nie tragedia) zdaje się tylko jazdę bez teorii

 

2) słynny Viatoll to też koszty "do przeniesienia" szczególnie że podobno w Twoim przypadku dwa razy do roku

 

3) jak zrezygnujesz ze sztucznego ograniczania się do 3,5t to można w tym budżecie naprawdę poszaleć i wybrać sobie budkę w okolicy 1800-2000kg dmc a to już są duże budy z odpowiednim komfortem mieszkania (takie duże 4 kołowce są stosunkowo tanie właśnie ze względu na wielkość i masę)

 

4) wiadomo że budka im większa tym lepiej bo powierzchni w środku niczym nie zastąpisz. A auto jak ma ważyć około 2t to DMC około 2600-2800 czyli na bank co najmniej dwie tony na haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym sobie odpuścił "mieszczenie się na siłę"

 

1) prawko E do B to koszt około 1000zł (czyli nie tragedia) zdaje się tylko jazdę bez teorii

 

2) słynny Viatoll to też koszty "do przeniesienia" szczególnie że podobno w Twoim przypadku dwa razy do roku

 

3) jak zrezygnujesz ze sztucznego ograniczania się do 3,5t to można w tym budżecie naprawdę poszaleć i wybrać sobie budkę w okolicy 1800-2000kg dmc a to już są duże budy z odpowiednim komfortem mieszkania (takie duże 4 kołowce są stosunkowo tanie właśnie ze względu na wielkość i masę)

 

4) wiadomo że budka im większa tym lepiej bo powierzchni w środku niczym nie zastąpisz. A auto jak ma ważyć około 2t to DMC około 2600-2800 czyli na bank co najmniej dwie tony na haku.

 

 

Nie byłbym taki hop siup z tymi wnioskami - mam auto o wadze 1820 kg, DMC mam 2,5 tony i co z tegom, jak cepke moge tylko 1375, bo tyle mam w dowodzie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5t to naprawdę niewiele. Byle duże kombi ma sporo ponad 2t DMC, co mu na hak zapiąć mając 50kzł i 1000 parę kG do dyspozycji.

Trzeba pamiętać, że o ile można kupić lżejsze auto, to tym samym lżejsze obc. w DR na haku będzie, ponadto trzeba pamiętać że bardzo łatwo jest budkę przeładować, a co gorsza są też "odchudzone na potrzeby rynku" co jest zjawiskiem nagminnym.

:policja: może nic nie dojrzeć, ale fizyka tego nie toleruje, nie ma tłumaczenia, chyba że wobec siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka pisze :

 

I teraz moje pytanie, jak mam się zmieścić w 3,5 t. kiedy auto (jeszcze nie kupione) będzie ważyło ok. 2T. a taka przyczepa ok. 1600???

 

Przy takim samochodzie2T , DMC będzie większe ok 2,5 tony koniecznie prawo jazdy B+E i ukohany przez karawaningowców Viatol :( ; Chyba że przyczepka 1,0 t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

co znaczy uszkodzona tylna ściana.

W tym wypadku są dwie możliwości , a mianowicie - albo przyczepa dostała delikatnego strzała w drabinkę ew. bagażnik rowerowy , albo ktoś o słusznej wadze korzystał z drabinki w celu załadunku bagażnika dachowego i konstrukcja tylnej ściany została nadwyrężona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w środku nad łóżkiem piętrowym jest spękana sklejka? czy to kabel?

jeśli to aż tak mocne uszkodzenie poszycia że widać je w środku to trochę lipa...

 

widać że szrama jest na tylnej ścianie poziomo przez całość, więc nie wiem czy chodzi tylko o drabinkę

to spory kawął i przyczyn może być wiele

 

 

poproś sprzedającego o dokładniejsze zdjęcia tylnej ściany, bo te co dodał to nie wiele ukazują

 

ale podejrzana sprawa, która może się nie opłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się wydaje, że przyczepa dostała strzała ale od wewnątrz...

 

zauważcie, że drabinka na łózko jest pęknięta, podobnie patrząc na jej tyłek z zewnątrz ślady uszkodzenia sugerują działanie od wewnątrz - blacha jest wypchnięta na całej długości dolnego spania.

Jak słusznie zauwazył rosołek - spękana wyłukowana sklejka zawsze sugeruje działanie sporej siły.

Przypuszczam, że dokładniejsze zdjecia dadzą dalsze podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :-)

Mam prośbę, czy możecie ocenić ze zdjęć

 

Zdjęcie nie ostre, strasznie szumiące zlosnik.gif - słabe światło. Do apropo zdjecia.

Jeśli chodzi o przyczepę to tak na prawdę nic nie wiadomo oslabiony.gif, ale w takich pieniążkach szukał bym czegoś "pewniejszego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się wydaje, że przyczepa dostała strzała ale od wewnątrz...

 

zauważcie, że drabinka na łózko jest pęknięta, podobnie patrząc na jej tyłek z zewnątrz ślady uszkodzenia sugerują działanie od wewnątrz -

 

 

niezła libacja mogła być, albo hmmm...?:bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, jak zwykle jesteście nieocenieni, ja zmian we wnętrzu w ogóle nie zauważyłam.

Odpuszczam.

 

Ta mi jeszcze siedzi w głowie, ale strasznie długo się sprzedaje http://allegro.pl/hobby-560-kmfe-de-luxe-easy-2005-roleta-kutno-i2877109148.html ciekawe o co chodzi.

Muszę kupić przyczepę do kwietnia najpóźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem :-) aczkolwiek w maju musi stanąć na Helu :-) budżet mam założony do 50 tysięcy, ale czym uda mi się kupić tańszą, tym lepiej, więc mam nadzieję że znajdę coś godnego.

 

W każdym razie dziękuję za uwagi, jeszcze Was pewnie pomęczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.