Skocz do zawartości

Gas Light BP? Wybijcie to sobie z głowy!


wexford

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, te pomiary na oko i określenia typu "ok." :hmm:

Sprecyzuję: bardziej miałem na myśli wartość max 65 -70 % wysokości butli.

Czy jest to 80 % ? Nie wiem, nigdy nie przyglądałem się w sposób bardzo wnikliwy, dokąd sięga poziom gazu.

Jedno jest pewne: "świeża", autoryzowanie napełniona  butla ma wolną przestrzeń i to dosyć sporą.

Może ktoś, kto odbierze nową butlę z "BP" zmierzy miarką dokładną wysokość zawartości :hmm: , tak dla konkretnej informacji ?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nowa ma na pewno więcej gazu, troszeczkę poniżej zielonej góry. To nie problem podejrzeć gdzieś na stojaku w BP.

Zresztą możesz zważyć to co masz. Butla waży 5kg, pełna z 10kg gazu 15kg.

Edytowane przez zlp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zakupiłem swoją butlę. Akurat na OLX w mojej okolicy gość wystawił butlę nową zaplombowaną za 160 zł. Ponoć kupił do kuchenki, która okazała się zepsuta. Dodatkowo dostałem gratis reduktor czerwony, ale mój ze zdjęć powyżej też pasuje, więc ten pójdzie na allegro. Jedyny minus, to nie mam zaświadczenia kaucyjnego, więc butlę mam na zawsze. Podobno z wymianą nie ma być problemów?

Jedno co mnie zdziwiło, to że tego gazu jest tylko trochę powyżej połowy (widać na zdjęciu, jak się dobrze przyjrzeć). Butla leżała jakiś czas w piwnicy. Czy tak jest zawsze?

 

W sumie czym się martwisz za chwilę dostaniesz pełną, inną przy wymianie na BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniałem swoja. W nowej butli jest gazu do czerwonej kreski ( górna krawędź najwyższego "okienka" w obudowie)

 

W mojej też tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że potrafi ubywać z tych butli, mam 2 i przez zimę z jednej uciekło kilka kg. Pewnie coś wpadło pod zawór, bo jak później zatankowałem LPG to już nie widzę ubytków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jak wygląda dziś sprawa nabycia butli Gas Light BP?

 

Bo na mojej stacji odesłali mnie z kwitkiem twierdząc że nie mogę wymienić stalowej na tą z tworzywa.  

Edytowane przez Kotii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ... nigdy nie było opcji zamiany ze stalowej na light.

W ostatni piątek na stacji BP na Puławskiej kupiłem gaz w butli light za 65 zł, czyli gaz staniał.

 

Apeluję poraz kolejny do admina o zmianę tytułu wątku, wprowadzającego w błąd czytelników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była taka opcja . Ja dopłacałem 60 albo 80 zł przy zamianie butli . Ale było to kilka lat temu

 

Potwierdzam, był taki okres wymiany stalowej na kompozytową (dopłata 60 zł.).

Było już w tym temacie, np. post Tomka # 53.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.