Skocz do zawartości

Dobra rada zawsze w cenie :-)


Bella

Rekomendowane odpowiedzi

Bella, przeczytałem cały Twój wątek, trochę zmieniasz budżet, ale wydaje mi się, że rozumiem Twoje założenia.

Zastanów się nad przyczepą na podwójnej osi. Używane są trochę tańsze od jednosiówek bo popyt na nie dużo mniejszy. Jeżeli z założenia nie będziecie z tą przyczepą jeździć to może okazać się, że za podobne pieniądze kupicie większą a więc trochę wygodniejszą przyczepę.

Może pójdź taką drogą ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. jak Tom radzę się nie spieszyć, muszę to zły doradca

2. tamtą bym odpuścił - za duża kasa - za duże ryzyko

3. potwierdzam słowa Miodzia - 2 osie taniej można znaleźć - stacjonarnie nie robi dużej różnicy

4. zdjęcie w avatarze Twoje?:D

Edytowane przez rosołek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką przyczepę może holować ten fiat, ale do 1800kg holownik musi być mocny i to bardzo.

Pozdrawiam. :hej:

 

Z tego co się orientuję Fiat freemont to silna maszyna. Nie wiem Bella jakim silnikiem dysponujesz ale z tego co się orientuję to najsłabszy ma 170 KM, (opcjonalnie benzynka z silnikiem V 6 nawet do 280 KM) poza tym napęd na cztery kółka więc uważam, że bez problemu przyczepkę z DMC1800 spokojnie pociągnie gdzie zechce.

Pozdrawiam z zasypanych "Kresów wschodnich"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio dwuosiowa odpada, choć na taką się na początek nastawiałam, bo wiem że są super wygodne, ale raz że mój mąż rzucił sugestię, że co będzie jak mu się zachce pojechać gdzieś dalej z przyczepą (już to widzę rolleyes.gif) a dwa, różnica za cenie za sezon na Helu to 2 tysiaki, a to mi robi różnicę smile.gif Więc wybrałam przyczepę (model) najbardziej komfortową z jednoosiowych.

 

Rosołek, kradzione tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by mąż chciał jechać gdzieś dalej to z dwu osiówką jazda jest dużo przyjemniejsza i dużo bardziej komfortowa , problem mogą stanowić tylko manerwry na polu ale przy takim budżecie można pozwolić sobie na napęd i wtedy nie ma już żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy mogę prosić o rzucenie okiem, uwagi i ocenę :-)

http://otomoto.pl/de...t-T3464102.html

 

:-)

 

 

 

Witaj Bella !

Rzuciłem pobieżnie okiem ;)

 

Moim zdaniem budka po pracach, jakich :niewiem: ....

Po fotkach tej jakości zbyt wiele nie można powiedzieć i wszystko wyjdzie przy oględzinach.

Ogólnie odnoszę wrażenie, że zdjęcia zostały zrobione tak, aby złapać klienta.

Dodatkowo wydaje mi się, że majstrował ktoś przy nich w programie graficznym. Może to tylko moje odczucia, ale w kilku miejscach i na kilku zdjęciach widać dziwnie zrobione rozmycia, tak, jakby ktoś chciał coś zatuszować :hmm:

Nie jestem przekonany, czy uszczelnienia pod listwami zewnętrznymi są oryginalne.

Jeśli nie, to w tak młodej przyczepie jest to podejrzane.

Reszta uwag na foto.

Nie przekreślam jej, jednak o wadach nie ma w opisie ani słowa, o tym, co pokazałem również, fotki sprytnie robione ...

Wnioski ?

Jeśli jest blisko, można obejrzeć, ale ze zdwojoną ostrożnością.

Jeśli z Krakowa, to ponad 500 km., wiec może ktoś ma bliżej i mógłby spojrzeć :niewiem:

 

:banan:

 

post-8228-0-88630000-1358031071_thumb.jpg

 

post-8228-0-83825400-1358031072_thumb.jpg

 

post-8228-0-54233700-1358031073_thumb.jpg

 

post-8228-0-52324500-1358031074_thumb.jpg

 

post-8228-0-23014700-1358031075_thumb.jpg

 

post-8228-0-21738700-1358031076_thumb.jpg

 

post-8228-0-84936700-1358031077_thumb.jpg

 

post-8228-0-83928700-1358031078_thumb.jpg

 

post-8228-0-93775000-1358031079_thumb.jpg

 

post-8228-0-65807300-1358031099_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję love_4.gif

 

Napisałam zapytanie o szczegółowy opis przyczepy, zobaczymy co sprzedający odpisze.

Rzeczywiście kawał drogi tam mam, jeśli sprzedający odpowie, to nie omieszkam odpowiedzi Wam wkleić, jeśli napiszecie że jednak warto ją oglądnąć, to będę prosiła aby ktoś z Forumowiczów, w miarę możliwości podjechał i zobaczył to cudo rolleyes.gif , oczywiście zwrócę za benzynę i prześlę kurierem coś mocniejszego palacz.gif, w podzięce za fatygę.

Kurcze gdyby to przyczepa miała dwa normalne piętrowe łóżka i była nie rąbnięta, to była by idealna, no!

Te trzy łóżka przełknę, zarysowania też, tylko żeby była sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję love_4.gif

 

:thank:

 

Napisałam zapytanie o szczegółowy opis przyczepy, zobaczymy co sprzedający odpisze.

Rzeczywiście kawał drogi tam mam, jeśli sprzedający odpowie, to nie omieszkam odpowiedzi Wam wkleić, jeśli napiszecie że jednak warto ją oglądnąć, to będę prosiła aby ktoś z Forumowiczów, w miarę możliwości podjechał i zobaczył to cudo rolleyes.gif , oczywiście zwrócę za benzynę i prześlę kurierem coś mocniejszego palacz.gif, w podzięce za fatygę.

Kurcze gdyby to przyczepa miała dwa normalne piętrowe łóżka i była nie rąbnięta, to była by idealna, no!

Te trzy łóżka przełknę, zarysowania też, tylko żeby była sucha.

 

Tak, jak pisałem - nie przekreślam jej. Nawet, jeśli była robiona, ale fachowo, to wszystko może być OK.

Jednak, jeśli cokolwiek będzie wskazywać na prace przy ścianach bocznych, to mogło być różnie (sztywność całego stelaża).

Mniejsze znaczenie, jeśli buka stanie stacjonarnie, ale jeżeli ma dalej jeździć, to sprawdzenie musi być bardzo wnikliwe.

Zawsze jest podejrzane, gdy w ogłoszeniu nic nie ma o tak istotnych uszkodzeniach, mimo, że można je jednak dostrzec.

Jeżeli sprzedający już na wstępie chce coś ukryć, to należy spodziewać się ....

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałam taką odpowiedź:

 

Jest rysa na lewym tyle przyczep(jak na zdjęciu)

 

Pękł plastik wkoło lampy,ale wymieniłem go na inny w idealnym stanie.

 

Lampa też była uszkodzona (lewa ,tylna) - też jest wymieniona.

 

Poza tym przyczepa w idealnym stanie.

 

Przedsionek dokładam mój prywatny(został mi po mojej przyczepie -tej samej długości.

 

Przedsionek był raz rozłożony-kupiłem go nowego(firmy BART)-jest w idealnym stanie,z firankami i śledziami

 

W przyczepie wszystko działa.

 

Przyczepa jest sucha i czysta.

 

 

 

 

O co mam jeszcze pytać?

 

:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Poproś o zdjęcia w wysokiej rozdzielczości z okolicy gdzie było uszkodzenie (również z wnętrza przyczepy). Jeśli sprzedającemu zależy na sprzedaży to niech podeśle fotki narożników (zarówno od zewnątrz od spodu jak i od wewnątrz).

Pzdr

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bella . Znalazłem w sieci coś takiego http://sprzedajemy.pl/przyczepa-kempingowa-knaus-tabbert-wilk-s3-550dm-2010,1831636?source=right Przyczepa z wypożyczalni na pewno mocno eksploatowana przez dwa lub trzy sezony , przypuszczam że szczelna ( gwarancja). Jak poszukasz w internecie to firma wystawia tą przyczepę od 2010 roku (do sprzedaży i pod wynajem) co daje prawie 100% pewności że nie jest powypadkowa. Cena 35 tyś. za 2010 rok moim zdaniem niezła ale byłbym czujnym przy oględzinach , samemu nie oglądaj zabierz z sobą kogoś z lekkim doświadczeniem w temacie. Zasada prosta - im bardziej atrakcyjna cena , tym bardziej bądź czujna. Z Krakowa masz 420km autostradą , może daleko ale krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/de...t-T3464102.html

Moim zdaniem przyczepa zostala wybielona Photoshopem. co widac na rozmyciach. Zrobione zreszta dosc nieudolnie.Pozatym po lekkich przejsciach no i troche zle ze sprzedajacy nie zadal sobie trudu umycia jej do zdjec tylko wystawil taka jak z kartofli wyciagnieta w szczerym polu.

 

Kristofer- Cepa jest z Danii a to na plus.Standardem jest coroczny serwis a w najgorszym przypadku test na szczelnosc stad mozliwe wymnieniane uszczelnienie choc nie ukrywam ze tylna lewa lampa mi sie nie podoba.Moze pod nia jest jakis NEWS

Bella popros goscia o dunskie papiery tj ksiazke serwisoawa i jaki byl ostatni wpis.

 

Co do Knausa na moje oko cos tani ale moze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/de...t-T3464102.html

Moim zdaniem przyczepa zostala wybielona Photoshopem. co widac na rozmyciach. Zrobione zreszta dosc nieudolnie.Pozatym po lekkich przejsciach no i troche zle ze sprzedajacy nie zadal sobie trudu umycia jej do zdjec tylko wystawil taka jak z kartofli wyciagnieta w szczerym polu.

 

 

Przyłóżcie palec do monitora w miejscu gdzie pojawia się rozmycie, potem zmieniajcie fotki. Widzicie ? Rozmycie pojawia się w tym samym miejscu. Myślę, że to po prostu zanieczyszczenie na obiektywie (może para wodna, może rozmazana kropla).

 

 

Pzdr

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłóżcie palec do monitora w miejscu gdzie pojawia się rozmycie, potem zmieniajcie fotki. Widzicie ? Rozmycie pojawia się w tym samym miejscu. Myślę, że to po prostu zanieczyszczenie na obiektywie (może para wodna, może rozmazana kropla).

 

 

Pzdr

J.

 

hehe(1).gif

to samo sprawdzałem, ale na jednej focie się nie zgadza ;)

stawiam że to jednak coś na obiektywie

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.