Skocz do zawartości

Gas Light BP? Wybijcie to sobie z głowy!


wexford

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Wygląda jak ten który dostałem na stacji BP. Ma pasować. Zawsze jednak możesz go wziąć ze sobą na stację i dokładnie sprawdzić mocując na pustej butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi. Czy ten reduktor pasuje do butli BP Light? Kupiłem grilla gazowego z UK i jest przy nim taka złączka. Zastanawiam się teraz czy wziąć butlę BP Light, czy zwykłą 5kg i jeździć ją nabijać?

 

Witam !

Jeżeli to ma służyć wyłącznie do zasilenia grilla (nie przyczepy), a butli BP nie używasz, to możesz pokazany na fotce reduktor zastąpić standardowym reduktorem 37 mBar (koszt ok. 14 zł.)

 

post-8228-0-57540300-1396628309_thumb.jpg

Tu jest wersja zaciskana na wąż opaską i z zakończeniem dla butli 11 kg. Po dokupieniu przejściówki za ok. 8 zł., można używać również z butlą turystyczną, czyli masz wtedy uniwersalne przyłącze.

IMHO

 

P.S.

Przykładowa oferta:

http://www.igaz.pl/index.php?p462,reduktor-cgas-37-mbar-1-5-kg-h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I jeszcze pytanie co do ciśnienia...pewnie się powtórzę...ale co z ciśnieniem, na reduktorze z BP jest napisane 37 mbar, a na urządzeniach mam napisane 30 mbar? Nie jestem ekspertem proszę podpowiedzcie co zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie co do ciśnienia...pewnie się powtórzę...ale co z ciśnieniem, na reduktorze z BP jest napisane 37 mbar, a na urządzeniach mam napisane 30 mbar? Nie jestem ekspertem proszę podpowiedzcie co zrobić?

Reduktora BP oczywiście nie bierzesz ze stacji. Kupujesz to http://goliat.com.pl/adaptor-kamperfit-do-butli-kompozytowej-bp,3,5232,3200 i zostawiasz ten, który masz w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ten który był oryginalny nie pasuje do tego który pokazałeś.

Musi pasować. Jeżeli był na normalną dużą butlę. A jeżeli to był jakiś wynalazek stary czeka Cię zakup zwykłego karawaningowego reduktory i tego adaptera, który pokazałeś. Wtedy możesz używać każdej butli dostępnej na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zakupiłem swoją butlę. Akurat na OLX w mojej okolicy gość wystawił butlę nową zaplombowaną za 160 zł. Ponoć kupił do kuchenki, która okazała się zepsuta. Dodatkowo dostałem gratis reduktor czerwony, ale mój ze zdjęć powyżej też pasuje, więc ten pójdzie na allegro. Jedyny minus, to nie mam zaświadczenia kaucyjnego, więc butlę mam na zawsze. Podobno z wymianą nie ma być problemów?

Jedno co mnie zdziwiło, to że tego gazu jest tylko trochę powyżej połowy (widać na zdjęciu, jak się dobrze przyjrzeć). Butla leżała jakiś czas w piwnicy. Czy tak jest zawsze?

 

IMG_20140510_115734.jpg

 

IMG_20140510_115742.jpg

 

IMG_20140510_120106.jpg

 

IMG_20140510_120034.jpg

Edytowane przez Kuba_ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Jedno co mnie zdziwiło, to że tego gazu jest tylko trochę powyżej połowy (widać na zdjęciu, jak się dobrze przyjrzeć). Butla leżała jakiś czas w piwnicy. Czy tak jest zawsze?

 

 nie wiem ile to jest "jakiś czas", ale zawór ma być szczelny i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mnie zdziwiło, to że tego gazu jest tylko trochę powyżej połowy (widać na zdjęciu, jak się dobrze przyjrzeć). Butla leżała jakiś czas w piwnicy. Czy tak jest zawsze?

 

Oczywiście to jest prawidłowe. Nigdy butle nie są napełniane do pełna, tylko mniej więcej trochę ponad połowę ze względów bezpieczeństwa. Wszystko było już omawiane nawet w tym temacie.

Witam sprzedam reduktor do butli dwa razy użyty jak nowy cena 75 zł plus wysyłka ewentualnie

 

Alan, to ogłoszenie umieść w odpowiednim dziale:

http://forum.karawaning.pl/forum/87-og%C5%82oszenia/

Będzie większe prawdopodobieństwo, że ktoś je zauważy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.